ساگالوس Sagalassos کجاست

خرابه های شهر باستانی پراکنده ی ساگالاسوس، با قدمت 1200 سال پیش از میلاد، درمیان ارتفاعات قله های خشن و ناهموار Ak Dağ (کوه سفید) قرار دارد. این مکان به ندرت توسط جمعیت ها یا اتوبوس های تورها اشغال می شوند

موزه Rahmi M Koç

موزه باشکوه به تاریخ حمل‌ونقل، صنعت و ارتباطات در ترکیه اختصاص داده شده است. توسط رئیس گروه صنعتی Koç که یکی از برجسته ترین سازمانهای تجاری است بنیان گذاری شده است، این موزه آثاری مربوط به صنعت استانبول از گذشته را نمایش می دهد.

چرا ترکیه را دوست داریم

فاجعه اخیر در استانبول، که زندگی های ده ها نفر را گرفت و صدها نفر را زخمی کرد، بسیار مخرب بود. در این چنین مواقعی، نیاز داریم تا به خاطر بیاوریم چرا افراد زیادی در اطراف جهان به این شهر زیبا افتخار می کنند.

11 ایده سفر به ترکیه در سال 2018

یکی از چیزهایی که ترکیه به‌خوبی انجام می دهد سرگرم کردن بازدیدکنندگان خارجی است. هیئت گردشگری ترکیه از طریق کمپین های خود بر مهمان‌نوازی تأکید دارند و خوشامدگویی گرمی برای هر اقلیت خارجی که در این کشور وقت بگذراند دارد

موزه فضای باز Karatepe-Aslantaş

دوستداران باستان شناسی باید مستقیما به موزه فضای باز Karatepe-Aslantaş بروند که در پارک ملی ای به همین نام قرار دارد. قدمت خرابه های آن به قرن 8 قبل از میلاد برمی گردد، وقتیکه اینجا شهری مهم برای آخرین پادشاهان Hittite از Cilicia بود و نام بزرگترین آنها Azitawatas بوده است.

موزه تاریخ و هنر ازمیر

این موزه توسط بسیاری از بازدیدکنندگان به شهر که خرابی های بزرگی در این سیر ایجاد کرده اند مورد غفلت قرار گرفته شده است. بیش از سه سالن گسترش یافته، این یکی از غنی ترین مخازن آثار هنری عتیقه در کشور و نمایشگاه مجسمه با آثار ارزشمندی از Smyrna، Teos، Miletos و Pergamon است.

موزه باستان شناسی هاتای در ترکیه

این موزه یکی از بهترین کلکسیون های موزاییک رومی و بیزانس را شامل می شود که دوره ای از قرن اول میلادی تا قرن پنجم بعد از میلاد را شامل می شود. بسیاری از آن‌ها به‌صورت سالم از Tarsus یا Harbiye (Daphne در دوران باستان) در 9 کیلومتری جنوب آن حفاری شده اند.

دره رز ترکیه

مسیرهای پیچ خورده اطراف دره رز (Güllüdere Vadısı) برای همه سطوح پیاده روی در دسترس هستند و چشم اندازهای زیبایی از دودکش های افسانه ای را در Cappadocia ایجاد می کنند. علاوه بر آن اگرچه آن‌ها شگفت آور بودن آن را پنهان می کنند

شهر زیر زمینی ترکیه

صخره ها و دره ها در تمام اطراف فلات Ani با صدها غار سوراخ‌سوراخ شده اند، اکثریت فراوانی از آن‌ها توسط انسان ها و در طول هزار سال کنده شده اند. از آن‌ها به‌عنوان محل اسکان، پناهگاه حیوانات، کلیسا استفاده می شده است و شاید تعداد قابل توجهی از آن‌ها لانه کبوترهایی است که روی طاقچه های صخره ای با ظرافت تراشیده شده است.

موزه معصومیت ترکیه

توجه دقیق به جزئیات در این موزه زیبا/قطعه از هنر مفهومی قطعاً به هر روانشناس آماتور یک یا دو تئوری درباره خالق آن اورهان پاموک، برنده جایزه نوبل می دهد. برای مسافران تور ترکیه این مطلب جذاب خواهد بود

مسجد اتیک والده

این مجموعه یکی از دو مسجد بزرگ استانبول است که توسط Mimar Sinan طراحی شده است. اگرچه به اندازه Süleymaniye چشمگیر نیست، اینجا با نقشه مشابه طراحی شده است و در مکان امر شده مشابه ساخته شد.

شهر باستانی Anemurium

خرابه های پراکنده و به طور ترسناک آرام Anemurium در طول 500 متر یک ساحل سنگی کشیده شده است، با دیوارهای سنگی به بزرگی دامنه کوهستان. از منطقه گورستان عظیم (که خودش اندازه یک شهر است)، در جهت جنوب شرقی قدم بزنید تا از قصر سلطنتی متعلق به قرن چهارم بگذرید

کاخ اسحاق پاشا

کاخ باشکوه اسحاق پاشا در ترکیه در یک زمین مسطح در زیر دیواره ای صاف در 6 کیلومتری جنوب شرقی شهر قرار دارد. این کاخ ترکیبی از طراحی عثمانی، سلجوقی، گرجستان، ایرانی و ارمنی است که از سال 1685 ساخت آن شروع در سال 1784 توسط یک ژنرال عثمانی به نام اسحاق پاشا تکمیل شد

موزه های معروف ترکیه

در بین بازدیدکنندگان و مسافران تور ترکیه حتما افرادی وجود دارند که علاقه مند به تاریخ آن کشور و یا کلا موضوعات تاریخی باشند و بهترین جا برای شناخت کامل گذشته ی یک کشور موزه های آن کشور می باشد. در این قسمت با موزه های معروف ترکیه در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

موزه فضای باز گورم

یکی از موزه‌های میراث جهانی یونسکو در ترکیه، موزه فضای باز گورم است که یک توقف ضروری برای سفرنامه شماست و ارزش یک بازدید دو ساعته را دارد. ابتدا یک کلنی رهبانی مهم مربوط به روم شرقی که 20 راهب را جای‌داده است قرار دارد

مکان های دیدنی ترکیه قسمت دوم

با قسمت دوم از مکان های دیدنی ترکیه در خدمت شما دوستان بریم یه جا هستیم!در این قسمت قراره که به مکان های تاریخی و مهم ترکیه بپردازیم تا شما خوانندگان عزیزی که در تور ترکیه ثبت نام می کنید بتوانید بهترین انتخاب براش گشت و گذار در این کشور را داشته باشید.

مکان های دیدنی ترکیه قسمت اول

برای مسافران تور ترکیه یکی از مهم ترین دانستنی ها شناختن مکان های دیدنی ترکیه است که یکی از جذاب ترین قسمت های سفر به این کشور زیبا بوده و در روند جذب توریست نیز بسیار تاثیرگذار است. در زیر با چند قسمت از مکان های دیدنی ترکیه آشنا خواهیم شد.

موزه مولانا در ترکیه

از مسلمان‌ها تا غیرمسلمان‌ها به‌تساوی، دلیل اصلی رفتن به قونیه بازدید از موزه مولوی است، سرای پیشین رقص صوفی و مقبره جلال‌الدین بلخی (بعدها به نام مولانا شناخته شد)، کسی که باید از او به خاطر به وجود آوردن صوفی‌های رقصنده تشکر کنیم. اینجا یکی از بزرگ‌ترین مراکز زیارتی در ترکیه است و گنبد روکش شده آن از کاشی‌های فیروزه‌ای یکی از مشخص‌ترین منظره‌های ترکیه است.

آشنایی با فرهنگ تفلیس

در این مطلب قصد داریم با اصالت و فرهنگ این شهر و به طور کلی گرجستان آشنا شویم.همانطور که می دانید فرهنگ و اصالت یک کشور از مکان های قدیمی و شهر های قدیمی آن کشور بدست می آید و حال در تور گرجستان شهری قدیمی تر از تفلیس نخواهد یافت.

جاذبه های گردشگری ایروان

ایروان یکی از شهرهای زیبا در بین کشورهای همسایه به شمار می آید که به دلیل فعالیت های گسترده ی اقتصادی و فرهنگی در آن باعث شده تا توریست های بسیاری مجذوب این شهر دیدنی واقع در ارمنستان شوند.