جزیره استرولکا در سنت پترزبورگ، چشم اندازی رمانتیک و رؤیایی

قسمت شرقی جزیره واسیلیفسکی (Vasilievsky) مدت زیادی است که به عنوان استرلکا (Strelka) شناخته می شود.مراسم یک جشن عمومی در فضای شاد جزیره استرلکا در خیابان


جزیره استرولکا در سنت پترزبورگ، سرزمین کوچیکی است در انتهای جزیره واسیلیفسکی، با چشم اندازهای بسیار زیبا و رؤیایی و فضایی زمانیک برای گذراندن یک روز خوب و گرفتن عکس های یادگاری.


در سالهای 1716 تا 1720 با توجه به برنامه معمار ایتالیایی دومنیکو ترزینی، اینجا در میان دو ورقه از رودخانه نوا به عنوان مرکز سنت پترزبورگ و سایت بورس سنت پترزبورگ و یک بخش اصلی شهر در نظر گرفته شده و امکانات و مغازه های تجاری فراوانی در آنجا به وجود آمده است.طلوع خورشید در استرولکا


در آغاز قرن نوزدهم، معمار فرانسوی ژان فرانسوا توماس د تومون وظیفه ایجاد یک گروه معماری جدید در میدان را به عهده گرفت. او با طراحی مجدد بورس اوراق بهادار قدیمی سنت پترزبورگ در سبک معابد یونان باستان شروع به کار کرد.


در مقابل بورس اوراق بهادار، دو ستون روسترال (Rostral) را با تمثیل چهره های ولگا، دنیپر، نووا و ولخوف را در آنجا که یکی از بزرگترین رودخانه های اروپایی روسیع است، نصب کرد.


مجموعه ای کامل از مربع شامل بال های مختلف بورس اوراق بهادار و انبارهای گمرکی نیز در سال های 1826-1832 توسط معمار ایوان لوکین در اینجا ساخته شد.


انتهای شرقی این مجموعه توسط ماسه سنگی گرانیت نوا، و نیز با سنگهای بزرگ بر روی پایه هایی زیبا طراحی شده است.


همچنین توپ هایی سنگی در اینجا وجود دارد که گفته می شود خالق آنها سنگ تراشی تازه کار بوده که با استعداد خود، بدون استفاده از ابزار های اندازه گیری داخل لوله توپ ها را حفر نموده است.تصویر هوایی از میدان بوری در جزیره استرولکای سنت پترزبورگ


در سال 1894، یک باغ حصار با نیمکت، مجسمه ها و گلدان ها بین بلیژوایا بلوشچاد (Birzhevaya Ploshchad) و رودخانه قرار گرفت. در اوایل قرن بیستم، این میدان صحنه تظاهرات و راهمپیمایی ها بود و سخنرانان از تجمعات شکل گرفته در بازار بورس به عنوان تجمعات خود استفاده می کردند.


در سال 1920، پارک به عنوان یک آشپزخانه بزرگ برای کمک به نجات مردم از گرسنگی در پتروگراد مورد استفاده قرار گرفت؛ و در سال 1924، یک سیل، باغ و پارک را نابود کرد.میدان بورس در جزیره استرولکا در سنت پترزبورگ


میدانی که امروزه در قآنجا قرار دارد در سال 1926 ساخته شده و توسط معمار اصلی لنینگراد، لو ایلیین طراحی شده بود. حصار پارک نیز با زنجیرهای گرانیتی جایگزین شده است.


در سال 1937، میدان بعد از پوشکین تغییر نام یافت. در سال 1960، پریژووی (Birzhevoy) یک مجموعه متقارن مصنوعی در جزیره واسیلیفسکی (Vasilievsky) را تکمیل کرد.


پل بریژووی روبه روی کاخ پل ساخته شده، و هر دوی این ها دو بعد و ظاهری مشابه دارند.


در سال 1989، نام این میدان به همان نام تاریخی اش بازگشت و امروزه هم برای مردم محلی و گردشگران بسیار محبوب است.


اینجا به دلیل چشم اندازه رؤیایی و بسیار رمانتیکی که دارد، امروزه محلی برای یک توقف ضروری برای کاروان های عروسی و گفتن عکس های یادگاری، و همچنین محل برگزاری بهترین نمایش آتش بازی بر روی رودخانه نوا می باشد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: ستار کنجوری