راهنمای سفر 4 روزه نیو اورلئان

چطور 4 روز خود را در نیواورلئان بگذرانیم؟نیواورلئان یا new Orleane یا نولا، این شهر به‌جز این اسم‌های زیادی دیگری دارد. به‌هرحال نیواورلئان شهری است مملو از غذاهای عجیب‌وغریب فرانسوی و موسیقی جاز. زندگی در اینجا بیش‌ازحد ساده و بدون قانون است.


شهر در سال 2006 میلادی دچار طوفان سهمگین کاترینا شده است اما باوجود آسیب‌های جدی و بی‌شماری که به آن واردشده بود، اکنون پر از احساس سرزندگی و شادابی است. بعدازآن که ردپای طوفان از آن پاک شد مناطق جدیدی در آن ساخته وزندگی به آن سرازیر شده است. امروز نیواورلئان پر از رقص و شور و جوانی است.


اما در یک سفر چهارروزه چطور اوقات خود را در این شهر بگذرانیم؟


روز اول، گشت زنی در قلب شهر


 


این روز را به راه رفتن و گشت زنی در شهر بگذرانید و از محله‌های اصلی شهر که در امتداد رودخانه می‌سی‌سی‌پی قرارگرفته است دیدن کنید.


یکی از تماشایی‌ترین مناطق در نیواورلئان منطقه‌ای است که به آن باغ گفته می‌شود. مناظر خیره‌کننده در کنار خانه‌های قدیمی شکل مرموزی از زندگی و طبیعت است.دیدن مجسمه‌های قدیمی و بازدید از گورستان لافایت یک روز سفر شما به نیواورائان را به‌طور کامل پر می‌کند.


درست بین منطقه‌ی باغ و قسمت فرانسوی نیواورلئان شهر به طرز عجیبی احیاشده است. انبارهای خالی به مغازه‌ها ، رستوران و گالری‌های هنری تبدیل‌شده است.در پایان روز می‌توانید به معادن قدیمی فرانسوی و خانه‌های ساخته‌شده در قرن 18 میلادی با بالکن‌های فرفورژه بروید. این منطقه در سال 1718 میلادی توسط فرانسوی‌ها ساخته‌شده است و اکنون مکان مناسبی برای خریداران عتیقه است.


روز دوم ، تماشای وودو  یا voodoo


 


وودو در نیواورلئان پر از مذاهب عجیب‌وغریب زیرزمینی است که از سنت‌های مذهبی آفریقا به اینجا منتقل‌شده‌اند. در اینجا انواع داستان‌ها را در مورد خون‌آشام‌ها و ارواح خواهید شنید. برای افرادی که به این موارد اعتقادی ندارند تماشای شکل مذهب و پرستش مردم جذاب و شاید خنده‌دار باشد.


تماشای خانه‌ی ساخته‌شده در سال 1850 یکی از جاذبه‌های تماشایی شهر نیواورلئان است که از خانه‌های لوکس و قدیمی شهر است و یادآور دوران برده‌داری است.


طبیعت زیبای نیواورلئان نیز یکی از ویژگی‌های خاص این شهر است. نیواورلئان دارای دوپارک ملی خیره‌کننده است. این پارک‌ها پر از برکه، درختان بلوط و مناظر دیدنی است که خستگی جسمی و روحی یک روز را از تن شما به درخواهد کرد.نیواورلئان پر از داستان‌های عجیب و شگفت‌انگیز در مورد تأسیس شهر است. داستان‌هایی از اشباح و ارواح زمانی که شهر خالی از سکنه بوده است.


در خیابان‌های فرانسوی نیواورلئان می‌توانید انواع موسیقی‌ها به‌خصوص جاز که محبوب‌ترین آن‌ها بین جوانان این شهر است را بشنوید.


روز سوم ، خارج شدن از شهر و تماشای جاذبه‌های اطرافروز سوم را به گشت زنی با تورهای قایقی در اطراف شهر نیواورلئان بگذرانید. بعد از تماشای طبیعت جذاب نیواورلئان به سرزمین معبد بلوط بروید. البته داخل این ساختمان چندان جذاب و دیدنی نیست اما بیرون آن با درختان قدیمی و بلند بلوط بسیار جذاب است.


روز چهارم، تماشای موزه‌های شهرروز خود را صرف تماشای موزه‌های ارزشمند نیواورلئان کنید.این موزه بزرگ‌ترین موزه‌ی اختصاصی جنگ در آمریکا است. اینجا پر از انواع صداهای واقعی، تصاویر، فیلم‌ها و سایر مصنوعات جنگی است.بسیاری از جانبازان جنگ در این موزه حضور دارند و می‌توانید داستان‌های جذاب آن‌ها از زبان خودشان بشنوید.البته هزینه‌ی تماشای این موزه 21 دلار است که با توجه به جاذبه‌های خاص آن دیدن آن را پیشنهاد می‌کنیم.


در پایان باید گفت :


نیواورلئان پر از انواع جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است و می‌توانید انواع داستان‌های عجیب‌وغریب و باورنکردنی را از مردم این شهر بشنوید. شک نکنید که سفر به این شهر به معنی صرف تمام‌وقت روز با تماشای انواع سبک‌های زندگی، فرهنگی و مذهبی است.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری