معبد و موزه بوداییان در سنگاپور

این معبد بودایی در سبک تانگ چینی، نام خود را از آنچه بوداییان به عنوان رساله دندان مقدس بودا می نامند، گرفته است.این معبد با نام دجله بودا در 2007 در منطقه چین تاون (Chinatown) (به معنای شهر چینی) ساخته شده است. با این که این معبد قدمت زیادی ندارد، اما منحصر به فرد ترین طراحی را در میان معابد بودایی دارد و نمایشگاهی جامع در زمینه هنر و تاریخ بودایی و داستان های فرهنگی صده های گذشته می باشد.این معبد نام خود را از آنچه بودایی ها دندان چپ جُسه بودا می نامند گرفته است. مراسم تشییع جنازه بودا را که در کوشیانگار هندوستان برگزار شده است در این معبد بازسازی نموده اند و به عنوان یک نمایشگاه مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.


طراحی دقیق و بی نقصاین معبد بودایی چینی، با مفهوم سازی و طراحی توسط شي فا ژائو، ارباب ارشد معبد، با کمک مشاوران محلی و خارج از کشور طراحی شده است. برای راه اندازی آن 75 میلیون دلار هزینه شده و نمادی جهانی از عناصر سلسله تانگ و ماندالای بودایی به شمار می رود.


آثار مقدس و استاپای غول پیکر


تور لحظه آخری سنگاپور


موزه فرهنگ بودایی واقع در طبقه سوم این بنای عظیم، دارای مجموعه ای از آثار با احترام بودا مانند سازه های استخوانی و آثاری در رابطه با زبان است؛ و تالار حیاط مقدس در طبقه چهارم، مرکز اصلی این معبد می باشد.


مجسمه بسیار بزرگ بودا که به آن استاپای غول پیکرگفته می شود، با وزن 3500 کیلوگرم در آنجا ساخته شده که 320 کیلو گرم طلا در آن به کار رفته و 234 کیلو گرم از آن را اهدا کنندگان بودایی تأمین نموده اند. اما شما فقط از محل عمومی بازدید می توانید آن را ببینید، زیرا تنها راهبان بودایی اجازه ورود به اتاق مجسمه را دارند.یکی دیگر از نکات برجسته این موزه، سالن تئاتر آن است که در آن اجرای برنامه های فرهنگی، مذاکرات و نمایش فیلم برگزار می شود. همچنین در گوشه و کنار و اطراف این موزه محل هایی آرام و ساکت مانند اطراف حوضچه آن و یا باغ مسقف برای استراحت و تفکر درباره آنچه می بینید وجود دارد.


کشف بوداییسمدر آیین بودا اعتقاد بر این است که شیخامامی بودا در 2560 سال پیش بینشی از عمق حقیقت را به دست آورد و بهبودی در خِرد و دلسوزی را به ارمغان آورد. امروزه، معبد رستاخیز دندان بودا، از طریق کارگاه آموزشی «کشف بودیسم»، شامل میراث آموزه های بودا می باشد. مسافران می توانند در این کارگاه تعاملی به رهبری مقیم مقدس معبد، بینش بیشتری نسبت به بودیسم کسب کنند.


تور معبدپذیرش معبد و تورهای هدایت شده به صورت هفتگی رایگان است. هدیه معبد به مراجعه کنندگان تور بازدید از معبد است که حدود 2 ساعت طول می کشد و شما را به بازدید و درک معنا و مفهوم هر آنچه در طبقه های مختلف و سالن های معبد و موزه مذهبی دندان بودا وجود دارد هدایت می کند. مناطق تحت پوشش این تور عبارتند از: سالن صد اژدها که دارای مجسمه های استاد بودا است  و تالار حکمت جهانی، جایی که هنرهای تجسمی بودایی در آن به نمایش در می آیند.در پایان باید گفت، معبد و موزه بوداییان در سنگاپور یکی از عظیم ترین و مهم ترین مراکز بودا شناسی جدید در جهان است و برای علاقمندان به شناخت مذاهب و فرهنگ ها، یک موزه کامل و بی نقص است که با شرکت در یک تور دو ساعته علاوه بر بازدید از آثار خارق العاده، می توان اطلاعات فراوانی در مورد آیین بودا به دست آورد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری