چگونه وقت خود را در تایوان بگذرانیم

چگونه وقت خود را در تایوان بگذرانیمیکی از مهم‌ترین سرگرمی‌ها در تایوان خوردن غذا است. البته در این کشور محور اصلی زندگی مردم در هر سنی کار و تحصیل است. اما مردم به غذا خوردن هم بسیار علاقه‌مند هستند. سبک غذا خوردن مردم تایوان بسیار سالم است و می‌توانید در سطح شهر هر نوع رستورانی با هر قیمتی پیدا کنید.


مردم این کشور در طول زمان یاد گرفته‌اند که در همه‌چیز صرفه‌جویی کنند. بنابراین در این کشور نباید خیلی به دنبال هتل‌های لوکس 5 ستاره با سالن‌های غذاخوری آن‌چنانی باشید، هرچند که همین مورد را هم بسیار خواهید یافت. اما غذاخوری‌های سطح شهر که مردم عادی در آن غذا می‌خورند بسیار به‌صرفه‌تر است و البته در همین رستوران‌ها هم‌غذای بسیار باکیفیت و البته با حجم زیاد سرو می‌شود. مثلاً می‌توانید یک بشقاب پر از توفو، رشته‌فرنگی و سوپ صدف را باقیمت بسیار مناسبی خریداری کنید.


تایوان کشوری پر از اعجاب است. هر گوشه‌ی این سرزمین پر از دیدنی  و البته تفریحات بسیار است . اگر از خط ساحلی بگذرید می‌توانید اوقات بسیار خوبی را در سواحل گرمسیری این کشور بگذرانید و البته ماه کامل را در نزدیک‌ترین حالت خود به زمین تماشا کنید. یک نکته‌ی مهم را به خاطر بسپارید و آن آب‌های گرم و چشمه‌های آب زیرزمینی در تایوان است که خاصیت درمانی داشته و می‌توانید در آن‌ها آبتنی کنید.


اگر به دیدن آثار باستانی علاقه‌ی چندانی ندارید که البته در تایوان تعداد آن‌ها بسیار زیاد است، می‌توانید به گشت‌های آخر هفته بپیوندید که در پارک‌های ساحلی که بسیار تماشایی هستند بپیوندید و در آب‌وهوای فوق‌العاده معتدل قدم بزنید.یکی از جاهایی که باید ببینید پارک ملی Torko یا تورکو است.جایی که می‌توانید زیبایی دشت و رودخانه را در کنار هم ببینید. همچنین خط ساحلی شرق تایوان را نیز از یاد نبرید که برخی از صحنه‌هایی که در این منطقه خواهید دید، ازنظر تپه‌های صخره‌ای در تمام دنیا بی‌نظیر است.


شهرهای بزرگ تایوان نیز جزو دیدنی‌های این کشور است. در خود تایپه به‌عنوان پایتخت می‌توان به خیابان دیوهوآ اشاره کرد. این خیابان  پر از بازارهای محلی است. همچنین بیشترین تعداد موزه ،گالری، فروشگاه‌های بزرگ در تایپه را می‌توانید در این خیابان ببینید. این یعنی یک آخر هفته‌ی متنوع و مهیج البته با طعم غذاهای اصیل و خوش‌طعم تایوانی.


در پایان باید گفت:


البته که تایوان کشور چندان بزرگی نیست. اما خط ساحلی آن پر از صحنه‌های اعجاب‌انگیزی است که برای تماشای توریست‌ها و بهره بردن آن‌ها از طبیعت بکر دریا آماده‌شده است.