کدام صندلی مناسب شماست ؟

کدام صندلی مناسب شماست ؟


افرادی که با پرواز های مختلف مسافرت می کنند ، معمولا با مسائلی مانند احساس سرما در شب یا تحمل صدای گریه نوزاد و ... روبه رومی شوند که ممکن است برایشان ناخوشایند باشد.


خوشبختانه ما در این مقاله به مواردی اشاره می کنیم که به شما کمک کند تا از این موارد ناخوشایند ، بیشتر در امان باشید. باید بدانید که نزدیک بودن به عقب هواپیما و نشستن بر صندلی های میانی نیز مزایای متمایزی دارد. فاصله میان صندلی ها بیشتر است . شاید این فاصله ها کمک می کنند تا وزن مسافران در قسمت میانی هواپیما تقسیم شود .


همچنین احتمال پیدا کردن فضای بیشتر در قسمت قفسه بارها وجود دارد .


در این قسمت از هواپیما ، شانس بیشتری برای نجات یافتن در یک سانحه هوایی وجود دارد . شما از دم هواپیما دور هستید که در یک سانحه احتمال دارد جدا شود و از نوک تیز آن نیز دور هستید تا از دست انداز های هوایی بیشتر در امان باشید . صندلی های کنار بال هواپیما که در شکل به رنگ زرد هستند نیز از امنیت بیشتری برخوردارند.


این به این معنی نیست که صندلی شما به دور از مشکل و ناراحتی است . درست پشت سر شما می تواند دو ردیف پایانی باشد و بعد از آنها سرویس بهداشتی و بوفه هواپیما وجود دارد که به علت رفت و آمد ، می تواند دارای سرو صدای بیشتری باشد ، اما خوشبختانه صدای بچه ها در این قسمت کمتر است .


اگر به شکل نگاه کنید ممکن است نظرتان راجع به انتخاب صندلی در سفر بعدی تغییر کند . در پرواز بعدی حتی ممکن است که اجازه دهید تا بقیه مسافران جای خود را مشخص کنند و در آن مستقر شوند ، سپس به آرامی سالن انتظار را به سوی هواپیما ترک نموده و در جای خود مستقر شوید.


 


خوابیدن در هواپیما


جلوی پایتان فضای کافی ندارد؟ مسافران از جلوی شما عبور می کنند و روی شما می افتند ؟ سر و صدای فیلم ها و بازی های ویدیویی و کودکانی که گریه می کنند ، شما را آزار می دهد ؟ آفتاب از پنجره های کناری ، چشمان شما را اذیت می کند ؟ تمامی این مزاحمت ها در سفر هوایی ممکن است باعث شود شما اصلا نتوانید در طول پرواز بخوابید . شما تنها کسی نیستید که هنگام خوابیدن در هواپیما با مشکل مواجه می شوید ، اما انتخاب صندلی درست ، آوردن لوازم مناسب و تغییرات اندک در عادت های پرواز می تواند در خوابیدن شما در هواپیما کمک کند . در زیر به رهنمود هایی برای راحت خوابیدن هنگام پرواز اشاره می کنیم :


 


انتخاب هوشمندانه صندلی


مکان صندلی یکی از مهم ترین عوامل در خواب راحت هنگام پرواز می باشد . سعی کنید صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید . زیرا شما را از رفت و آمد های راهرو دور می کند . همچنین کنترل پرده های پنجره نیز بر عهده شما می باشد . بعضی از صندلی های ردیف خروج  اظطراری به دلیل مسائل ایمنی قابلیت تنظیم به جلو و عقب ندارد و بعضی از صندلی های ردیف اول دسته صندلی هایشان بالا نمی آید و این خصوصا هنگامی که صندلی کنار شما خالی باشد ، خوابیدن را برای شما سخت می کند .در نظر داشته باشید که، صندلی ردیف اول معمولا برای خانواده ها رزرو میشود و ممکن است، سرو صدای کودکان شما را اذیت کند.یکی دیگر از ردیف هایی که خوابیدن شما را مختل میکند ، صندلی آخر میباشد زیرا این صندلی ها قابلیت تنظیم به عقب و جلو را ندارند ، همچنین دزست در کنار دستشویی میباشند . در نتیجه باید بین سرو صدا و فضای بیشتری دارند اما امکان بیشتر دارد که صندلی کناری شما خالی باشند . در نتیجه باید بین سرو صدا و فضای بیشتر یکی را انتخاب کنید.


وبسایت SeatGuru.com که یکی از زیر مجموعه های TripAdvisor میباسد ، نمودار های رنگی از صندلی های هواپیما ها از لاین های مختلف را نشان میدهد و ویژگی های آنها را توصیف میکند.


 


ساک های دستی خود را کم کنید.


اگر دو ساک دستی پر دارید، مجبورید یکی از آنها را در زیر پای خود قرار دهید و در خوابیدن شما مشکل ایجاد میکند . بهتر این است که یک ساک دستی با خود بیاورید و لوازم و لوازم ضروری خود نظیر کتاب، مجله ، خوراکی یا آب را در بالای آن قرار دهید و هنگام قرار دادن ساک در قفسه بالای سر ، آنها را بیاورید.


 


از نور دوری کنید


نور فلش فیلم ها ، نورهای مطالعه ، نور های کابین و نور آفتاب جلوی خواب شما را میگیرند.بعضی از این لاین ها چشم بند ارایه میدهند، اما بهتر است یک چشم بند با خود داسته باشید .


 


پاهای خود را آزاد کنید:


البته در این زمینه اختلاف نظر وجود دارد.بعضی مسافران به محض نشستن در هواپیما ، کفش خود را در می آورند ، بعضی به هیچ وجه این کار را نمکنند . لازم است بدانید که در آوردن کفشها باعث میشود که خون در پاهای شما به جریان بیافتد.


اگر میخواهید کفش خود را در بیاورید ، از کفش هایی استفاده کنید که به راحتی از پا در می آیند و پوشیده میشوند.


بعضی از ایر لاین ها جوراب هایی ارائه میدهند که پای شما را گرم نگه میدارد و باعث گردش خون در پاها می شود.


 


کافئین را فراموش کنید


در پرواز هایی که در روز انجام میشود و چشم انداز پنجره مزاحمت ایجاد میکند. اگر نوشیدنی های کافئین دار مصرف کنید ، به سختی به خواب خواهید رفت . هرگز قبل قهوه و سودا نخورید و به جای آن از آبمیوه استفاده کنید.


 


از هدفون های حرفه ای استفاده کنید


گوش دادن به مزیک ملایمدر حین پرواز میتوانند به آرامی شما را به خواب ببرد. در صورتیکه بخواهید پول بیشتری خرج کنید ، میتوانید از هدفون های پیشرفته ای استفاده کنید که از ورود صداهای محیط بیرون به گوش شما جلوگیری میکند و این باعث میشود صدای موتور، کودکان و رفت آمدها نشوید.


 


استفاده از پتو بالش


معمولا تعداد محدودی بالش و پتو در هواپیما وجود دارد.بهتر است زود سوار هواپیما شوید و برای دریافت آن بهتر است زود سوار هواپیما شوید و برای دریافت آن به مهمانداران اصرار کنید.پتو بالش میتواند راحت خوابیدن شما را تضمین کنند.


 


بالش گردنی با خود داشته باشید


بسیاری از مسافران به راحتی با بالش گردنی به خواب میروند .
البته باید آنهایی که به شکل درستی طراحی شده اند را انتخاب کنید. بعضی از آنها پشتشان بزرگ است و گردن اذیت میکند و بعضی حجم کافی در جلو ندارد و چانه را نگه نمیدارد و این باعث میشود سر شما ناگهان در خواب به پایین بیفتد.


 


میتوانید از داروهای خواب آور استفاده کنید


قبل از استفاده از هر دارویی خواب آوری با پزشک خود مشورت کنید.


ملاتونین و در امامین بهترین داروهای خواب آور در طول پرواز می باشند.در امامین بسیار قوی است و بهتر است برای پرواز های کوتاه و زمانی که میخواهید بعد از بیدار شدن هوشیار باشید، از آن استفاده نکنید.


 


پشت صندلی را به عقب بکشید اما رعایت کنید


اگر از یک مسافر بخواهید که در طول شب نخوابد، شبیه اینست که در روز ، وقتی د حال عبور از گرند کانیون هستید، از او بخواهید پرده پنجره را ببندد.


شما این حق را دارید که پشت صندلی خود را تنظیم کنید، اما قبل از عقب کشیدن صندلی بهتر است نگاهی به مسافر پشتی بیاندازید که در چه وضعیتی است یا پای او در کجا قرار دارد، تا هنگام عقب کشیدن به پای او صدمه نزنید.


ممکن است مسافر پشتی نوشیدنی یا قهوه در دست داشته باشد.