جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ: تئاتر ارمیتاژ، هنر زنده در موزه ارمیتاژ

جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ فراوان و متعدد بوده و ویژگی خاص آن ها هنری بودن شان است. تئاتر ارمیتاژ که یکی از هنری ترین جاذبه های گردشگری در سنت پترزبورگ است، از شهرتی جهانی برخوردار بوده و کمتر هنرپیشه ای هست که آنجا را نشناسد.


جاذبه توریستی سنت پترزبورگ


نمای بیرونی تئاتر ارمیتاژ


تئاتر ارمیتاژ که در انتهای شرقی مجتمع اصلی ارمیتاژ در سراسر راهروی زمستانی واقع شده است، در سال های 1782تا 1787 توسط معمار معروف سنت پترزبورگ جیاکومو کارنگی به عنوان یک تئاتر خصوصی برای کاترین بزرگ ساخته شده است.


کاترین حتی برای برخی از اپراهای انجام شده در این تئاتر گرانقیمت، اشعار اپرا نوشت، و برای  گروه های مختلف تئاتر در سنت پترزبورگ، دو یا سه بار اجرا در هفته در برنامه هفتگی این تئاتر تنظیم شده است.سالن داخلی تئاتر ارمیتاژ


فضای داخلی کاملا بازسازی شده تئاتر بسیار با شکوه است. اینجا که توسط معمار کارنگی طراحی شده است، به شبیه به یک آمفی تئاتر کلاسیک می باشد، که شامل دکوراسیونی غنی از جمله مجسمه های آپولو و موز، و نقاشی های برجسته از موسیقی دانان و شاعران معروف روسیه می باشد.


تا زمان انقلاب اکتبر این تئاتر بخشی از خانه سلطنتی باقی ماند، گرچه تا آن زمان استفاده کمی نیز از آن می شد. پس از تلاش ناموفق برای احیای تئاتر توسط مدیر بزرگ و پیشگام، ویوولد میر هولد این ساختمان به موزه امور خارجه منتخب واگذار شد و به طور عمده به عنوان یک  سالن سخنرانی و سالن کنفرانس مورد استفاده قرار می گرفت. وظیفه ای که هنوز هم گاهی بر دوش این تئاتر می باشد.اجرای نمایشض در تئاتر ارمیتاژ


با این حال، در سال های اخیر به طور فزاینده ای از آن به عنوان یک سالن کنفرانس برای طیف وسیعی از اجرا های موسیقی کلاسیک و باله استفاده می شود. برنامه های موسیقی تئاتر بسیار غنی و متنوع است. با چندین جشنواره بین المللی و ارکستر خود تئاتر، "سنت پترزبورگ کامراتا".


نمایش باله بصورتی پایدار و همیشگی در اختیار گردشگران است، و ویژگی چرخشی محدودی از بالیه کلاسیک روسی در آن انجام شده، به شیوه ای به شدت سنتی بوده و دارای استانداردهای بسیار بالا است.اجرای نمایش در تئاتر ارمیتاژ


تئاتر ارمیتاژ در ماه های تابستان به طور ویژه ای مورد توجه قرار می گیرد، زمانی که مارینسکی بسته است و بسیاری از هنرمندان برتر آن می توانند در اینجا دیده شوند.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: ستار کنجوری