خیابان اورچارد سنگاپور

خیبان اورچارد سنگاپور با توجه به جذابیت بالایی که از همه لحاظ دارد، از جمله برای بازدید و برای اقامت، رفتن به رستوران و خرید های لذت بخش از اجناس اصلی و ارزان، بازدید از خیابان اورچارد سنگاپور و ساختن خاطره ای ماندگار در آن به همراه خانواده می تواند یکی از بهترین بخش های مسافرت به سنگاپور باشد.جاده اورچارد (Orchard Road) در لغت به معنای جاده طبیعت است و به دلیل زیبایی فراوان و بازارهای بزرگی که در آن وجود دارد و امکان خرید های ارزان کالاهای اصلی و برند های معروف، تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری سنگاپور شده، و یکی از مناطقی است که در مسافرت به سنگاپور حتما باید از آن دیدن کنید.فرقی نمیکند که شما یک خریدار هستید و برای خرید به آنجا رفته اید، یا یک بازدید کننده و فقط می خواهید کنجکاوی خود را در مورد این خیابان رفع کنید، جاده طبیعت با طول 2200 متر برای همه به اندازه کافی جذابیت دارد.


تور سنگاپور


150 سال پیش که جاده طبیعت تنها یک جاده جنگلی رمانتیک با درختان میوه، چمن و مزارع فلفل بود، شاید کسی فکر نمی کرد روزی چنین چهره مدرنی به خود بگیرد و از سراسر دنیا بازدید کنندگان مشتاقی داشته باشد.


امروزه همه چیز مانند گالری های هنری، فروشگاه های مد، رستوران های مجلل، صنایع دستی و ... را در این خیابان می توانید بیابید.


با نگاهی به گذشته این خیابان در سال 1850، مراکز درمانی سنتی، معابد، گورستان ها، بازار محصولات دریایی و حوضچه های شست و شو را در آن می توان دید. تا اینکه در سال 1903 اولین سوپر مارکت در آن تأسیس شد و امروز جای آن را فروشگاه سنچپوینت (Centrepoint) گرفته است.


در سال 1958 یک فروشگاه بزرگ در زمینی که گورستانی در آن قرار داشت توسط یک تاجر معروف تأسیس شد و در سال 1982 تخریب شد و مجموعه جدیدی جای آن را گرفت که شامل فروشگاهی محلی و یک هتل می شد.


در هه 1970 سینماها، باشگاه های بولینگ و مراکز خریدی در آن تأسیس شد و آرام آرام جاده طبیعت به عنوان یک مرکز تفریحی معروف شد.


و امروزه جاده طبیعت با مراکز فروش، رستوران ها، هتل ها، وسایل تفریحی و سرگرمی و خرده فروشی هایی برای هر نوع سلیقه با هر میزان بودجه همراه است.البته با وجود چهره مدرنی که این خیابان دارد، همچنان "جاده طبیعت" نام مناسبی برای آن است و درختان بزرگ و کوچی از انواع مختلف در خیابان و اطراف پیاده روها وجود دارد که سایه های زیادی در زیر نور خورشید برای عابران ایجاد می کند و فضای دلچسبی را برای قدم زدن ایجاد می نماید.


تور سنگاپور


در پایان می توان گفت که با توجه به جذابیتی که این خیابان دارد، هم برای بازدید و هم برای اقامت، رفتن به رستوران و خرید های لذت بخش از اجناس اصلی و ارزان، بازدید از جاده طبیعت و ساختن خاطره ای ماندگار در آن به همراه خانواده می تواند یکی از بهترین بخش های مسافرت به سنگاپور باشد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری