بهترین سالن استراحت در جهان در فرودگاه استانبول

محوطه مرکزی لانژ فرودگاهی استانبول


به عنوان کسی که سراسر دنیا برای کشف و تجربه ی سفرهای لوکس و تور های عالی سفر میکند من اطاق استراحت های فرودگاه های زیادی را تجربه کرده ام خواستم این سفر نامه در کار دیگر سفر نامه  های سایت قرار بدم  تا همه  در آن شریک شوند.با وجود دکوراسیون فراتر از مدرن و مد روز، وای فای قوی و بوفه سرشار از غذاهای خوش طعم که در همه لانژ های فرودگاهی مشترک هستند،  متمایز بودن خیلی سخت است. اما این مورد واقعا استثناست! لانژ یا اطاق استراحت درجه سی آی پی ( Turkish Airlines CIP lounge ) هواپیمایی ترکیش ایر فراتر از حد تصور است!سالن عظیم و دو طبقه ی لانژ استراحت فضای زیادی برای استراحت و برای انجام کارهایی که دوست دارید و برای خوردن هر چیزی که دوست دارید در اختیار شما قرار میدهد. در این زمینه که برای هر فردی ملزومات سرگرمی و استراحت فراهم بشود واقعا قوی عمل شده است، چه بخواهید استراحت کنید چه کار کنید چه لبی تر کنید و چه بازی کنید!


حتی یک کتابخانه بزرگ و یک میز بیلیارد در آن وجود دارد و همینطور اگر دوست داشته باشید که فیلم ببینید یک صفحه نمایش بزرگ سینما خانگی با یک ماشین درست کننده پاپ کورن وجود دارد! یکی ازکارهای مورد علاقه من بازی گلف در شبیه ساز زمین گلف در این لانژ بود. یک صفحه نمایش غول آسا به همراه یک شمارنده و رد یاب بازی که سیستم آن به صورت مجازی به تمامی زمین های مهم بازی گلف در جهان شبیه سازی شده وجود دارد. یک ست کامل برای بازی گلف هم هست! میتونید به صورت مجازی و رقابتی یا فقط تمرینی و توپ زنی برای خودتون بازی کنید هر موقع خسته شدید؟ چرا از صندلی های ماساژی که ماهرانه و به نرمی گردن و کمرتون رو ماساژ میده استفاده نمیکنید؟ همینطور ماساژ کامل در اتاق ماساژ لانژ فراهم است!
لانژ پر از ایستگاه های غذاست که میان وعده های بی نظیری ارائه میکنند. پیش غذا ها و غذاهای بی نظیر ترکی مثل گوشت بره و کباب. همینطور میزهای مزه پر از نوشیدنی ها میان وعده ها و پیش غذاهای ریز و درشت و خوشمزه با مهارت چیده شده اندو برای مواقع تشنگی میزهای پر از نوشیدنی های مثل آب ، نوشابه ، آّبمیوه طبیعی ، دلستر و غیره وجود دارند.


 


اگر پروازتون بیشتر از هشت ساعت بوده باشه و استراحت بین پروازیتون تا چهار ساعت شما میتونید از یکی از سوئیتهای خصوصی که هم درجه و هم کیفیت هتل هستند برای استراحت استفاده کنید! هرکدام دارای یک دوش حمام ، میز و تخت کوچک و که مناسب و عالی برای چرت کوتاه و تجدید قواست. همینطور اتاق های حمام مرواریدی وجود دارند که میتوانند توسط مسافرین از قبل رزرو شوند.


بچه ها هم قسمت بازی خودشون رو دارند. یک محوطه بازی و یک تلویزیون پخش کننده بازی های بچه ها. تعدادی محوطه های بازی با سرپرست وجود دارد که این امکان را فراهم میکند که کودکان با خیال راحت به حال خودشون رها بشوند و مادر و پدرها هم با خیال راحت به مزه کردن غذاها بپردازند.


صرف نظر از این لانژ بی نظیر فرودگاهی به نظر من خطوط هوایی ترکیش یکی از بهترین ارائه و سرویس غذا رو داره مخصوصا در قسمت بیزنس کلاس. هر پرواز طولانی بین المللی دارای سرآشپز مخصوص به خود در داخل پرواز است که با کلاه و لباس فرم سرآشپزی حضور دارند. همیشه غذاهای مخصوص ترکی با پیش غذا ها و مزه های فراوان در منو برای سفارش وجود دارند و غذاهای اصلی و دسرها از طعم به یادماندنی برخوردارند. همچنین کیفیت نوشیدنی ها واقعا بالا و محشر است. این شرکت هوایی دارای پرواز به بیش از 220 مقصد در دنیاست و یک انتخاب بی نظیر برای سفر به آسیا، اروپا و خاور میانه و  افریقاست.من از این لانژ فرودگاهی برای سفر ماجراجویانه ام به افریقا بسیار لذت بردم. سفر من از لکس به استانبول و از آنجا به کنیا بود. که ادامه  این سفر نامه  را بزودی برایتان ارسال میکنم تا با همه  اشتراک بزارم . 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ن.ر