راهنمای مسافرت به روسیه (2)

راهنمای مسافرت به روسیه مقاله ای در رابطه با آموزش قوانین و نکات برجسته لازم برای مهاجرت ب روسیه است. زیرا روسیه در مقابل خارجی ها بسیار محتاط بوده و قوانین بسیار کنترل کننده و سخت گیرانه ای را برای ورود خارجی ها در نظر گرفته است و لازم است قبل از ورود به روسیه آن ها را به خوبی آموخته باشید.


در مقاله قبلی، راهنمای مسافرت به روسیه (1) در مورد قوانین مربوط به ویزا و نکات مهم دیگر در رابطه با شرایط و قوانین اخذ ویزا صحبت کردیم و در ادامه موارد دیگری را در رابطه با مسافرت به روسیه یاد آوری میکنم.


اگر می خواهید مطمئن باشید که مسافرت بدون درد سری را در روسیه خواهید داشت، شما را دعوت به خواندن ادامه این مقاله می کنیم:


2) کارت مهاجرت:تصویر کارت ثبت نام در روسیه


پس از ورود باید کارت مهاجرت را پر کنید. مقمات روسی همیشه این موضوع را به شما یاد اوری نمی کنند. بنا بر این لازم است قبل از مسافرت به روسیه قوانین مربوطه را به خوبی یاد بگیرید. این کارت ها قبل از فرود هواپیما در روسیه توسط خدمه مربوطه پرواز توزیع می شود. همچنین در نقاط هنگامه ورود به روسیه در فرودگاه نیز آن ها را برای دریافت این کارت ها می توانید ببینید.


کارت های مهاجرت دارای دو بخش هستند. قسمت اول به هنگام ورود به مقامات مهاجرت تحویل داده می شود. قسمت دوم را برای کل مدت اقامت در نزد خود نگه دارید.تصویر بخش دوم کارت بت نام در روسیه


هتل ها برای ثبت نام ویزا به آن نیاز دارند و شما هنگام خروج از روسیه آن را به مقمات مهاجرت در پایانه های خروج تحویل می دهید. اگر این کارت ا گم کنید، به دست آوردن المثنای آن بسیار دشوار است، اما باعت جلوگیری از شما برای خروج از روسیه نمی شود.


3)کارهای اداری بیشش از حد:


اگر در روسیه بیش از سه روز اقامت دارید، باید ویزا و کارت مهاجرت خود را با حامی خود ثبت کنید. اکثر هتل ها این کار را برای شما انجام می دهند. اگر کمتر از سه روز در یک هتل هستید، ثبت نام ممکن است ضروری نباشد اما به عنوان یک احتیاط، ایده خوبی است.تصویر پلیس روسیه


پلیس روسیه مجاز است شما را برای چک کردن در بازدید های تصادفی متوقف کند، بنابراین اسناد مسافرتی خود را همیشه به همراه داشته باشید.


4) پول:تصویر پول روسیه


مؤسسه تحقیقاتی بلومبرگ بیزینس ویک (Bloomberg Businessweek) مسکو را در میان گران ترین شهر های جان رتبه بندی می کند. روبل تنها پول رایج در روسیه است. دستگاه های خود پرداز بانکی در اکثر شهر های بزرگ زیاد هستند، اما ممکن است همیشه پر از پول نقد برای دریافت نباشند.


استفاده از کارت های اعتباری بخصوص کارت های اعتباری بین المللی کمتر در روسیه رایج است و در خیلی جاها چک های مسافرتی را نمی پذیرند.


بیشتر نقاط دیدنی، از جمله موزه هرمیتاژ (Hermitage)، فقط پول نقد دریافت می کنند، اما کرملین کارت های اعتباری را می پذیرد. پول نقد ممکن است تنها نوع پرداخت قابل قبول برای بلیط قطار و هواپیما باشد. اگر در هتل اقامت دارید، از مستخدم بخواهید که برای شما بلیط بخرد، چون که ممکن است به شما اجازه پرداخت هزینه بلیط با کارت اعتباری را بدهد.


با پیش بینی این که تا چند روز با دستگاه های خود پرداز خالی مواجه شوید و از کارت های اعتباری خود نتوانید برای خرید استفاده کنید، به اندازه کافی پول نقد به همراه داشته باشید.در روسیه، خارجی ها در مقاییسه با شهروندان روسی، در موزه ها و مکان های فرهنگی دو برابر هزینه ورود را پرداخت می کنند. هزینه خرید بلیط برای اپرا و باله نیز برای خارجی ها بالاتر از این مقدار است، بنابراین بر اساس آن بودجه سفر خود را تنظیم نمایید.


5) زبان:


مسافرت در روسیه برای افرادی که با زبان روسی آشنایی ندارند می تواند چالش برانگیز باشد. کارت های مهاجرت ممکن است فقط به زبان روسی سیریلیک باشد و مقامات مهاجرت ممکن است فقط به زبان روسی صحبت کنند. در ایستگاه های قطار، بیشتر نشانه ها به زبان سیریلیک هستند و فروشندگان بلیط معمولا صحبت کردن به زبان انگلیسی را نمی دانند.تصویر یک ایستگاه مترو در روسیه


علائم متروی مسکو از الفبای متناقض استفاده می کند. برخی نشانه ها به زبان سیریلیک هستند، بعضی دیگر در الفبای لاتین هستند. فکر خوبی است که نقشه مترو سیریلیک را تهیه نمایید که در ایستگاه اطلاعات فرودگاه موجود است. در صورت در دست داشتن نقشه مترو هنگام مسافرت با آن، با کمی دقت می توان با مطابقت علائم روی نقشه مترو با علائم موجود در ایستگاه ها، موقعیت خود را در مترو شناسایی نمود.


اما سن پترزبورگ برای گردشگران تسهیلات بشتری در نظر گرفته و علائم مترو عموماً به زبان لاتین هستند، در حالی که گاهاً علائم انگلیسی نیز به چشم می خورد.


جهت خواندن ادامه این مقاله اینجا را کلیک نمایید


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری