بهترین کشور های مراقبت های بهداشتی در جهان


همه مردم دنیا باید مراقب باشند، اما همه سیستم های مراقبت های بهداشتی برابر نیستند.


در ایالات متحده، مراقبت های بهداشتی به تازگی برای همه شهروندان اجباری شده است که این کار هزینه های رانندگی را کاهش می دهد.


در مقابل، بسیاری از کشورهای جهان در طول سال ها برای مقرون به صرفه بودن و موثر بودن پوشش بهداشتی جان مردم خود را به خطر انداخته اند.


در فهرست سالانه بهداشت جهانی، زندگی درمالزی، بعنوان بهترین سیستم مراقبت بهداشتی در جهان است.


این گزارش که در InternationalLiving.com منتشر شده است، بهترین مکان های دنیا را برای دریافت مراقبت های بهداشتی در اختیار شما قرار می دهد.


بسیاری از کشورهای برتر، سواحل زیبا و خدمات بهداشتی عالی خود را دارند. مالزی، کاستاریکا، اروگوئه، تایلند و پاناما در در صدر این لیست قرار دارند.


مالزی خدمات بهداشتی عالی و ارزان قیمت را ارائه می دهد و دارای بهترین جراحان، دندانپزشکان و متخصصین در جهان است. تخصص پزشکی در اینجا قابل مقایسه و گاهی اوقات بهتر از بسیاری از کشورهای غربی است.
  اکثر حرفه ای ها در ایالات متحده و بریتانیا آموزش دیده اند و یا حداقل تحصیلات تکمیلی خود را در آنجا انجام داده اند.


"کیت هاکتون"، خبرنگار خبرگزاری آسیایی، گزارش داد: "جزیره پنانگ که محبوبیت گردشگران پزشکی و گردشگری است، بیمارستان هایی با رتبه اول دارند که خدمات بهداشتی عالی را با قیمت های مناسب ارائه می دهند."
و زمانی که تنها 20 دلار برای دیدن یک متخصص هزینه می کند، این را بخوبی متوجه می شوید.


کاستاریکا


کاستاریکا دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی جهانی با کیفیت بالا برای شهروندان و ساکنین قانونی La Caja است.


ساکنان کشورهمگی تحت پوشش  بیمه هستند واین مبلغ 7 تا 11 درصد از درآمد ماهانه شخص است که همسر و وابستگانش را پوشش می دهد.


"جیسون هلند"، سردبیر InternationalLiving.com کاستاریکا می گوید: "پس از پرداخت ماهانه شما، مراقبت های رایگان را دریافت خواهید کرد."
  هلند می گوید: "هر چیزی که شما نیاز دارید از طریق یک شبکه ملی کلینیک ها و بیمارستان ها بازدید پزشکان، آزمایش های پزشکی، نسخه ها، جراحی های بزرگ و بستری شدن در دسترس شما قرار می گیرد ".


 مراقبت های پزشکی بصورت خصوصی با کیفیت بالا، با آخرین تجهیزات و تکنیک ها نیز در کاستاریکا موجود است.

 بسیاری از گردشگران پزشکی از ایالات متحده برای کاستن هزینه زیادی درمانهای خود، از جمله جراحی زیبایی، جایگزین زانو و غیره، به کاستاریکا می آیند.


تایلند عکس


تایلند شهرت خوبی در خدمات بهداشتی عالی و  قابل دسترس دارد. بسیاری از افرادی که در تایلند زندگی می کنند می گویند که این امکانات بهتر از آن چیزی است که در کشورهای خود در دسترس بوده است.


اگر چه بیمارستان خصوصی نسبت به نهادهای دولتی کمی گرانتر است ولی هر دو هنوز هم مقرون به صرفه هستند.
مشاوره با متخصص، کمتر از 15 دلار هزینه خواهد داشت و بسیاری از آزمایشات و روش های پزشکیبا هزینه ای بسیار کمتر از هزینه هایی که در سایر نقاط جهان وجود دارد، در دسترس خواهند بود.


امکانات عمومی و ارزات نیز به طور گسترده ای در دسترس هستند و براحتی بیمار می تواند 90٪ کمتر از امکانات خصوصی برای هر چیزی از آزمایشات آزمایشگاهی تا اقامت در بیمارستان بپردازد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فاطمه نصرتی