کوه چانگ: جزیره جایگزین تایلندی

جزیره کوه چانگ همچنان برای گردشگرانی که با تورهای تایلند به کشور تایلند سفر میکنند نسبتا ناشناخته است و هنوز هم با وجود جنگل های بکر و دست نخورده با سواحل شنی و کوه ها از دید توریست های تایلند  پنهان است.


کوه چانگ در تایلند


تایلند از دیرباز برای گردشگران و کوه نوردان جزو مقاصد جذاب بوده است و با تامین بودجه قابل توجه دولت در قسمت توریسم ، موجب هجوم کثیر بسیاری از مسافران به ویژه کسانی که علاقه مند به کشف جزایر جنوبی تایلند هستند شده است.


پوکت؛ یکی از پرطرفدارترین مقصد مهاجران ، جایی برای تعطیلات ، ماه عسل و عروسی های خانوادگی است. جزیره Koh Phi-Phi  (کوه فی فی) اولین بار در سال 2000 با توجه به فیلم "لئوناردو دی کاپریو" در "The Beach" شناخته شد. کوه فنگان برای برای جشن ها و مهمانی های شبانه زیر ماه کامل شب معروف است و کوه تائو جزیره ای کوچک که برای علاقه مندان به غواصی و وسایل کامل غواصی معروف شده است.


جزیره کوچر شناخته شده جزیره Koh Chang (کوه چانگ) دارای سکوت خاصی است محلی با پوشش گیاهی بکر، 70 درصد از جزیره تحت پوشش جنگل های دست نخورده است و تا سواحل و کوه ها نیز امتداد پیدا کرده است . Koh Chang به عنوان یکی از طبیعی ترین جزایر سازگار با محیط زیست در تایلند است.


در ادامه یکی دیگر از راهنمایی های گردشگری سایت بریم یجا آماده شده است:


تعطیلات Koh Chang


ساحل سفید Saturday، توسعه یافته ترین ساحل در منطقه Koh Chang است و در اولین توقف شما می توانید برای ادامه مسیر از تاکسی مشترک محلی استفاده کنید که مانند تاکسی های خطی در کشورمان می باشد. چیزی که در اینجا برای توریست ها  می تواند جالب باشد جشن های تعطیلات با جمعیت تماشایی، مکان هایی زیبا برای زوج ها هستش . شما می توانید از میان بسیاری از هتل ها , متل ها و استراحتگاه ها در ساحل و یا حتی کنار جاده اصلی برای اقامت انتخاب کنیدهمچنین با کمی گشت زنی بانک ها، سوپرمارکت ها و رستوران ها را خواهید یافت. ساحل به بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است و مقدار زیادی از آن برای صندلی های خورشیدی به همراه چتر برای آفتاب گرفتن و تفریحات ساحلی است.


دیگر اجتماع های Koh Chang


Lonely Beach (لانلی بیچ) محل استقرار کسانی که به دنبال تنهایی و آرامش هستند و یا مهمانان در Koh Chang است. این منطقه مشابه به Khao San Road (جاده خائو-سان) در بانکوک است، اگر چه بسیار تراکم تر است. شما تعداد زیادی از فروشندگان مواد غذایی، استودیوهای خال کوبی، مغازه های لباس، رستوران ها، کافه ها را در اینجا پیدا خواهید کرد.


ساحل Lonely تنها 15 دقیقه پیاده روی با مرکز شلوغ جزیره دارد. حتی اگر فکر می کنید جزیره تعداد زیادی از مردم جزیره تایلندی است، ولی این ساحل همچنان قانون تنهایی و آرامش خود را حفظ میکند. 


کوه چانگ معروف


کوه چانگ در تایلند


Bang Bao (بنگ بائو) زمانی یک روستای ماهیگیری کوچک آرام بود، گرچه در حال حاضر بین مسافران محبوبیت دارد، هنوز هم پایه و ظاهر واقعی خود را نگه می دارد. روستای ماهیگیری به روش سنتی ساخته شده است . در اینجا رستوران های زیادی وجود دارد اما ما توصیه می کنیم رستوران Barracuda (باراکودا) را برای تجربه ناهار خنده دار و دلپذیر ارائه دهید.


کوه چانگ شخصی


ساحل Klong Kloi کمی دور از نقطه جمعیت جزیره است و این آن را دوس داشتنی کرده است.


Klong Kloi ظاهرا هنوز بکر است، با یک ساحل کوچک با مسیرهای شنی که در همه جایش قابل دسترس است. در اینجا شما می توانید کنار ساحل در آرامش باشید، در یک حمور نشسته و مطالعه کنید. همانطور که شما از طریق جاده بادیه ای وارد می شوید، احتمالا خانواده های میمون وحشی را نیز مشاهده می کنید.


خانم کوه چانگ


کای Bae ایده آل برای زوج هایی است که به دنبال تنوع هستند. اگر چه اینجا نه پر جنب و جوش است و نه خلوت و کسل کننده می باشد. برای انتخاب و صرف غذا رستوران هایی با منو های  آسیایی و اروپایی هستند که با سخاوتمندی پذیرایی میکنند.


ساحل کای بی با خط ساحلی 1 کیلو متر خوانندگان کتاب و علاقه مندان آفتاب ساحلی را جذب می کند.  می توانید یک پیاده روی 30 دقیقه ای را از طریق جنگل به آبشار کای Bae از اردوگاه های فیل ماجراجویی کنید.


جزایر آلترناتیوKoh Mak برای زوج ها و خانواده ها محبوب است و این جزیره تنها 30 کیلومتر دور از کوه چانگ است. از طریق قایق چوبی یا یک ساعت از طریق قایق سواری 3 ساعت طول می کشد. این جزیره نسبتا مسطح است، بسیاری از مردم برای استراحت، خوردن و ماجراجویی به اینجا می آیند. شما می توانید از معابد بودایی، دیدگاه ها و سواحل پنهانی بازدید کنید. Koh Mak یک جزیره ای آرام است اما در اینجا تراکم جمعیت بزرگی انتظار نمی رود.


Koh Kood دارای کمترین جمعیت در کل تایلند است. هیچ شب زنده داری وجود ندارد، اما مکان های زیادی برای اقامت وجود دارد و علیرغم جمعیت محلی آن، امکانات بیشتری وجود دارد که احتمالا مورد نیاز است. با این حال، Koh Kood جایی است که سواحل نفسگیر، غواصی سرگرم کننده و آبشارهای پنهان را ارائه می دهد. که برای سفرهای گروهی و خانوادگی مقصدی ایده آل است.


 


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .