48 ساعت در باکو

48 ساعت در باکو، آذربایجان


باکو پایتخت آذربایجان توانست توجه جهانیان را در هنگام رقابت در مسابقه آواز یورو ویژن به این شهر جلب نماید. پس چه چیزی می تواند مسافر را 48 ساعت مشتاقانه به گشت و گزار این گوهر قفقازی جلب کند؟پایتخت آذربایجان در باکو در سال 2012 وقتی که مسابقه آواز یوروویژن به شهر رسید، توجه جهانیان را به خود جلب کرد و میلیون ها دلار برای تامین امنیت به باکو پرداختند.


اقامت در باکو


هتل گالیم بویوک galim boyok در خیابان های شهر قدیمی باکو واقع  شده است که به دیوار باستانی شن و ماسه متصل شده است و برای سفرهای تجاری و یا استراحت خانوادگی این هتل 3 ستاره بسیار ایده آل است. این اتاقها به سبک قفقازی معمولی تزئین شده اند و رنگ های عمیق آنها را با رنگ های پاستل ظریف با هم ترکیب می کنند تا گرما و آسایش را باهم احساس کنید . مبلمان آنتیک، به احساس راحتی اتاق کمک می کند و از تغییرات لازم در حالت های مختلف پشتیبانی می کند. Wi-Fi رایگان , تلویزیون پلاسما و بالکن های ساخته  شده از سنگ مرمر. تماما به طور استاندارد به خوبی در این مکان جمع  شده اند .


 


قدم زدم در باکو


صبح های آفتابی، بهترین زمان لذت بردن از مسیر جاده های بازسازی شده و خیابان های شهر قدیمی باکو است. باکو به معنای "شهر باد" است. باد های پر شور دریای خزر ، شهر قدیمی را تحت تاثیر قرار می دهد. 


اصطبل ها و مغازه های محلی در شهر قدیم قرار دارند . ساختمان های قدیمی و در اطراف آثار تاریخی مختلف،اجناس سنتی و فرش های دست بافت به وسایل نقلیه توریستی نمایشی از چشم انداز های زیبا را ارائه می دهند.خیابان های بلند با ساختمان های مدرن قابل ملاحظه ای از جمله H & M و Prada با فرصت های خرید فوق العاده شان در دسترس هستند. باکو ترکیبی از فرهنگ قدیمی و مدرن، هر دو فرهنگ شرق و غرب دارد و به نوعی همه آنها به « فرهنگ آذری» میرسند.


میدان چشمه در پایین شهر باکو ابتدا در دوران شوروی قدیم ساخته شد و از آن زمان به وسیله آذربایجانی ها توسعه و بازسازی شده است. برای رسیدن به آن، ساده ترین راه رفتن به خیابان نظامی است و چندین ساختمان قرن نوزدهم هم هست که الهام بخش تخیل مسافران است. چشمه ها در شب روشن می شوند و در طول روز یک مقصد محبوب برای گردشگران است.


 


صرف ناهار در باکوانواع غذاهای خیابانی موجود در فروشگاه ها و بازارهای آزاد در سراسر این شهر وجود دارد که  از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند .


همانطور که در کنار دریاچه Neftciler Prospekti راه می روید، به رستوران Sahil (ساحلی ) می رسید. رستوران Sahil غذاهای آذربایجانی و غربی را با کارکنان انگلیسی زبان دارد که  از مسافرات به خوبی و گرمی استقبال می کنند.البته با توجه به استانداردهای آذربایجان جای ارزانی نیست.ماهی های دریای خزر هر روز صبح از قایق می آید و طعم آن معرف غذاهای دریایی Caspian Azeri است.


 


در شهر قدیمی، رستوران ها همان احساس و طراحی سنتی خود را حفظ کرده اند، اما همچنان نسل های قدیمی از غذاهای خوشمزه محلی نیز وحود دارد. باغ تراس و Q-bar ، رستوران های پیشنهاد شده بریم یجا در باکو است. درست در پشت بنای تاریخی مهم آذربایجان - برج خیمه بر روی پل، بر روی فرش ها و پله ها می توانید غذا خوردن در اینجا لذت ببرید . باغ برای صرف شام توصیه می شود که با دیوار شیشه ای احاطه شده، به طوری که از هر طرف می توانید ستاره ها، دریای خزر و برج های شعله ای معروف را ببینید


 


 


بازدید و گشت ها در شهر باکو 


برج خیمه در باکو 


 یک بنای تاریخی و جزو میراث جهانی یونسکو در شهر قدیمی باکو است. با هزینه ای اندک یک تور گردشی و یک دیدگاه رو به ساحل باکو از بالا نصیب شما میشود. این برج به قرن 15 میلادی می رسد و یکی از مهم ترین نشانه های ملی کشور آذربایجان است.ساختار منحنی و رنگارنگ خورشید قفقازی به نظر می رسد که به شکوفایی آن افزوده می شود. قصر شیرین شاه ها ، در طرف مقابل شهر قدیم، از همان دوره، از آثار هویت مسلمانان آذری حمایت می کند.


 


بازار میوه باکو


 به خودی خود یک چشم انداز است. مردم محلی گرم و دوستانه هستند و آن را بیشتر زمانی لذت خواهید برد که در حالی که درحال مشاهده یا خرید از محصولات محلی هستید . بازار بی نظیر Baki Takhil Bazar در خیابان آلیار علی اف در ناحیه Narimanov قرار دارد و مخصوصا برای انار تازه و میوه فیائو پیشنهاد می شود.


 


مرکز حیدر علی اف در باکو


یک معماری مدرنیتی است که در سال 2012 افتتاح شد که به عنوان یک نمایشگاه مهندسی شناخته شده است. از جمله مکان هایی است که معمولا ندیده اید، یک ساختمان به شکل امضا با شکل های بسیار زیبا و بخش هایی که در بسیاری از جهات دیده می شود،که برای علاقه مندان معماری با ارزش است. 


شهر لین 


شهر یادبود آذری های فوت شده در ماه ژانویه سیاه و جنگ قره باغ کوهستانی است. که در سمت جنوب شهر، در بالای تپه شیب دار قرار گرفته است، این احساسات به یاد ماندنی، بهترین نمایش پانورامیک شهر را در اختیار شما قرار می دهد.


 


بازدید از موزه های شهر باکو


در موزه یوسف صفاروف در انتهای پیاده روی ساحلی به سمت شرق باکو می توانید موزه هنر مدرن باکو را پیدا کنید. اگر شما عاشق هنر هستید، موزه هنر باکو که در سال 2009 افتتاح شده است ، نمایشگاه های هنرمندان مشهور آذربایجانی مانند آلتایی صدیقه زاده را از دست ندهید .این ساختمان می تواند یک قطعه هنری با ساختارهای فلزی زیبا و یک طرح مینیمالیستی باشد. چیدمان منظم نمایش داده شده از نقاشی ها و مجسمه ها ساعت ها بسیار سرگرم کننده است . Avant-guard از دنیای هنر آذربایجان در اینجا برای دیدن شاهکارهای مجسمه ای از دهه 1950 به نمایش در می آید.


 


موزه فرش باکو 


نزدیک به شهر قدیمی، به سمت غرب بلوار ساحلی قرار دارد . ساختمان حتی شبیه یک فرش تزئینی شده است.در داخل موزه به شما تاریخ آذربایجان را در کنار فرش هایی که زمان ها، مکان ها، مردم و حوادث را نشان می دهند و نشانه های انگلیسی نمایش می دهد.فرش ها طرح های بسیار دقیق هستند که تقریبا مانند داشتن یک درس تاریخی نشانگر در مورد آذربایجان است. 


نمایش باله و تئاتر


در حالی که آذربایجانی ها استعدادهای آواز خود را نشان داده اند، یکی دیگر از ویژگی های شناخته شده آنها شناخت مهارت هایشان در باله است. در نمایشگاه Nizami Küççsi که جزو ساختمان های باشکوه باکو هم هست، می توانید تئاتر اپرا و باله آذربایجانی را پیدا کنید. این ساختمان دارای ویژگی های سبک ارتدوکس شرقی مانند گنبدهای روستایی، پنجره های شیشه ای رنگی و حکاکی علامت های سلطنتی است. ساختمان به نظر می رسد چیزی است که شما ممکن است در کاخ زمستانی، مسکو و یا کتاب پری دریایی پیدا کنید، به طوری چشمگیر است که تخیل شما را به شعله می کشد. آکوستیک ها در داخل افسانه هستند و سازه های کلاسیک در صورتی که یادداشت های خود را در اطراف اتاق بازتاب دهند، دلپذیر می شوند. برای اجرای باله یا اپرا، میتوان فهمید این تئاتر می تواند با هر تئاتر دیگر در جهان را رقابت کند.


 


صرف نوشیدنی


شور و شوق مشترک چای چیزی است که بین آذربایجانی ها و بریتانیایی ها مشترک هستند، گرچه در آذربایجان این کار را در سبک دیگری انجام می دهند.چای در همه جا در سراسر آذربایجان در دسترس است و اغلب با یک زردآلو یا نعناع و یا میوه فیائو سرو می شود. خانه چای Çay Evi را در خیابان Suleyman Rustam در نزدیکی ایستگاه اتوبوس مرکزی امتحان کنید. اجازه ندهید که تزئینات بیرونی شما را فریب دهد، بنای بیرون آن ساده است اما در داخل آن شباهت یک سالن سلطنتی آذربایجانی دارد. با توجه به قیمت مناسب شما می توانید در یک چیدمان دلپذیر از چای  خود لذت ببرید . کارکنان می توانند توضیح دهند که چرا چای های مختلف برای موارد مختلف هستند و برخی از آنها برای صبح، بعد از ظهر یا شب مناسب هستند. هنگامی که چای وارد یک کتری کوچک، چنگال سیاه و قهوه با بخاری خود را در زیر و عینک های ظریف با بشقاب ها نمایش داده می شود فوق العاده است. پس از یک روز پر از تماشای دیدنی و اکتشاف در این شهر قابل توجه، خوردن چای گرم آذری گرم و تماشای جهان از آن لذت ببرید.


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .