بارداری در سفر ( قسمت دوم )


این مطلب در ادامه  قسمت اول سایت بریم یجا تهیه شده است که پیشنهاد میشود این قسمت نیز از طریق لینک زیر خوانده شود 


بارداری در سفر قسمت اول


بسیاری از زنان باردار ممکن است نگران آسیب به کودک از فشار هوای کابین در هواپیما باشند. از آنجا که فشار هوا در ارتفاع های پایین کمتر میشود، به دلیل نیاز بدن به اکسیژن بیشتر، ضربان قلب و فشار خون شما افزایش می یابد. برای زنان باردار که  بارداری سالمی دارند و  از لحاظ جسمی سالم هستند ، برای شما یا کودک شما مشکلی ایجاد نمیشود.


با توجه به تحقیقات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری CDC , زنان باردار با عوارضی مانند فشار خون بالا، دیابت، توکسین یا چندین حاملگی (دوقلو و بیشتر ) ممکن است توصیه شود که پرواز نکنند. همیشه با دکتر مخصوص خود چک کنید که پرواز برای شما مشکلی ایجاد نکند . البته همیشه این را در نظر داشته  باشید کخ  پرواز در یک هواپیما کوچک که  فشار هوای کمتری دارد توصیه نمی شود.


 توصیه های پزشکی در مورد زنان باردار در هواپیما


همانطور که میدانیم زنان باردار در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون در پاهای خود هستند، حتما در طول پرواز از روی صندلی خود بلند شوید و پیاده روی کنید و پاها را حرکت دهید. نوشیدن مقدار زیادی مایعات سالم برای جلوگیری از کم آبی بدن بسیار توصیه میشود .


 سفر های داخلی و کوتاه


اگر مایلید پرواز نکنید، به جای آن یک سفر جاده ای را در برنامه  خود قرار بدهید و حتما برای این که  در طول سفر بتوانید پاهای خود را دراز کنید و پیاده روی در کنار جاده داشته باشید دربرنامه  سفر خود داشته  باشید . به دنبال مقصد های آرامش بخش باشید که به شما امکان می دهد تا برخی از ورزش های لذت بخش مانند راه رفتن در کنار ساحل را داشته  باشید.


 سفربه خارج از کشور


اگر تصمیم به سفر به خارج از کشور سفر را دارید، حتما اقدامات احتیاطی بیشتری را در نظرداشته  باشید. این را هم در نظر داشته  باشید در اواخر دوران بارداری، برخی از کشورها ممکن است اجازه ندهند شما بدون شواهد کتبی و تاییدیه تاریخ زایمان شما توسط پزشک وارد آن کشور بشوید . پس قبل از سفر حتما با آژانس مسافرتی خود همه موارد را بررسی نمایید .


 بیمه های مسافرتی


بیمه های مسافرتی و درمانی قطعا چیزی است که شما باید در مورد آن بررسی بیشتری داشته  باشید . اکثر بیمه ها  محدودیت هایی مربوط به دوره بارداری و زایمان شما را دارند. به عنوان مثال، برخی بیمه ها تمام هزینه ها را پوشش نمی دهند اگر شما نیاز به فوریت پزشکی  داشته باشید  و یا از منطقه پوشش بیمه خود خارج شوید و یا بسیاری از نیازهای شما را در خارج از کشور پوشش ندهد. پس برای یک سفر آرامش بخش حتما از شرایط بیمه خود و نقاط تحت پوشش آن مطمعن شوید .


هنگام خرید بیمه باید بارداری خود  و  زمان آن را به آنها اعلام کنید، زیرا ممکن است قیمت اعلامی برای شما پوشش تمام هزینه  ها را ندهد و حتی ممکن است با توجه به وضعیت شما کلا بیمه خدمت رسانی به شما را محدود یا قطع  کند .


 


ادامه  مطلب را در قسمت بعد که در لینک زیر آمده است بخوانید :


بارداری در سفر ( قسمت سوم)


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .