24 ساعت در گرانادا، اسپانیا

شهر گرانادا واقع در پای کوههای سیرا نوادا، 738 متر بلندتر از سطح دریا، با یک ساعت فاصله از ساحل مدیترانه است.


قصر الحمرا ، معروف ترین  و باشکوه ترین ساختمان میراث اسلامی شهر زیبای اندلس است که باحفظ قدرت و شکوه خود  مجموعه ای پر جنب و جوش از فروشگاه های سبک Souk و مغازه های پر انرژی است و درواقع قلب شهرمحسوب می شود.


نانوایی های عربی، با وعده شیرینی های شیرین شما جذب می کنند و بازیگران خیابانی ماندولین بازی می کنند در همه بارها و رستوران ها tapas  رایگان به شما میدهند


ترکیب و تعامل فرهنگها را به زیبایی می توانید تماشا کنید .


از الحمرا حتما دیدن کنید:تردد به کاخ محروم Alhambra  کمی سخت است چون این کاخ برای آخرین امیران مسلمان در اسپانیا و بقایای ارتش های رومی در سال 889 ساخته شده بود، اما صدها سال عمدتا نادیده گرفته شد و به نابودی رسیده است. با این حال کاخ، یک نمونه عالی از معماری اسلامی در طول قرن 13 و 14 است که با هدف ایجاد "بهشت بر روی زمین" بازسازی شد.


Alhambra در حال حاضر یک میراث جهانی یونسکو در سه بخش به عنوان یک قلعه، یک کاخ و یک مجتمع مسکونی است و تقریبا شش هزار گردشگر در هر روز، از این قلعه زیبا دیدن می کنند


در محوطه باغ ابنمایی با دوازده شیر و یک حوضچه ابشار با شکوه وجو دارد که در هر ساعت یکی از این شیرها تبدیل به چشمه اب می شوند


قصر در سالهای اخیر به شکوه سابق خود بازگشته است وگاهی  به فعالیتهای انسانی و وظایف دینی خود می پردازد.


بهتر است  در این سفر به یاد ماندنی خود حتما چند ساعت به قدم زدن در باغ های آب شیرین، قصرهای شکاری و حیاط های بی نظیر الحمبرا اختصاص دهید و از این فضای زیبا و با شکوه لذت ببرید.


در حدود ساعت 7 بعد از ظهر، نور افکنی دربرج روشنایی بالا را روشن می  شود که یک فضای بسیار زیبا و دلنشین ایجاد می کند.


 تاپاس را امتحان کنید:Tapas رایگان با نوشیدنی های مختلف تقریبا در هر بار و رستوران در گرانادا وجود دارد


در واقع ساندویچ های کوچکی است از گوشت ورقه ای خوک همراه با پنیر اسپانیایی در تکه های نان.


 حتما بنوشید:


شیشا نوشیدنی مخصوص اسپانیا که باید خنک نوشیده شود ونیز چای میناتیزه را از دست ندهید.


این نوشیدنیها در شب زنده داری هعای شاد و مفرح گردشگران ، افراد محلی دوست داشتنی و دانشجویان ، جایگاه ویژه ای دارند .


این مناظر را ببینید:در این سفر شاد و خاطره انگیز حتما یک روز از قلب شهر قدیمی شهر Moorish شروع به راه رفتن در امتداد هر یک از خیابان های باریک و موازی کنید  این یک پیاده روی خاص و چالش برانگیز است، که هر گونه خستگی زودگذر به محض  دیدن مناظر شگفت انگیز و خیره کننده فراموش می شوند.


این یک منظره کاملا منحصر به فرد و متفاوت با  الحمبرا است ... قله کوههای سیرا نوادا در فاصله دور بسیار زیبا به چشم می خورند


برای تکمیل سفربا شکوه خود بهتر است از بازار plazaهم دیدن کرده و یادگاری وسوغات برای عزیزان خود تهیه کنید در حالیکه مرتبا به بخورهای گیاهی و صرف تاپاس دعوت می شوید.


کجا می توانید اقامت کنید:


سوئیت های Habitat مجموعه ای مدرن از آپارتمان های تمیز، راحت و ارزشمندی واقع در محله مرکزی- تاریخی گرانادا هستند که ارامشی همراه با رضایت برای شما به همراه دارند.


خلاصه اینکه:


گرانادا یکی از شهرهای زیبای اسپانیاست  که از تاریخچه‌ غنی و معماری با‌شکوهی برخوردار است. قدمت این آثار بی‌نظیر معماری به هزاران سال قبل و دوران رومیان و موروها (مسلمانان اسپانیا) باز می‌گردد. این شهر  بخاطر تنوع فرهنگی و جذابیت های گردشگری  و دیدنی های شگفت انگیز خود سالانه  تعداد زیادی از گردشگران را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فاطمه نصرتی