باغ های عمودی خلیج مارینا در سنگاپور

باغ های عمودی خلیج مارینا در سنگاپور که به آن ها جنگل ابر نیز گفته می شود، پدیده ای منحصر به فرد در تمام دنیا بوده که به عنوان یک جاذبه گردشگری نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب نموده و بازدید از باغ های عمودی خلیج مارینا در سنگاپور به گردشگرانی که به سنگاپور مسافرت می کنند، توصیه می شود.این باغ پراکنده در سطح شهر، مجموعه ای از نمایشگاه های آبریز در منطقه ای مسکونی و در سه باغ است که بیش از 101 هکتار زمین بازسازی شده را پوشش می دهد.


باغ های عمودی خلیجی واقع در خلیج مارینا منظره ای از تنفس زمین را به نمایش می گذارند. گستره این باغ ها که وسعتی 101 هکتاری را در بر می گیرد و تا کنون برنده جوایزی نیز شده است، از دو منطقه اصلی جنوبی و شرقی تشکیل شده است.


جاذبه گردشگری سنگاپور


درختان غول پیکراین درختان ماننده کوه سر برافراشته و 35 متر ارتفاع دارند که در میان پوشش گیاهی سر سبزی قرار داشته و آبشارهایی در آن ها قرار دارد که گیاهان را آبیاری می نماید.


باغ جنوبی خلیج بزرگترین باغ است و طراحی آن با الهام از گل ارکیده انجام گرفته که یک نماد ملی در سنگاپور به شمار می رود.در سفر به سنگاپور از دیدن این اَبَر درختان که ارتفاعی برابر با یک ساختمان 15 طبقه دارند نمی توان غافل شد.


پیاده روی در معابر معلق میان ابر درختان با منظره ای بسیار زیبا به اندازه کافی برای هر کسی می تواند لذت بخش باشد.


در تاریکی شب نیز این اَبَر درختان که با نورهای زیبایی تزیین شده اند به همراه صداهای رمانتیکی که در فضا پخش می شود، دست به دست هم داده تا فضایی بسیار دل نشین و رمانتیک را برای بازدید کنندگان به وجود آورد.باغ شرقی خلیج نیز با وجود چمن های سر سبز و درختان نخل گرمسیری و با فضایی آرامش بخش و پر از اکسیژن مکان مناسبی برای یک پیک نیک کامل می باشد.


جنگلی در ابرهاهنگامی که از معابر معلق عبور کرده و تا مرتفع ترین قسمت این باغ های عمودی بالا بروید احساس می کنید که در جنگلی در میان ابرها در حال قدم زدن هستید و از آن بالا می توانید پوشش گیاهی مناطقی با ارتفاع بیش از 2000 متر از سطح دریا را ببینید.


برای شام نیز در این منطقه کافه های پراکنده فراوان و رستوران های پر طرفداری وجود دارند که می توانید یک شام بسیار لذت بخش و خوشمزه را در منطقه ای منحصر به فرد در سطح جهانی میل نموده و خاطراتی به یاد ماندنی را برای همیشه به همراه عزیزان تان در خلیج مارینا بسازید.در پایان باید گفت که باغ های عمودی خلیج مارینا که به آن ها جنگل ابر نیز گفته می شود، پدیده ای منحصر به فرد در تمام دنیا بوده که به عنوان یک جاذبه گردشگری نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب نموده و بازدید از آن ها به گردشگرانی که به سنگاپور مسافرت می کنند، توصیه می شود.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری