کاخ زمستانی پیتر اول، میراث پنهان شده یک تزار در زیر تئاتر هرمیتاژ

کاخ پیتر اول به دلیل موقعیتی که داشته در جوار موزه هرمیتاژ قرار گرفته و هم اکنون اداره آن نیز بر عهده موزه هرمیتاژ بوده و بخشی از این موزه بزرگ به حساب می آید. اتاق ناهار خوری بازسازی شده پیتر بزرگ


مدت طولانی ای تصور می شد که کاخ زمستانی اصلی پیتر بزرگ که توسط ماتارنووی و ترزینی ساخته شده و پروژه ساخت آن در سال 1720 تکمیل شده است، به طور کامل تخریب شده تا راه را برای ساخت تئاتر ارمیتاژ باز کند، که براساس دستورات کاترین بزرگ در سال های 1782-1785 ساخته شده بود.


با این حال، تحقیقات معماری در دهه 1970 و 1980 نشان داد که در طراحی تئاتر توسط معمار جیاکوو معمار کارنگی، در واقع بخش های بسیاری از ساختار کاخ حفظ شده است؛ از جمله چند اتاق کامل، که دقیقاً در زیر صحنه تئاتر قرار دارند.کار گاه های بازسازی شده پیتر بزرگ


علاوه بر آن، بخش قابل توجهی از حیاط قصر قدیمی نیز هنوز دست نخورده باقی مانده است . فضایی بسیار دل نشین و رمانتک دارد که حال و هوای یک قصر قدیمی امپراتوری روسی را به خوبی به بازدید کنندگان منتقل می نماید.


پس از کشف این موضوع که این حیاط و اتاق های زیر موزه هرمیتاژ همان قصر کاترین بزرگ است که باقی مانده است، موزه هرمیتاژ تصمیم گرفت آن را باز سازی نموده و به عنوان یکی از بخش های موزه به روی بازدید کنندگان بگشاید.بخشی از حیات کاخ زماستانی پیتر بزرگ که در زیر تئاتر هرمیتاژ قرار دارد


بعد از انجام تعمیرات قابل توجهی که در آنجا انجام گرفت، این بخش بسته شده از کاخ و حیاط آن، در سال 1992 به روی عموم مردم باز شد و شامل اقلام مختلفی از مجموعه هرمیتاژ می شود که مستقیماً مربوط به شخص پیتر بزرگ است.


  از جمله آثاری که از پیتر اول در اینجا باقی مانده است می توان به حامل کالسکه طلایی پیتر اشاره نمود که کاملاً سالم باقی مانده است.


 همچنین موکت تزار که توسط بارتولومئو راسترلی در سال 1725 ساخته شده بود، و نیز انواع وسایل شخصی تزار پیتر و نقاشی های متعددی از سلطنت وی در این مجموعه قرار دارد.مجسمه پیتر بزرگ بر روی تخت سلطنت


در واقع این قصر را می توان موزه پیتر شناسی نامید و راز های فراوانی درباره زندگی پیتر اول در این قصر وجود دارد.


دسترسی به این مکان از طریق ایستگاه متروی نوسکی پروسپکت امکان پذیر است و همه از ساعت ده و سی دقیقه تا پنج بعد از ظهر درب آن به روی بازدید کنندگان باز است. اما روزهای یکشنبه یک ساعت زودتر تعطیل می شود و روزهای دوشنبه نیز تعطیل است.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: ستار کنجوری