کرالا، هند: بهشت منطقه گرمسیری هندوستان

کرالا جایی هست که من همیشه می خواستم به آن سفر کنم و همیشه دنبال تور های هند ارائه شده به این مسیر بودم که  بتوانم سفر به این بهشت طبیعی داشته  باشم . یک شهر در جنوب هند در ساحل مالابار, کرالا بنا به دلایلی به عنوان کشور خدا شناخته شده است . کرالا یک منطقه گرمسیری و استوایی که با زیبایی های طبیعی پر شده است، مکان هایی با میراث فرهنگی غنی که  با وجود  مجسمه ها، موسیقی و اجرای های مختلف مانند رقص سنتی Kathakali در هم امیخته شده اند.


 این مطلب یک سفر نامه است که  دوست دارم در سایت بریم یجا در کنار باقی سفر نامه ها قرار بگیرد  . من عاشق مسافرت و ثبت لحظات زیبا با دوربین هستم، تا بتوانم آنچه را که در جهان تجربه می کنم به اشتراک بگذارم. من تمام وسایل فیلمبرداریم را بسته بودم، از پسر عموی خود خواستم با من همراه شود و سفری ماجراجویی را شروع کنیم .


ما در کوچی فرود آمدیم و برای چند روز اول خود برنامه ریزی کردیم. سپس ما یک موتور اجاره کردیم و تمام شهر را کشف کردیم. با این حال، به سرعت متوجه شدم که زیبایی طبیعی که من را دنبالش بودم را پیدا نکردم ، بنابراین به مقصد بعدی خود حرکت کردیم.سفر به کوماکارام Kumarakom


در کوماکارام ، ما در خانه های جنگلی   KTDC Waterscapes که یک مجتمع زیبا و پر از آرامش است یک سوییت اجاره کردیم . این محل طیف گسترده ای از زیبایی طبیعت را میشد دید و من تصمیم به گرفتن عکس های زیبا و فیلم برداری گرفتم . ما سوار قایق شدیم تا  آبهای روستایی را کشف کنیم. ما از پناهگاه پرنده در کنار مجتمع بازدید کردیم و آب نخل طبیعی را نوشیدیم. ما باید تجربه غذا خوردن را به روش سنتی را هم کسب میکردیمپس از یک اقامت بسیار رضایت بخش در کوماکارام، ما  برای اقامت شبانه به محلی به نام آلاپوزا  Alappuzha رفتیم و یک اقامت گاه قایقی را رزرو کردیم . قایق ما را در اطراف حوضچه های کرالا به برخی از دیدگاه های خیره کننده برد و من یکی از زیباترین غروب آفتاب های عمرم را دیده ام. قایق نزدیک یک بازار ماهی محلی متوقف شد که در آن ما می توانستیم شاه میوه تهیه کنیم.برای رسیدن به مقصد بعدی، کوملی Kumily، با اتوبوس شش ساعته تپه را طی کردیم. 4000 فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد، بسیار سرد بود.ما از مناطق حفاظت شده ببر پرایار Periyar tiger reserve  دیدن کردیم؛ متأسفانه ما هیچ گونه از ببر ها را نمیشناختیم ، اما ما با میمونها آشناییت داشتیم. صبح روز بعد، برای دیدن رقص کلاسیک Kathakali رفتیم. ما همچنین  با یک جیپ جاده ای به خارج از جاده رفتیم تا از تپه صعود کنیم و با موازی ابرها شویمبرای رسیدن به مقصد نهایی ما، آتیراپال Athirapally  ، ما سوار اتوبوس شدیم و هشت ساعت را گذراندیم. آتیراپال  بسیار معروف است برای آبشار غول پیکر محبوب که در فیلم هندی به نام Bahubali نمایش داده شده است .در کل، این یک سفر فوق العاده بود و بسیار پرماجرا بود و پر از جاذبه های طبیعی به همراه مردمان خوب هند .


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .