ساختمان مرکزی موزه هرمیتاژ و نمایشگاه های غنی آن

این ساختمان دیدنی و جذاب نئوکلاسیک به شکل یک هلال، که معروف ترین قسمتش قوس مرکزی آن است، عابران پیاده را از نوسکی پروسپکت به میدان کاخ منتقل می کند، توسط معمار شناخته شده سنت پترزبورگ، کارلو روسی طراحی شده و در سال 1829 ساخت آن تکمیل شد.دیدگاه هوایی ساختمان عمومی کل


قبل از انقلاب اکتبر، نه تنها دفاتر عمومی وزارت خارجه تزار مربوط به خاور میانه و بخش مغرب زمین وزارت خارجه، بلکه وزارت مالیه نیز در این ساختمان قرار داشته اند.


در حال حاضر، این ساختمان یکی از جالب ترین و محبوب ترین بخش های مجموعه هرمیتاژ (یک اثر هنری در سبک های امپرسیونیسم و پسا امپرسیونیسم) می باشد.قسمت میانه قوس ساختمان اداری کل


این ساختمان بین سالهای 1819 و 1829 ساخته شده است و ساختمان مرکزی آن یکی از بهترین نمونه های معماری در روسیه امپراتوری است. نمای منحصر به فرد این ساختمان تقریبا 600 متر طول دارد و دارای چهار طبقه است.


بالهای غرب و شرقی ساختمان دارای ساختاری سه طرفه هستند که  با مجسمه "الهه افتخار در ارابه پیروزی خود" تزیین شده اند.


به مناسبت جشن پیروزی روسیه در برابر ناپلئون در جنگ میهنی 1812 مجسمه هایی توسط استپان پیمنوف و وسیلی دیموت مالینوفسکی در اینجا ساخته شده است.درب ساختمان عمومی کل در موزه هرمیتاژ


هرمیتاژ در سال 1993 به عنوان بخشی از ساختمان شرقی اشغال شد و بعدها تصمیم گرفتند مجموعه ای از موزه های هنر قرن نوزدهم و بیستم را در آنجا اداره کنند. کار بر روی بازسازی و سازگاری ساختمان، در سال 2014 به پایان رسید.


این کار توسط استودیوی شناخته شده ای به نام استودیو 44 "استودیو معماری سنت پترزبورگ" انجام شد. در داخل ساختمان از یک سیستم انفیلاد (مجموعه ای از اتاق هایی با درب ها در کنار یکدیگر) استفاده شده است تا فضاهای نمایشگاه با هم هماهنگ شود.قطعه ارابه پیروزی در قوس ساختمان ستاد عمومی موزه هرمیتاژ در سنت پترزبورگ


 انفیلاد اصلی در واقع بسیار چشمگیر است. درب ورودی بزرگ از طریق انفیلاد مرکزی بزرگی از دادگاه داخلی شروع می شود که در اطراف آن مجسمه ی باغ وجود دارد.


طبقه دوم موزه دارای یک نمایشگاه دائمی، نمیشگاه عصر نوآوری، مجموعه ای شگفت انگیز از هدایایی که به تزارها داده شده است، و نمایشگاهی در مورد وزارت مالیه امپراتوری روسیه (زمانی که در این ساختمان قرار داشته است) می باشد.نمایی از ساختمان عمومی مرکزی موزه هرمیتاژ که از میدان کاخ دیده می شود


در طبقه سوم، سه نمایشگاه وجود دارد: در زیر علامت عقاب، نمایشگاه هنر امپراطوری، که مقایسه هنرهای تزئینی فرانسه و روسی و لباس آن عصر را ارائه می دهد و نقاشی و مجسمه سازی قرن نوزدهم در آن قرا دارد؛ نمایشگاه هنر غرب اروپای قرن نوزدهم (از آلمان، هلند، بلژیک)؛ و موزه گارد امپراتوری روسیه در قرن 18.


همچنین طبقه سوم شامل نمایشگاهی است که تاریخ وزارت امور خارجه امپراتوری روسیه را در بر می گیرد، که روزگاری جایگاه آن در همین ساختمان بوده است.


فضای نمایشگاه جدید موزه هرمیتاژ در داخل ساختمان عمومی


طبقه چهارم ساختمان کارکنان به کارهای امپرسیونیست (هنرهای تجسمی) و پست اسمپرسیونیست ها اختصاص داده شده است.


این مجموعه، هر چند نحوه تشکیل بحث برانگیزی دارد -  اکثر آثار موجود در این ساختمان از سرزمین های اشغال شده توسط ارتش سرخ در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن به اینجا آورده شد و حضور آنها در غرفه های هرمیتاژ در سال 1995 به طور رسمی شناخته شد - با این حال یکی از بزرگترین دارایی های هرمیتاژ است و بر خلاف بخش هایی از مجموعه های دوره های قبلی، از کیفیت قابل ملاحظه ای برخوردار است.


همچنین مجموعه ای از هنر پیش از انقلاب روسیه در این ساختمان عظیم قرار دارد که شامل آثار ویسیلی کانینسکی و کازیمیر مالویچ می شود.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: ستار کنجوری