سفر به جزیره ی زیبای کامیگون در فیلیپین یعنی سپری کردن یک تعطیلات با هدف


تجمیع زیبایی ساحل و دریا در جزیره‌ی کامیگون Camiguin در فیلیپین Philippine


جزیره کامیگون به‌عنوان یکی از دیدنی‌ترین مناطق کشور فیلیپین شناخته‌شده است و هرساله مسافران زیادی که قصد سفر به یک جای دیدنی و آرام رادارند به این منطقه سفر می‌کنند.اما این جزیره  باوجوداین حجم از زیبایی و آرامش هنوز با موضوع فقر دست‌وپنجه نرم می‌کند.چند سالی است که مسئولین این منطقه به فکر باز کردن راه تجارت از طریق سواحل این جزیره افتاده‌اند و با احداث مرکز استراحتی و تفریحی سعی در جذب بیشتر توریست از اقصی نقاط جهان رادارند.


در سال 2005  یک شرکت بین‌المللی خیریه به نام Sea and sun یا دریا و خورشید اقدام به ساخت یک مرکز تفریحی با چندین خانه‌ی ساحلی مجهز به آب گرم و رستوران کرده است که میزبان مهمان مختلف از سراسر دنیا است.این مرکز توانسته است در این جزیره برای 10 نفر موقعیت کار فراهم کند. شرکت دریا و خورشید خدمات عام‌المنفعه‌ی دیگری نیز به مردم این جزیره ارائه کرده است.در حال حاضر مسافران می‌توانند در مرکز تفریحی – اقامتی دریا و خورشید در جزیره‌ی کامیگون در فیلیپین اوقات خوبی را در هتل مجلل این مرکز بگذرانند.آب‌وهوای معتدل و مرطوب این منطقه یکی از مهم‌ترین دلایل جذب مردم به این جزیره است ضمن آن‌که برخورد دوستانه و مهربان مردم بومی یکی دیگر از علت‌های محبوبیت این منطقه برای توریست‌ها است.


لذت غذا خوردن  در کامیگون


جذاب‌ترین بخش سفر به این جزیره این است که می‌تواند غذای خود را در منظره‌ای بی‌نظیر رو به اقیانوس میل کرده و مطمئن باشید غذایی که می‌خورید ازهرجهت سالم، تازه و ارگانیک است. ماهی به‌عنوان غذای قالب رستوران مجموعه‌ی دریا و خورشید شناخته می‌شود و صید هرروزه‌ی آن از دریایی که در کنار شما است این اطمینان را می‌دهد که گوشت آن بسیار تازه است. ضمن آن‌که مردم محلی علاقه‌ی زیادی به کشت میوه و سبزی داشته و این نیز دلیلی دیگری بر کیفیت و تازگی بی‌نظیر غذاهای این جزیره است.دست‌پخت سرآشپزان رستوران ساحل و دریا با طعم خاص و بی‌نظیر غذاهای محلی فیلیپین بدون شک ذائقه‌ی شمارا شگفت‌زده کرده و این طعم بی‌نظیر را به خاطرخواهید سپرد.


ویژگی خانه‌های مجموعه ساحل و دریا


در حال حاضر این مجموعه مجهز به پنج‌خانه‌ی ساحلی است که در هرکدام دو اتاق‌خواب و بالکنی رو به ساحل وجود دارد.


این مجموعه مکان بسیار مناسبی برای اقامت افرادی است که دسته‌جمعی سفر می‌کنند.در حال حاضر هزینه‌ی یک‌شب اقامت در این مجموعه بین 86 تا 93 دلار است و این رقم شامل نظافت هرروزه‌ی اتاق‌ها و شستشوی کامل لباس‌ها نیز می‌شود.خوابیدن در اتاق‌های این خانه‌ها که در آن خنکی باد دریا می‌وزد سطح جدیدی از آرامش و لذت را در ذهن شما تعریف می‌کند.همچنین اگر قصد سپری کردن ساعات خاصی را در خلوت و سکوت و نوشیدن قهوه و خواندن کتاب رادارید می‌توانید در بالکن رو به ساحل خانه نشسته و از اوقات خود لذت ببرید.گشت‌وگذار در جزیره‌ی کامیگون


مناظر زیبای این منطقه شمارا مجبور خواهد کرد زمان زیادی را برای گشت زنی و تماشای آن صرف کنید. اگر بخواهید برای این کار از وسیله‌ی نقلیه استفاده کنید تنها دو ساعت زمان لازم است تا جزیره را دور بزنید.یکی از جذابیت‌های گشت‌وگذار در جزیره کامیگون این است که در همه جای جزیره مردم بومی را می‌بینید که باروی باز و لبخند به شما خوش‌آمد میگویند.


از دیگر جاذبه‌های این منطقه تماشای گورستان قدیمی و بخشی از معبد تاریخی است که از زمان زمین‌لرزه‌ی بزرگی که در سال 1871 میلادی به وقوع پیوسته در زیرخاک دفن شده است. همچنین این جزیره چشمه‌های آب گرم و سردی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.


اما گشت زنی در این جزیره کامل نمی‌شود مگر این‌که با قایق به جزیره‌ی سفید بروید و در آنجا بهترین و طبیعی‌ترین عسلی را که در تمام زندگی خود دیده‌اید مزه کنید.جالب است بدانید که هزینه‌ی گشت زنی با قایق در جزیره‌ی سفید تنها ساعتی 10 دلار است.


در پایان باید گفت :


سفر به این منطقه‌ی زیبا به معنی دست‌یابی به آرامش بی‌مثالی است که با هزینه‌ای بسیار پائین تر ازآنچه در کشورهای دیگر برای سپری کردن اوقات در یک‌خانه‌ی مجلل ساحلی با تمام امکانات باید پرداخت، به دست می‌آید.رفتن به این جزیره به معنی صرف پول برای دست‌یابی به لذت خودتان و فراهم آوری شرایط کسب درآمد  بیشتر برای مردم این منطقه است. این یعنی تعطیلات هدفمند.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی