جاذبه گردشگری مالدیو

مالدیو مجمع‌الجزایری است که در آن دو روی سکه‌ی سفر به‌خوبی روئیت می‌شود. حضور در هتل‌های چند ستاره با لوکس‌ترین امکانات و تفریحات و تماشای زندگی مردم بومی با تمام عادات و اخلاق سنتی و قدیمی.


تور گردشگری مالدیو


تصویری از جزایر بهشتی مالدیو


ثروت اصلی مالدیو ممتاز بودن طبیعت آن است


شاید نام‌هایی که روی جزایر مختلف مالدیو گذاشته‌شده است بی‌ربط باارزش طبیعی این جزایر نباشد. مثلاً جزیره‌ی گل سرخ که چون نگین قرمزی بر گردن اقیانوس هند و در زیر گوشواره‌های سریلانکا نصب‌شده است درست مثل یک گنج واقعی است. گنجی که از ماسه‌های سفید یا طلایی در کنار آب‌های فیروزه‌ای دریا و تابش بی‌دریغ نور خورشید باعث می‌شود مردم این منطقه هرلحظه سبک جدید از زیبایی را تجربه کنند.


مالدیو کشوری است که در جهان ازنظر ارتفاع کمترین فاصله را با آب دریا دارد و همین موضوع باعث می‌شود بیشترین تغییرات آب هوایی را در جهان داشته باشد و همین موضوع است که جاذبه‌های طبیعی و زیست‌محیطی بسیاری را در این منطقه به وجود می‌آورد.شاید امکان تماشای دلفین‌های اسپاینر،لاک‌پشت‌های دریایی ، کوسه و نهنگ‌های سفید در جای دیگری از جهان به‌جز دریای دل‌فریب مالدیو امکان‌پذیر نباشد.


همچنین امکان گلف بازی کردن در زمین‌های مسطح و سبز این جزیره یا دوچرخه‌سواری در خط ساحلی و کوه‌نوردی در قسمت‌های مختلف این کشور کوچک وجود دارد.


تور گردشگری مالدیو


دلفین اسپاینر در حال بازی کردن


اقامت در این جزایر یعنی تجربه‌ی یک زندگی غیرمعمول


ماندن در یک هتل لوکس بخشی از تجربیات جذابی است که در جزایر مالدیو می‌توانید به دست بیاورید.مابقی مربوط به استفاده از آبگرم‌های طبیعی و  تماشای زندگی مردم بومی این منطقه است. به یاد داشته باشید که برای ماندن در مالدیو باید یکی از جزایر  رسمی و تعیین‌شده‌ی این منطقه را انتخاب کنید.جایی که 345000 نفر در آن ساکن هستند و خانه وزندگی خود را در آن ساخته‌اند. تا سال 2009 میلادی بسیاری از جزایر مالدیو ازنظر قانونی غیرقابل‌سکونت بود اما اکنون در حدود 50 جزیره وجود دارد که می‌توانید برای اقامت‌های چندساعته به‌منظور استفاده از طبیعت و تفریحات دریایی به آنجا بروید و در حضور گشت‌هایی که سلامت و امنیت شمارا تضمین می‌کنند از لحظات خود لذت ببرید.


اما بخش واقعی و حقیقی تفریحات در مالدیو شامل چرخ‌زنی در شهرهای شلوغ‌تر و تماشای زندگی مردم بومی است. مردمی که در بازارهای محلی ، مساجد و خانه‌های مالدیو به زندگی روزمره‌ی خود مشغول‌اند و درنهایت احترام به سنت‌های دیرین خود در حال ساخت زندگی‌های مدرن خود هستند و البته اغلب آن‌ها با لبخند از مهمانان و توریست‌ها استقبال می‌کنند.


در مالدیو مردم در خانه‌های خود را هرگز قفل نمی‌کنند و دوچرخه‌هایی که اصلی‌ترین وسیله‌ی ایاب و ذهاب آن‌ها است هرگز درون خانه‌ها گذاشته نمی‌شود. این بخشی از اخلاق دینی و سنتی مردم این کشور است.


در مالدیو اکثر مردم با لهجه‌ی بسیار خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند و از این بابت موقعیت بی‌نظیری برای سفر به این کشور وجود دارد. تسلط مردم به این زبان به دهه‌های 1940 تا 1970  برمی‌گردد. آن زمانی که بریتانیا برای ارسال هواپیماهای نظامی به  مناطق مختلف در شرق دنیا چندین پایگاه نظامی را در مالدیو بنا کرد و بسیاری از مردم محلی در این پایگاه‌ها مشغول به کار شدند.


تور لحظه آخری مالدیو


پایگاه نظامی بریتانیا در مالدیو که اکنون به موزه تبدیل شده است


پایتخت دیدنی مالدیو، ماله


درحالی‌که اصل زندگی در جزایر مالدیو است اما ماله به‌عنوان پایتخت نیز دیدنی و جذاب است. چراکه تماشای این شهر بیشتر شبیه دیدن زندگی‌های مینیاتوری است. مردمی که در یک شهر کوچک و کم‌جمعیت به‌سرعت در حال رفت‌وآمد و امرارمعاش هستند.


اگر در ماله وقت برای انجام هیچ کاری نداشته باشید اما باید مسجد جمعه‌ی این شهر را حتماً ببینید. این مسجد در سال 1656 میلادی از سنگ مرجانی ساخته‌شده است و دیوارهای آن به‌طور پیچیده‌ای تزیین‌شده‌اند و درست همانند سنگ مرجانی خشن اما زیبا در میان شهر ماله واقع‌شده است. یکی دیگر ویژگی‌های شهر ماله وجود نماد آرامگاه عبدالله برکات یوسف آل بار بار در همه جای شهر است که دین اسلام را به‌جای مذهب بودیسم در مالدیو پایه‌گذاری کرده است.


تور ارزان مالدیو


مسجد جمعه در ماله


موهبت وجود دریا برای غذا دوستان در مالدیو


قلمرو 90 هراز کیلومترمربعی دریا برای مالدیو به معنی در اختیار داشتن منبعی لایتناهی از غذاهای دریایی است. بنابراین خیلی عجیب نیست که مردم این کشور صبح و ظهر و شب از بهترین و تازه‌ترین انواع ماهی و میگو بخورند. ظرف غذای صبحانه‌ی مردم متشکل از چیلی ، پیاز ،نارگیل و ماهی تن است. ماهی تن عضو اصلی بشقاب ناهار و شام مردم مالدیو و هر آن‌کسی است که مهمان این کشور باشد.


در پایان باید گفت :


این تنها بخشی از جذابیت‌های لوکس وزندگی واقعی مردم مالدیو است که در اینجا به آن اشاره شد. بدون شک حضور در این کشور گرم و مرطوب با هوای مطبوع و دلپذیر و غذاهای خوش‌طعم و تند لذت‌هایی دارد که در نوشتن چندان نمی‌توان همه‌ی جنبه‌های آن را توصیف کرد بلکه باید آن را از نزدیک دید.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری