چگونه چهار روز خود را در prague یا پراگ بگذرانیم؟

4 روز در پراگ


پراگ مقصدی است که همواره برای عاشقان سفر کمی دور از دسترس و رؤیایی به نظر می‌رسد. این شهر که هنوز جاذبه‌های پرزرق‌وبرق قرون‌وسطایی خود را حفظ کرده است . پراگ پایتخت جمهوری چک است که همیشه به‌عنوان یک مقصد جذاب و لوکس در لیست آرزوهای دوستداران سفر است.شاید یکی دیگر از دلایل مهجور ماندن این شهر به‌عنوان مقصد گردشگری این باشد که هیچ اثر و نشانه‌ای از زبان انگلیسی در اینجا دیده نمی‌شود. موضوعی که می‌تواند توریست‌ها را تا حدی بترساند.


حال می‌خواهیم از زبان کسی که چند روزی را در این شهر رمانتیک و قدیمی سپری کرده است توصیه‌هایی را در مورد چگونگی پر کردن 4 روز خود در پراگ بشنویم.


روز اول


گشت پیاده‌ی شهری بگیرید


گشت‌های پیاده یکی از بهترین روش‌های شناسایی شهرها در همه جای دنیا است. قدم زدن در قلب شهر و تماشای زندگی مردم در کنار جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهرها با گشت‌های پیاده به بهترین شکل ممکن امکان‌پذیر است. اغلب تورهای شهرگردی در ساعت 10 صبح در میدان اصلی شهر پراگ مستقر می‌شوند و این برنامه در حدود 3 ساعت به طول می‌انجامد.


مهم‌ترین چیزهایی که در این گشت پیاده به شما نمایش داده می‌شود تماشای میدان قدیمی شهر، پل چارلز، قلعه‌ی پراگ و محله‌های یهودی‌نشین شهر است.


محله  یهودیان در پراگ


روز دوم


کاوش میدان قدیمی شهر


گرچه درگشت شهر این میدان به شما نمایش داده می‌شود اما جاذبه‌های حقیقی آن می‌طلبد که زمان بیشتری را به تماشای جزئیات موجود در آن بپردازید. دیدن مردمی که در اطراف میدان نشسته‌اند و گپ می‌زنند، دانش‌آموزانی که به مدرسه می‌روند یا برمی‌گردند، رفتار مادران با کودکان خردسال و خلاصه تماشای زندگی عادی مردم این شهر بسیار جذاب است.


همچنین همیشه تعدادی گروه نوازنده در اطراف میدان به نواختن موسیقی می‌پردازند که می‌توانید هرلحظه از شنیدن صدای یک کنسرت زنده لذت ببرید.


میدان قدیمی شهر پراک


کار دیگری که در روز دوم حضور خود در پراگ می‌توانید انجام دهید تماشای کلیساهای شهر است. کلیساهای تین و سنت نیکولاس از جذاب‌ترین این مکان‌ها است . فقط به یاد داشته باشید که کلیسای تین صبح و بعدازظهرها و در ساعات خاصی باز است اما کلیسای سنت نیکلاس همواره و در هر ساعتی از روز برای بازدید عموم باز است.


و درنهایت خانه‌های قرون‌وسطایی شهر پراگ نیز از دیگر پیشنهاد‌های توریست‌هایی است که در این شهر اوقاتی را سپری کرده‌اند.


 


روز سوم


یک سفر یک‌روزه به Kutna Hora کوتنا هورا بروید


کوتنا هورا مهم‌ترین منطقه‌ی استخراج نقره در قرون‌وسطی در شهر پراگ بوده است و به این وسیله پادشاهان پراگ بسیار غنی و پولدار بوده‌اند. در حال حاضر این منطقه به کلیسای استخوان‌ها معروف است و چیزی بین 400000 تا 700000 هزار جمجمه در آن وجود دارد.


حتی اگر دیدن این منطقه باعث بشود که مجبور شوید از دیدن بسیار مراکز دیگر چشم‌پوشی کنید بازهم لذت تماشای آن را از دست ندهید.


کوتنا هورا تونل جمجمه


روز چهارم


کاوش در vysehrad یا ویشهراد


این قلعه در قسمت جنوبی شهر واقع است و یکی از اصلی‌ترین قلعه‌های پادشاهان پراگ بوده است. این ساختمان در کنار ساختمان روتندای سنت مارتین در قرن دهم میلادی ساخته‌شده است و جزو قدیمی‌ترین آثار تاریخی موجود در پراگ است.


هتل‌های بسیاری در این منطقه وجود دارد که اغلب آن‌ها دارای نمای بسیار جذابی از شهر و ساختمان ویشهراد است.


در پایان باید گفت :


پراگ پر از جاذبه‌های تاریخی و توریستی است . بدون شک سپری کردن بیش از چهار روز در این شهر بدون اوقات فراقت و خستگی امکان‌پذیر است. پراگ شهر عشاق تاریخی و قصه‌های کهن نشنیده است که شنیدن هرکدام از آن‌ها می‌تواند سفر به این شهر را برای شما لذت‌بخش و فراموش‌نشدنی کند.  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی