موزه انسان شناسی و قومی کونستکمر در سنت پترزبورک، اولین موزه روسیه

موزه انسان شناسی و قومی در سنت پترزبورک (Kunstkammer) موزه که به عنوان موزه انسان شناسی و قوم شناسی شناخته می شود، اولین موزه در روسیه بوده و یکی از قدیمی ترین موزه های جهان می باشد.بخش هندو شناسی در موزه


بنیانگذار موزه، پیتر بزرگ، با کنجکاوی شروع به جمع آوری نمونه های زیادی از حیوانات، ماکت های کشتی، ابزارهای کار و ابزار های علم نجوم کرده بود.


در سال 1718، تزار دستور ایجاد یک " محفل هنر " (kunstkammer) را داد و مجموعه جمه آوری شده خود را غنی سازی کرد و نمایشگاه هایی را که از هر یک از سفرهای خود به خارج از کشور به روسیه آورده شده بود را به آن اضافه نمود.قسمت ژاپن شناسی در موزه


هسته این مجموعه از نمایشگاه های جمع آوری شده در طول عمر پیتر ساخته شده است؛ از جمله نمونه های آناتومیک و چیزهای عجیب و غریب مختلف تهیه شده توسط آناتومیست هلندی فردریک رویش.


ساختمان کونستکمر، همچنین دارای یک آکادمی علوم است، به همین دلیل است که می توانید بخشی از موزه اختصاص یافته به میهمان لومونسوف، روحانی بزرگ روسی که یکی از اعضای آن بود را، در این موزه ببینید.موزه کونستکمر در سنت پترزبورگ


این موزه دارای تعدادی از مصنوعات ارزشمند است که کارهای لومونسف را به عنوان یکی از عناصر کلیدی روشنگری و بنیانگذار دانشگاه مسکو، که یک دانشمند با دانش گسترده ای از علوم مختلف و یک مورخ و شاعر پیشرو در دوران خود بوده، نشان می دهد.


بایگانی های موزه بیش از یک میلیون آثار هنری در حوزه های مردم شناسی، انسان شناسی و باستان شناسی دارند. در این موزه فرهنگ های قومی از سیبری تا اقیانوسیه و آمریکای جنوبی به طور وسیع و رنگی به نمایش گذاشته شده است.موزه کونستکمر در سنت پترزبورگ


بسیاری از نمایشگاه های این موزه توسط کاشفان معروف روسی در قرن نوزدهم جمع آوری شده و برجسته ترین بخش نمایشگاه مجموعه ای از جهانگرد مشهور روس، نیکولای میکلوخو-مکلی است.


مجموعه موزه به مدتی طولانی در کرملین نگهداری می شد، تا قبل از اینکه پایتخت روسیه به سنت پترزبورگ منتقل شود، محل سکونت تزارها بود.


اشیاء قیمتی برای پیوستن به این مجموعه ارزشمند، از دورترین مناطق سرزمین روسیه به فروشگاه های کرملین فرستاده شدند. مانند مواد معدنی، قطعات طلا و گنجینه های ناب از کوه های باستانی.


جاذبه توریستی سنت پترزبورگ


بخش بیولوژیک موزه کونستکمر


در پایتخت جدید، این مجموعه در سال 1714 به بخش خاصی از کاخ تابستانی منتقل شد و به نام کونستکمر نامگذاری شد، که یک نام عمومی برای موزه در سرتاسر شمال اروپا می باشد، که از آن برای توصیف و نام گذاری موزه های نخستین "هنر و شگفتی ها" استفاده شده است.


در سال 1719 این مجموعه به قصر کیکین منتقل شد، که قبلاً سکونتگاه مدیر اداره امور دفاعی الکساندر کیکین بود. وی به دلیل نقش داشتن در ازدواج تساویچ الکسی، اعدام شد.نمایش مراسم عبادت سرخ پوستان در موزه کونستکمر


سپس درب این مجموعه به روی عموم باز شد، و یک فنجان قهوه یا نوشیدنی دیگری را به بازدید کنندگان ارائه می داد تا انگیزه عموم را برای ورود به موزه و بازدید از آن بالا ببرد.


این موزه به زودی دوباره نقل مکان کرد و این بار به جایی که درحال حاضر در آن قرار دارد، که به طور هدفمند برای این مجموعه و آکادمی علوم ساخته شده است.


این ساختمان توسط ساوا چواکینسکی بازسازی شد و مجموعه با سرعت فراوانی از یافته های فراوانی که توسط آکادمی برگزار می شد، دوباره پر شد.


این موزه یکی از بزرگترین مجموعه های مصنوعات قوم نگاری در جهان می باشد که نمودارهایی از تاریخ های مردم را در مناطق مختلفی از سراسر جهان به تصویر کشیده است.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: ستار کنجوری