سفر تجملی من به توکیو


من در اولین سفرم به ژاپن، یک هفته رو صرف گردش در کشور و شناخت برنامه غذایی ژاپنی ها کردم که برای من حس ذائقه ی جدیدی بود. با ابتکار دولت ژاپن، وزارتخانه های کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری تأسیس شده که تمرکز آنها بر پنج ناحیه مختلف از ژاپن و غذای مخصوص آنها و مواد غذایی که در آنها تولید میشود، معطوف شده است. من از Ichinoseki در استان Iwate، از منطقه Tsuruoka در شهر Yamagata و در آخر از Tokachi در جزیره ی Hokkaido دیدن کردم. همه ی این ها در حالی بود که غذاهای هرکدوم از این مناطق رو تست میکردم و از مکان های دیدنی اون ها بازدید میکردم. بعد از همه ی این سفر هایی که به غذا مربوط می شد، وقت این رسیده بود که کمی ریلکس کنم و جنبه ی مجلل توکیو رو تجربه کنم.توکیو، هتل Shangri-La


هتل  Shangri-La نشان دهنده ی رده فوق العاده و برند ثابت شده ی تجمل آسیایی است. یک مکان سنتی با سرویس دهی فوق العاده خودمانی. اتاق لوکس و مجلل من که دارای چشم اندازی در سطح باشگاهی بود، یک منظره ی شهری باورنکردنی از تراکم و شلوغی هیپنوتیزم کننده ی مرکز توکیو را روبه روی من قرار داده بود.  Shangri-La در ناحیه ی  Marunouchi (یکی از قسمت های شهر توکیو) قرار دارد که یک منطقه ی اعیانی نشین است و کاملا مجاور ایستگاه مترو توکیو است.  موقعیت این هتل به طوریست که شما دسترسی آسانی به مراکز خرید و رستوران ها داشته باشید و تنها یک پیاده روی کوتاه برای دیدن دیگر مناطق تاریخی شهر کافی است.من شام رو در رستوران مشهور ایتالیایی Piacere در Shangri-La که غذای اصیل ایتالیایی سرو می کند و همچنین توسط یک سرآشپز ایتالیایی اداره میشود، صرف کردم. سرآشپز Andrea Ferrero همچنین مسئول نظارت بر سرویس غذا و نوشیدنی کل هتل از جمله بار ها و سرویس داخل اتاق ها نیز هست. من شانس این رو داشتم که بعد از غذا سرآشپز رو ملاقات کنم و خیلی خوب بود که فهمیدم اون چقدر روی غذای خوب تمرکز میکند، نه فقط رستوران خوب. همچنین یکی از ویژگی های جالب این هتل، برنامه Going to the Source است که سرآشپز رو به دنبال بهترین مواد اولیه و تولید کنندگان معتبر، به سراسر ژاپن میفرستد تا از بهترین و تازه ترین مواد در غذا ها استفاده کند.

ناهار در هتل Four seasons


روز بعد، من یک پیاده روی کوتاه کردم تا ناهار رو در رستوران فرانسوی Motif که یک رستوران محبوب در هتل  Four Seasons واقع در ناحیه  Marunouchi است، صرف کنم. رستوران Motif هنوز هم در ارائه غذای فرانسوی کلاسیک و بسیار مبتکر است و سرآشپز آن یک فرد ژاپنی است که رستوران دیگر او (Moliere’) در شهر  Sapporo دارای سه ستاره ی میشلن (Michelin stars) است که یکی از معتبر ترین امتیازات برای هر رستورانی است.
طعم غذاهای ناهار عالی بود ولی من گوشت باریک گاو که از جزیره Shodo بود رو بیشتر دوست داشتم. این جزیره به خاطر زیتون هایش و خوراک گاو هایش که عمدتا از همین زیتون هاست، شناخته شده است. این باعث میشه که گوشت لطیف بشه و مزه ای باورنکردنی به گوشت میده. بعد از ناهار من شانس این رو داشتم که از یکی از اتاق  های شیک و یک خوابه هتل، بازدید کنم. هتل Four seasons تجربه صمیمی تر و خودمانی تری نسبت به بقیه رقبای خودش در اختیار شما قرار می دهد با اینکه تنها 57 اتاق و سوییت بیشتر ندارد.


اگر به دنبال کذراندن وقت خودتون هستید، این اتاق با حمام زیبایش بهترین مکان برای شماست


گردش در شهر


با توجه به وقت کمی که داشتم، از یکسری از دوست های قدیمی راجع به بهترین برنامه برای سفرم سوال کردم و اون ها یک تور پیاده روی فوق العاده رو به من پیشنهاد کردند که باعث میشه توکیوی واقعی رو بشناسید. طبق برنامه ای که اونها به من دادند، من از Shangri-La به سمت رودخانه و ناحیه ی Nihonbashi راه افتادم. این قسمت، هسته ی تاریخی شهر است که در مجاورت رودخانه Nihonbashi واقع شده است. سپس به سمت شمال و محله ی Akihabara که مکانی است برای افراد علاقه مند به انیمه (نوعی کارتون ژاپنی). مردم همه در شخصیت های داستانی غرق شدند. من از Kanda و  Okachimachiرد شدم و از بازار خیابانی AmeyaYokocho  به سمت خیابان Oenu حرکت کردم. با کمک یک پسربچه ی 12 ساله تونستم یک بلیط قطار برای ایستگاه Tokyo  بگیرم و برگردم.هتل بین المللی  Tokyo bay


بعد از پیاده روی که داشتم، وقت این بود که به مقصد بعدی خودم برم،هتل بین المللی  tokyo. برای رفتن به اونجا ابتدا برنامه Uber که یک برنامه مسافربری محبوب در آمریکا است رو چک کردم که البته در ژاپن هم قابل دسترسی بود ولی هیچکدام از کارکن های هتل تا به حال از اون استفاده نکرده بودند و این یعنی در ژاپن زیاد محبوب نیست. همینطور در وارد کردن مشخصات سفر مشکل داشتم چون که باید اون رو به زبان ژاپنی وارد میکردم. در عوض تصمیم گرفتم از تاکسی هتل استفاده کنم و به طور باورنکردنی با اینکه در ساعات شلوغی بودیم، در کمتر از 20 دقیقه به هتل رسیدیم.هتل بین المللی tokyo یک هتل شیک و مدرن است که تجربه سرویس دهی 5 ستاره رو در اختیار شما میگذارد. بعضی از اتاق ها به سمت پل نمادین "رنگین کمان" در توکیو است که به جزیره تفریحی Odaiba  می رسد. یک جزیره مدرن، تجملی و ژاپنی!. سالن هتل میان وعده های فوق العاده ای رو در طول روز ارائه میدهد. همینطور یک ساعت سرگرمی و بوفه که برای مهمانان مجانی است. برای در نظر داشتن راحتی مهمانان، این هتل درست نزدیک فرودگاه است. من در هتل های بین المللی زیادی در سراسر دنیا اقامت داشتم و همیشه امکانات خوبشون من رو تحت تاثیر قرار میده. این هتل هم تراز هتل های 5 ستاره دیگر مثل Four Seasons و Ritz-Carlton است ولی هزینه خیلی پایین تری دارد!.اتاق من خیلی خوب بود، با نماهایی از پل رنگین کمان و چراغ های تجملی جزیره ی Odaiba. کارکنان هتل هنگام پذیرش من فوق العاده سریع عمل کردند و همینطور مطمئن شدند که من قبل از اینکه هتل رو ترک کنم، چیزی بخورم! اون ها همینطور برای من بلیط اتوبوس به سمت فرودگاه Narita  برای صبح روز بعد گرفتند.berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : عرشیا افشاری