نمایشگاه هنرهای مدرن اروپایی در موزه هرمیتاژ (1)

این بخش از موزه هرمیتاژ یکی از مشهورترین مجموعه های آثار هنری امپرسیونیسم و پسا امپرسیونیسم در جهان بوده و یکی از دلایل اصلی بازدید از این موزه فوق العاده می باشد.نقاشی موسیقی در سبک امپرسیونیسم در موزه هرمیتاژ


طبق تصمیم که در سال 2014 برای تشکیل این مجموعه در محل کنونی اش گرفته شد، مجموعه مورد نظر از طبقه های بالای مجتمع اصلی هرمیتاژ در سراسر میدان کاخ به ساختمان ستاد کل منتقل شد.


این مجموعه فوق العاده را به صورت اختصاصی به نمایش آثار هنری مدرن اروپا اختصاص داده شده است و در فضای مدرن این نمایشگاه شاهکارهای هنری فین د سیکل را می توان به طور کامل مشاهده نمود.


در این نمایشگاه مجموعه ای از هنر مدرن اروپایی که بیشتر آن از نقاشی های امپرسیونیسم (هنرهای تجسمی) و نقاشی های پسا امپرسیونیسم (پسا تجسم گرایی) تشکیل شده است، خود به آثاری که پس از انقلاب اکتبر در مجموعه های ارمیتاژ پذیرفته شده بود و آثار هنری پس از جنگ جهانی دوم که از آلمان آورده شد، تقسیم می شود.نقاشی سبک امپرسیونیسم در موزه هرمیتاژ


اولین گشایش نمایشگاه در سال 1995 در بخشی به نام گنجینه های پنهان (HiddenTreasures) آغاز شد که شامل می شود بر شاهکارهای امپرسیونیستی و دیگر نقاشی های مهم فرانسوی که توسط موزه امروزی نگهداری می شود.


این مجموعه تقریباً تمام آثار نقاشان برجسته ای که در فرانسه در دهه های پایانی قرن نوزدهم، قرن بیست و بیست سال اول قرن گذشته فعالیت می کردند را در خود جای داده است.


از جمله قسمت های مهمی که معمولاً تور های راهنما بازدید کنندگان را به آن بخش ها هدایت می کنند عبارت است از آثار به جا مانده از نقاش معروف و برجسته فرانسوی کلود مونه (1840-1926)، نقاش برجسته امپرسیونیست در اتاق 403 نمایش داده می شود و بسیار مورد توجه بازدید کنندگان قرار میگیرد.نقاشی خانواده در منزل - بخش هنر های مدرن اروپایی در موزه هرمیتاز


اولین اثر نقاشی کلود مونه در این نمایشگاه (زن در باغ) (1867) 7 سال پیش از گشایش این نمایشگاه به عنوان اولین نمایشگاه امپرسیو9نیست، در پاریس توسط وی خلق شده است. نور پردازی بسیار زیبای این نقاشی باعث معروفیت مونه و مطرح شدن او به عنوان یک نقاش توانمند شد.


همچنین نمایشگاه شامل آثار سالهای 1870 تا 1880 کلود مونه است که نشان دهنده روند رشد و اصلاح سبک وی است.


آخرین عکس تاریخی، متعلق به پل واترلو یکی از نقاشان مشهور لندن است که در ماه می 1903 خلق شده است. این اثر نشان دهنده یک شکست از نظریه قبلی خود در سبک رنگرزی پخش مغناطیسی است که او در هنگام نقاشی کردن صحنه های مهیج از این روش ناراضی بود.اثری از نقاش برجسته، هنری ماتیس، در موزه ارمیتاژ


همچنین در اتاق کلود مونت (Claude Monet) تابلوی نقاشی یوجین لوئیس بوودین اثر ژان باپتیست (کامیل کوروت) (1824-1898) که به آن "پادشاه آسمان" نیز گفته میشود نمایش داده می شود. هنگامی که مونت تنها 18 سال داشته این تابلو تأثیر زیادی او در داشته است. آرماند گیلیمین (1841-1927) استفاده شدید از رنگ را خاصیت این تابلو می داند.


همچنین آثاری از و آلبرت لوبور (1849-1898) را نیز در این نمایشگاه دید. و این در حالی است که نمایشگاه های چهارم و پنجم امپرسیونیسم نیز آثار زیادی برای نمایش دارند.


بخش دوم هنر های اروپایی مدرن را در اینجا بخوانید.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: ستار کنجوری