موزه فوک تاک چی در سنگاپور

موزه فوک تاک چی (Fuk Tak Chi Museum) یکی از قدیمی ترین معابد چینی در سنگاپور بوده و نمونه ای زیبا از معماری چینی می باشد.


جاذبه گردشگری سنگاپور


این موزه در حال حاضر بخش از یک هتل آنتیک و زیبا است. اما با وجود تغییراتی که در ساختار و اطراف آن ایجاد شده، این موزه همچنان هویت خود را حفظ نموده است.


این ساختمان کوچک و عجیب و غریب که در نزدیکی میدان خاور دور (Far East Square) قرار دارد، یک اثر ماندنی و دیدنی در سنگاپور است و اگر گذر شما به آن حوالی افتاد، این موزه واقعا ارزش دیدن را دارد.


تور ارزان سنگاپور


این معبد تقریباً دارای قدمتی برابر با تمدن در سنگاپور دارد و اکنون که در میان تمدن جدید و مدرن سنگاپور و در میان شلوغی خیابان ها و ساختمان های اداری گم شده است، هنوز سندی از قدمت تمدن در سنگاپور به عنوان منطقه ای چینی نشین می باشد و فضای آرامی برای نگرش در مورد آیین بودا را در میان هیاهوی شهر در اختیار علاقمندان با تاریخ و تمدن شرق آسیا قرار می دهد.


تور لحظه آخری سنگاپور


این معبد، در واقع معبدی بوده که به یکی از خدایان چینی به نام تواپک کونگ (Tua Pek Kong) اختصاص داده شده است که توسط پیروان آیین کنفسیوس و تائویست ها عبادت می شود.


این معبد یک بار در سال 1825 با آجر و یک بار در سال 1869 کاملاً بازسازی شده و تغییرات زیادی به خود دیده است. اما سبک و سیاق معماری آن همان سبک سنتی چینی می باشد.


تور سه روزه سنگاپور


این معبد بعدها تبدیل به یک مرکز فرماندهی محلی شده و حتی به عنوان مقر انجمن های رفاهی مورد استفاده گرفت و در آن دادگاهی تشکل شد که اختلافات مراجعین را حل و فصل می نمود.


تور هفت روزه سنگاپور


اما در دهه 1990 این پیشینه رنگانگ فرو ریخت و معبد در حال نابودی بود، تا این که به حکومت واگذار شد. در نهایت، صنایع دستی از چین و مالزی به طور کامل آن را بازسازی کرد و در سال 1998 به یک موزه تبدیل شد.و در پایان می توان گفت که برای کسانی که به تاریخ آسیا علاقه دارند و میخواهند در مدت کمی دانسته های فراوانی را در مورد تاریخ، مذهب، فرهنگ، سبگ زندگی مردم شناسی و صناییع دستی بوداییان به دست بیاورند، بازدید از این موزه می تواند یک تجربه بسیار مفید باشد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری