تنریف در مراکش، قابل‌ستایش‌ترین سواحل در جزایر قناری


تنریف Tenerife، بزرگ‌ترین جزایر قناری اسپانیا در ساحل مراکش است که به دلیل شب‌زنده‌داری‌های شاد و طولانی‌اش در جهان شناخته‌شده است.اما جذابیت بی‌حدوحصر این منطقه به دلایلی بیش از لذت همان شب‌زنده‌داری‌ها است.بکر و دست‌نخورده بودن طبیعت این جزیره مهم‌ترین دلیل محبوبیت آن است.برای کشف زیبایی‌های بی‌حدومرز  این منطقه باید نشستن دائم در هتل و استراحتگاه را فراموش کرده و با تجهیزاتی همچون کفش‌های مناسب کوه‌نوردی و کوله‌پشتی مخصوص راهی جاده شد. یکی از دیدنی‌ترین مناطق این ناحیه lusher یا لوستر است.منطقه‌ای با جنگل‌های ساحلی سبز و رؤیایی. جاده‌ی لوستر از میان مزرعه‌های پهناور موز و کوه‌ها عبور می‌کند. در میان راه شهرهای زیادی وجود دارد که در سایه‌ی نعناع‌های سبز و تازه با یک آسمان آبی یکدست واقع‌شده‌اند و تماشای آن‌ها بیشتر شبیه به دیدن یک تابلوی ارزنده‌ی نقاشی است.تماشای رد گدازه‌ها که از کوه تا ساحل اقیانوس اطلس کشیده شده‌اند نیز جذابیت ویژه‌ای دارد.در منطقه‌ی لوستر غار معروفی به همین نام  وجود دارد که از سه سطح تشکیل‌شده است.پدیده‌ای اعجاب‌انگیز که نمونه‌ی آن در هیچ جای دیگر دنیا وجود ندارد . تقریباً 27000 سال پیش این غار به‌وسیله‌ی فوران آتش‌فشان پیکو واید ایجاد و یک غار منحصربه‌فرد را خلق کرده است.تماشای خورشید در هنگام غروب در سواحل تنریف را نیز نباید  از یاد برد.و تجربه‌ی حس ماجراجویی در کنار قایقرانان سواحل تنریف و تماشای صخره‌های سنگی La Punta de Teno یا لاپونتا د تنو یک حس بی‌نظیر و فوق‌العاده است.این صخره همواره موردتوجه فیلم‌سازان بوده است و بسیاری از صحنه‌های فیلم‌های مشهوری همچون " برخورد تیتان‌ها" در اینجا ضبط‌شده است.از دیگر جاذبه‌های تماشایی در ساحل تنریف پیاده‌روی  روی خط ساحلی تا رسیدن به روستاهای Masca یا ماسکا است.روستاهایی که در زیر قلمرو ناهموار یک منطقه‌ی دورافتاده واقع‌شده‌اند.پارک ملی Teide یا تاید که آتش‌فشان Pele پله ( هم نام فوتبالیست مشهور برزیلی) را در خود جای‌داده است نیز از مناطقی است که تماشای آن را نباید از یاد برد. آتش‌فشانی که در 1909 برای آخرین بار به فوران افتاد و از آن موقع تاکنون خاموش و آرام است.


در پایان باید گفت :


تنریف یک منطقه‌ی گردشگری ویژه و منحصربه‌فرد با جاذبه‌های توریستی بی‌نظیر که در منطقه‌ی ساحلی مراکش واقع‌شده است، یکی از جذاب‌ترین صحنه‌های  تلاقی کوه و دریا در جهان را دارد. منطقه‌ای که علاوه بر تفریحات جذاب ، سرشار از زیبایی و طراوت است.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی