کلیسای جامع سنت ایزاک، اثری زیبا و گران قیمت در سنت پترزبورگ

کلیسای جامع سنت ایزاک (St. Isaac) در واقع زمانی کلیسای اصلی شهر سنت پترزبورگ و بزرگترین کلیسای جامع در روسیه بوده است.کلیسای جامع سنت ایزاک بین سال های 1818 و 1858 توسط معمار فرانسوی آگوست مونتفراند ساخته شد و تا یکی از نشانه های برجسته از سرمایه امپراتوری دوران گذشته روسیه به شما می رود.


با گذشت صد و هشتاد سال پس از ساخت آن، گنبد طلایی سنت ایزاک همچنان در افق سنت پترزبورگ می درخشد.اگر چه کلیسای جامع به طور قابل توجهی کوچکتر از کلیسای جدید تر مسیح نجات دهنده در مسکو است، اما کمتر از آن باز سازی شده، و فضای داخلی آن دارای جلوه های بسیار چشمگیر است.نمادهای کلیسای جامع با مجسمه ها و ستون های گرانیت عظیم (ساخته شده از تک قطعه های گرانیت قرمز) تزئین شده اند، در حالی که فضای داخلی آن با جلوه های بسیار زیبایی از موزاییک، نقاشی ها و ستون های ساخته شده از مرمر سبز و سنگ لاجوردی ارمنی تزئین شده است؛ که سنگ های نیمه قیمتی به شمار می روند و از سراسر روسیه برای ساخت این کلیسا گرد آوری شده اند.پنجره شیشه ای بزرگ "مسیح زنده ماندگار" با رنگ آمیزی رنگارنگ در داخل محراب اصلی خود نمایی می کند.


این کلیسا برای گنجایش 14000 نمازگزار در حالت ایستاده، طراحی شده و داخل آن پر از کار های هنری و مجسمه هایی است که فضای داخلی را توسط آن ها تزیین کرده اند.کلیسای سنت ایزاک در اوایل دهه 1930 بسته شد و به عنوان یک موزه بازسازی شد و اکنون اتاق های عتیقه جات در داخل آن وجود دارد که برای گردشگران خارجی می تواند بسیار جالب توجه باشد.امروزه مراسمات کلیسا در اینجا فقط در مناسبت های مهم کلیسای کاتولیک برگزار می شود.بازدید کنندگان خارجی باید بلیط های ورودی را فقط در داخل درب دست راست در نمای جنوبی خرید کنند (نه در کابینت فروش بلیط واقع در خیابان).


ما همچنین توصیه می کنیم که از طریق ستون کلیسای جامع مقداری ارتفاع بگیرید، و از دیدن منظره های زیبای این شهرستان از بالا لذت ببرید.


گردش در داخل کلیسا و دیدن قسمت های مختلف آن حد اقل به دو ساعت زمان نیاز دارد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری