صنعت گردشگری ترکیه از افول تا فراموشی

برای آنهایی که درگیر گردشگری ترکیه هستند بعد از حملات بمب گذاری و کودتای نافرجام سال گذشته در این کشور، امید موجودی کوچکی است که باقی مانده است. از استانبول تا آنکارا، آنتالیا تا ماردین، تعداد بازدید کنندگان به طور ناراحت کننده ای کم است و کسب و کار رکود می کند.

وضعیت اقتصادی ترکیه

کشور ترکیه بعد از چندین حمله‌ی تروریستی و آشفتگی‌های سیاسی داخلی به طرز چشمگیری با مشکل کاهش گردشگران خارجی برای تور ترکیه روبه‌رو بوده است. به گزارش مطالعات صندوق بین‌المللی پول کاهش ناگهانی تعداد بازدیدکنندگان از این کشور به‌شدت اقتصاد ترکیه را متزلزل خواهد کرد. ترکیه در حدود یک درصد از تولید ناخالص ملی خود را مدیون توریست‌هایی بوده است که از این کشور دیدن کرده‌اند.

افزایش عوارض خروج تنبیهی ناعادلانه است

دولت در لایحه ی بودجه ی سال 97 که در آذر ماه 96 به مجلس ارائه کرد افزایش سه برابری خروج از کشور را پیشنهاد داد. بر طبق این قانون هر نفر در اولین سفر مبلغ 220 هزار تومان و در سفر دوم با 50% اضافه شدن این مبلغ به 330 هزار تومان و در سفرهای سوم به بعد مبلغ 440 هزار تومان یعنی افزایش 100% باید پرداخت کند.

سفر با United Airlines یا یونایتد ایرلاین در آمریکا قابل‌اعتماد نیست

بد نیست اگر شما هم میزان رضایت یا عدم رضایت خود را در مورد هر خط هوایی که در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنید با دیگران به اشتراک بگذارید. بدون شک این موضوع می‌تواند روی تعداد مشتریان آن‌ها تأثیر بگذارد و حتماً در طول زمان باعث تغییر وضعیت نا به سامان آن‌ها شود.

چین و رویدادهای پیش از المپیک 2008

در آستانه‌ی بازی‌های المپیک در چین اخبار زیادی از اختلافات تبت و این کشور به بر سر اعزام بازیکنان تبتی به گوش می‌رسید. درگیری‌های زیادی هم در این مورد بین این دو کشور رخ داد که منجر به کشته شدن بین 20 الی 100 نفر شد. البته هیچ‌گاه آمار دقیقی از این اختلافات و کشته‌های ناشی از آن در خبرگزاری‌های معتبر منتشر نشد .

چابهار بالاترین شاخص‌های امنیتی را دارد

‌معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار گفت: حضور بالای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه زیرساخت‌های ملی و بین المللی دلیلی بر امنیت بالای چابهار است.

قابلیت‌های گردشگری سیستان و بلوچستان

فعال گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان قابلیت‌های گردشگری بسیاری دارد که ناشناخته مانده است و نیاز به توجه ومعرفی بیشتر دارد.