تالاب سونگی بولوح در سنگاپور

تالاب سونگی بولوح در سنگاپور اگرچه خیلی شناخته شده نیست و اکثر گردشگرانی که به سنگاپور سفر می کنند از وجود آن بی خبرند، اما تالاب سونگی بولوح در سنگاپور یک جاذبه گردشگری ارزشمند بوده وبازدید از آن با زیبایی های فراوان و لذت بردن از تماشای طبیعت بکر سنگاپور همراه است. تالاب سونگی بولوح یک رویا برای دوست داران طبیعت است. در این منطقه طبیعی 87 هکتاری می توانید پرندگان مهاجر را که اقیانوس ها را پشت سر گذاشته و از راه های دوری آمده اند را ببینید. آن ها از مناطقی مانند سیبری می آیند و از سرمای زمستان به آنجا پناه می آورند.


در جاهای دیگری از تالاب جانوران آبزی مانند خرچنگ ها و حیواناتی که در اطراف تالاب زندگی می کنند مانند گوزن ها را می توانید بببینید.


این تالاب اولین میراث طبیعی ثبت شده کشورهای عضو پیمان آ.س.آن نیز می باشد و از اهمیت فراوانی در منطقه شرق آسیا برخوردار است.تالاب سونگی بولوح که در سال 1986 توسط عده ای از مشاهیر پرنده شناسی انجمن طبیعت مالایی کشف شد، امروزه به عنوان یک تجربه مفید گردشگری جهانی شناخته می شود.


سه سال بعد از آن یعنی در سال 1989 توسط دولت به عنوان یک منطقه حفاظت شده شناخته شد و در سال 1993 به عنوان یک پارک طبیعی، به طور رسمی برای بازدید عموم افتتاح شد.نکته مثبت در بازدید این پارک طبیعی این است که تورهای رایگان بازدید از آن هر روزه اجرا می شود و در حاشیه این تور، کلاس های هنری و نمایشگاه های مربوط به کشاورزی و طبیعت برگزار می شود و می تواند وقت شما را برای یک روز کامل پر کند.آنچه باید ببینید و انجام دهید:


1: قدم زدن بر روی پل چوبی:بر روی پل چوبی دست ساز قدم بزنید؛ انبوه خرچنگ ها و حلزون هایی که در اثر جزر و مد بر روی تنه درختان پدیدار می شوند را ببینید. همچنین ریشه درختان انبه را که در اثر جزر و مد از آب بیرون می مانند.


2: تماشای آبیاری:در آنجا می توانید ببینید که چگونه کشاورزان از بالا و پایین رفتن آب در اثر جزر و مد استفاده کرده و مقداری آب را برای آبیاری مزارع چقندر به سمت زمین های خود هدایت میکنند. دیدن این آبیاری مانند یک نمایش بزرگ برای گردشگران جالب است.


3: هنر در تلاب:اگر اهل نقاشی کشیدن یا عکاسی هستید حتما مناظری زیبا از این تالاب را به تصویر کشیده با خود به سوغات ببرید.


بنابراین می توان گفت که این تالاب اگرچه خیلی شناخته شده نیست و اکثر گردشگرانی که به سنگاپور سفر می کنند از وجود آن بی خبرند، اما یک جاذبه گردشگری ارزشمند  بوده وبازدید از آن با زیبایی های فراوان و لذت بردن از تماشای طبیعت بکر سنگاپور همراه است.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری