جزیره یلگین در سنت پترزبورگ، شادی در طبیعتی بکر و آرام


منظره از پاییز در جزیره یلگین


جزیره یلگین (Yelagin Island)، کوچکترین جزایر کروم در بخش شمالی دلتا نووا است. در این جزیره خودرو های بسیار کمی دیده می شود و فضایی بکر و دست نخورده، همراه با هوایی پاک و طبیعتی آرام محل مناسبی را برای تفریحات متعدد به وجود آورده است.ایستگاه قایقرانی که برای زمستان در جزیره یلگین تهیه شده است


این جزیره که در فنلاند به عنوان موستیلا (Mustila) شناخته می شود مدتها قبل از تاسیس سنت پترزبورگ توسط ساکنانی که مشغول ماهیگیری بودند مورد سکونت قرار گرفته بود.


در سال 1709، این جزیره از طرف پیتر بزرگ به پطرس شفیروف، دیپلمات برجسته و معاون وی واگذار شد. زمانی که شفیروف به خاطر اختلاس در سال 1723 به اعدام محکوم شد و مجازات شد، اوضاع این جزیره نُه بار قبل از پایان قرن هجدهم تغییر کرد.مجسمه های شیر در ورودی کاخ یلگین


در میان صاحبان این جزیره در دوره مذکور، ایوان فلیلیوویچ یلاگین، یکی ز اعضای دادگاه امپراتوری روس بود، که نخستین کاخ آجری را در این جزیره ساخت. این نام او بود که در افکار عمومی دربارع این جزیره جا افتاده بود؛ و نام این جزیره تا بحال جزیره یلگین بوده است.


در سال 1817، این جزیره توسط دفتر امپراتور الکساندر اول خریداری شد، که معمار کارلو روسی را برای بازسازی کاخ موجود به عنوان یک خانه تابستانی برای مادرش، ماریا فدورنو، استخدام نمود.


بقایای آن کاخ، امروزه یک کاخ زیبای امپراتوری است که همچنان باقی مانده است، با چند اتاق بازسازی شده ای که بازدید از آن به روی عموم مردم باز می شود، و چندین اثر هنری حماسی جذاب در پارکی که در آنجا قرار دارد. این جزیره تا زمان انقلاب اکتبر جزو اموال خانوادگی امپراتوری بود.غرفه موسیقی روسی در جزیره یلگین


در سال 1934، جزیره یلگین به عنوان پارک مرکزی فرهنگ و اوقات فراغت افتتاح شد. طرح و نقشه زمینه های این کاخ با افزودن امکانات ورزشی متعدد، زمین های بازی و مجسمه های شگفت انگیز به طور قابل ملاحظه ای تغییر کرده است.


یک کوچه مرکزی جدید از پارک از کاخ تا نواحی غربی این جزیره برای افزودن امکانات رفاهی عمومی  بریده شد؛ و امورهز این جزیره برای ورزش و گذراندن اقاتی آرام در آخر هفته، در میان عموم به شدت محبوب است.اسکی در اطراف یک درخت کریسمس در جزیره یلگین


امروزه، تلاش هایی برای بازگرداندن پارک به محوطه سازی اصلی خود انجام شده است، و پرداخت ورودی این جزیره را از ترافیک و پروژه های ساختمانی جدید در امان نگه داشته است.


بنا براین در این جزیره با فضایی بسیار آرام و بکر و هوایی پاک روبه رو می شوید که در آن خبری از آلودگی صوتی ناشی از وسایل نقلیه نیست.


علاوه بر جاذبه های کاخ، یلگین پارک های جدید را نیز راه می اندازد، تورهای قایق رانی جذاب در آب های اطراف برگزار می کند و فرصتی برای دیدن غروب خورشید در خلیج فنلاند از سواحل یک جزیره غربی است.طبیت زیبای جزیره یلگین


در تابستان، قایق رانی در آب های زیبای شمالی، و در زمستان اسکی در فضای باز محبوب ترین تفریحات این جزیره می باشند.


در ماه های گرم، تقویم یلگین پر است از اتفاقات و جشنواره های فرهنگی و عمومی، مانند کنسرت های موسیقی که فرصت مناسبی را برای گذراندن روزهایی زیبا و به یاد ماندنی برای مردم بومی و گردشگران به ارمغان می آورد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: ستار کنجوری