سنگاپور: امواج هندرسون

سنگاپور امواج هندرسون را به عنوان یک نو آوری شگفت انگیز در جهان امروز به رخ می کشد. بازدید از پل هندرسون که به امواج هندرسون در سنگاپور شهرت دارد، به عنوان تجربه ای که نمونه دیگری در دنیا ندارد می تواند یک بخش هیجان انگیز و به یاد ماندنی از مسافرت به سنگاپور باشد.


http://berimyeja.com/post/Sentosa-World-Resorts-Singapore


چرخش امواج هندرسون به پلی با پیچ و تاب های هوشمندانه و کاملاً خلاقانه در دل جنگلی سر سبز در جنوب سنگاپور گفته می شود.


پل هندرسدن (Henderson Waves) با ارتفاع 36 متری از زمین بزرگترین پل عابر پیاده در سنگاپور است و با پیچ و تابی خیره کننده در مناطق جنوبی سنگاپور تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری سنگاپور شده است.این پل از ساعت 7 صبح تا 2 بعد از نصف شب با نورهای ال ای دی روشن شده و از دوردست ها به زیبایی می درخشد.


این پل با الهام از امواج دریا در طول 274 متری خود پیچ و تاب های زیبایی را در خود دارد. کفه و دیواره های آن نیز از نوعی چوب فشرده ساخته شده که در ساز و های سنگین مورد استفاده قرار میگیرد و تنها در جنوب شرقی آسیا یافت می شود.شکل موج دار این پل اجازه می دهد تا در آن بتوانید از هر زاویه ای اطراف خود را ببینید. از آنجا که در این پل اتاق ها و حریم خصوصی و محل های استراحت نیز وجود دارد، آخر هفته ها با هجوم زوج ها، خانواده ها، کودکان و جوانان به آنجا، نقطه عطف بازدیدهای هفتگی این پل به حساب می آید.


پس از نشستن خورشید، روشنایی پل که تا ساعت دو شب ادامه دارد چشم اندازی تحسین برانگیز را در دل جنگل و در دل شب برای بازدید کنندگان ایجاد می کند و در هرجای پل که باشید میتوانید قسمت های زیاد دیگری از پل را ببینید که چگونه در حال درخشش است.پیاده روی برای اکتشاف: در هنگام پیاده روی از روی این پل می توانید مناطقی از سنگاپور را ببینید که از هیچ جای دیگر نمیتوانید آن را ببینید. مانند مناطق حفاظت شده غیر قابل دسترس در جنگلهای جنوبی.


از زیبا ترین مناطقی که از روی این پل می توانید ببینید می توان به پارک ها و بندرهای اطراف و مسیری پنج کیلومتری از رودخانه جنوبی ریدز (Ridges) است که چشم اندازهای زیبایی از این مناطق را در اختیار شما قرار می دهد.


نکته جالب این است که شما از طریق این پل می توانید تا نزدیکی رودخانه بروید و در آنجا گونه هایی زیبا از گیاهان و جانوران را ببینید و بازدید خود از طبیعت را کامل کنید.در پایان می توان گفت که بازدید از پل هندرسون به عنوان تجربه ای که نمونه دیگری در دنیا ندارد می تواند یک بخش هیجان انگیز و به یاد ماندنی از مسافرت به سنگاپور باشد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری