یوگا در یوکانتان Yucatan : مایا تولوم اولین استراحتگاه سلامتی, درمانی در منطقه

یوکانتان Yucatan  | مسیر پر پیچ و خم، یک نماد مایایی مقدس ، مسیر ماسه ای مایا تولوم


شبه‌جزیره یوکاتان شبه‌جزیره‌ای است در آمریکای مرکزی که شامل بخشی از مکزیک و همچنین کشورهای بلیز و گوآتمالا می‌شود.


پا برهنه. انرژی ، سبک زندگی و قدم زنی در مسیر ماسه ای استراحتگاه درمانی سلامتی مایا تولوم در مکزیک را باید در آغوش کشید. اکثر مردم وقتی که ما شب زمان شام به آنجا رسیدیم پابرهنه بودند. همگی تازه از ماساژ، مدیتیشن و یوگا برگشته بودند بنابراین فضا شاداب و پرانرژی و آرام بود.


هنر درمان سنتی


مایا تولوم یک ساحل غیرعادی در ریوریا مایا است. یک زوج امریکایی ایده ی آن را زمانی شروع کردند که استراحت درمانی در سال 1981 برای افرادی که میخواستند ذهن، بدن و روحشان را به هم متصل کنند رواج یافته بود. این استراحتگاه اولین نوع خود در شبه جزیره یوکاتان بود که در آن مایایی های باستانی به تاسیس هنرهای شفا دهنده ای که هنوز امروز تمرین میشوند اقدام کردند.  


دیدگاه و هدف سازنده در این جنگل بی نظیر مثل یک گوهر همه جا به چشم میخورد: ما اینجاییم تا به مردم کمک کنیم خودشان را درمان کنند. ( مدیر مجموعه استراحتگاهی درمانی والریو هرناندز).کلبه های مایا تولوم
46 کابین ساحلی سقف دار با مساحت 27 هکتار پیش روی دریای کارائیب ، بزرگترین محوطه ساحلی در منطقه! هر کلبه متفاوت از دیگریست. سوئیت A برای مثال اولین ویلای رو به روی ساحل که یک زمانی خانه ای بوده است همراه با یک سالن پذیرایی بزرگ و سالن غذاخوری جدا و هنر مکزیکی و یخچال!


تخت خواب سایز کینگ در اتاق مانند تخت شاهی محاصره شده با پنجره ها در وسط اتاق قرار دارد. خورشید در اولین صبح حضور ما بیش از اندازه روشن و خیره کننده بود. مثل بقیه کابین ها یک پنکه سقفی و کلمن پر از آب خنک و پشه بند روی تخت وجود دارند. هیچ تلفن، تلویزین و ساعتی هم برای عدم مختل کردن آرامش شما تعبیه نشده است. روشویی دارای دو سینک است و یک وان بزرگ و دوش حمام . یک دستشویی جدا هم وجود دارد. بطری های کوچک شامپو های ارگانیک، نرم کننده و شوینده بدن هم در دسترس اند اما خبری از سشوار نیست!بهترین قسمت این کابین ها سه پاسیو خصوصی رو به آب است که دو تای آنها صندلی بالکنی دارند . یکی دیگر دو عدد تخت در فضای باز. اقیانوس مسحور و آرام بخش شما را برای حال بهتر و انرژی بیشتری روحی و جسمی و ذهنی یاری میکند به شرطیکه اولین کاریکه میکنید تنفس نسیم و هوای دل انگیزی است که از دل اقیانوس بیرون می آید.


یوکانتان Yucatan  | غروب خورشید از داخل کلبه ما.


یوگا در مایا تولوم


یوگا اصلی ترین فعالیت اینجاست. بهترین مربیان یوگا از سراسر جهان برای یوگای سلامت گرد هم آمده اند. دو سالن مسقف اصلی یوگا تا 75 نفر در سالن بزرگ و 10 نفر در سالن کوچک را با فضای کافی در خود جای میدهند. همینطور یک فضای کوچک مکزیکی غیر مسقف (پالاپا) برای مهمانانی که داخل گروه یوگا نیستند فراهم شده است. این کلاس ها برای افراد در هر سطحی از یوگا مناسبند و توسط یوگی های قابلی هر روز از ساعت 8 تا 9:15 صبح و 4 تا 5:15 بعد از ظهر تدریس و انجام میشوند. پکیج اقامت دو نفره شامل کلاس یوگا هست اما قیمت عمومی آن 15 دلار آمریکاست.اسپا در مایا تولوم


اسپا خدمات درمانی سلامتی زیادی فراهم کرده است که اکثرا توسط متخصصین مایایی فراهم شده اند. درمانگر من امیلیا نام داشت، یک زن دوست داشتنی بومی مایا. هر درمانگری ویژگی های درمانی و تکنیک های خاص خودش را دارد.  برای من Wayuak ix Xiu به معنی ایجاد تعادل در بدن و ذهن توسط انرژی درمانی و گیاهان دارویی ، آروماتراپی (رایحه درمانی) و ادویه درمانی بود.


من Mayan Honey Xuunan Kaab  را انتخاب کردم که یک سنت قدیمی در منطقه برای تولید عسل مایایی است که امیلیا این عسل به همراه نمک های خاص خودش رو روی پوست من ماساژ میداد و بعد از دوش گرفتن پوست بدن من حالت ابریشمی گرفته بود. بعد اون روغن گرم و باقی عسل رو روی پوست و کمر من ماساژ داد و من رو برای یک ماساژ کامل بدن آماده کرد که شامل صورت هم میشد. خود بهشت بود! قیمت های اسپا از 150 تا 200 دلار هستند و از 50 تا 80 دقیقه زمان میبرند.


 دو بار در هفته مراسم تمازکال در گنبد بخاری از خاک رس برگزار میشود که یک مراسم سنتی دیرینه مکزیکی است. ریلکسیشن و آرامش بی نظیری داشت که سم زدایی و رهایی و آرامش عجیبی را به شما هدیه میدهد. زمانیکه بخار داخل روزنه های پوست شما نفوذ میکند، سرودها و نواها و مدیتیشن های استادانه به شما یک آگاهی و بیداری روحی هدیه میکند که برای سالهای سال آن را به خاطر خواهید داشت. 120 دقیقه و 70 دلار!غذا در مایا تولوم


همونطور که انتظار میرود غذاهای خوشمزه و مغذی در سالن بزرگ غذاخوری سرو می شوند مه شما میتوانید آنها را یا از منو سفارش بدهید یا از بوفه استفاده کنید. مخصوصا غذاهای متنوع گیاهی وجود دارند مانند تاگین نخود، سوپ کدو ، سالاد آوکادو ، پولنتای گل کلم و سالاد میوه بی نظیر! هیچ گوشت قرمزی در غذاها دیده نمیشود. فقط مرغ و نهایتا غذاهای دریایی. نیازهای ویژه غذایی و پرهیز های غذایی خاص با یادداشت نوشته شده اند. جرج گوتیراز مدیر عمومی آشپزخانه هم در صدد است که یک مزرعه کوچک برای تولید تخم مرغ بسازد. هدف او درگیر کردن مهمانان در یک باغ یا مزرعه برای تهیه غذاهای طبیعی و ارگانیک است. سه وعده غذایی روزانه به همراه پکیج های غذای شبانه موجودند.


یوکانتان Yucatan  | سالاد میوه در غذاخوری سالن بزرگگشت های منطقه ای در مایا تولوم


پکیج ها شامل دو نوع تور در منطقه میشوند. بازدید از ویرانه های مایان در تولوم یا کوبا با شیرجه زدن در یک تالاب یا یا کاوش در غار آکتون چن و شنا در Xunaan-Ha Cenote (استخر زیرزمینی).اگر میروید....


به کانکون هوایی بروید. مایا تولوم حدودا یک ساعت و نیم به سمت جنوب در اتوبان 307 قرار دارد. اگر دوست دارید از اکتشاف منطقه لذت ببرید حتما یک ماشین اجاره کنید. به جز لباس ساحلی چراغ قوه فراموشتان نشود چون شب ها حسابی تاریک است. خود مجموعه لوازم یوگا و حوله ساحلی فراهم میکند و فراموش نکنید که برای ماه نوامبر تا مارچ حتما نیاز به یک ژاکت سبک و شلوار برای شبها دارید. پول نقد برای عوارض ماشین، نوشیدنی و انعام احتیاج خواهید داشت. 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ن.ر