چرا ترکیه را دوست داریم

فاجعه اخیر در استانبول، که زندگی های ده ها نفر را گرفت و صدها نفر را زخمی کرد، بسیار مخرب بود. در این چنین مواقعی، نیاز داریم تا به خاطر بیاوریم چرا افراد زیادی در اطراف جهان به این شهر زیبا افتخار می کنند.


متأسفانه درحالی‌که تروریسم یک نگرانی جدی در سراسر جهان است، ترس نباید مانع سفر رفتن ما بشود. این مطلب اصول راهنمای ما درباره این تراژدی است که در استانبول رخ داد.


به این دلیل است استانبول و تمام ترکیه جای خاصی در قلب ما دارد.


چرا ترکیه را دوست داریم


1- اینجا تاریخی دارد که در هیچ گوشه ای پنهان نیست


خارج از استانبول شما تعدادی از مکان های ارزشمند برای برنامه سفر خود پیدا خواهید کرد. پس از 9 ساعت رانندگی از استانبول به بدروم می رسید، شبه‌جزیره St. Tropez به عنوان نقطه ای از جهان است که زیباترین مردمان جهان را دارد. با آثار هنری باستانی و معماری در طول جاده، وقتی که صحبت اکتشاف می آید اینجا هیچ ناحیه بسیار کوچکی ندارد.


Monique Lhuillier که طراح عروسی است، پیش از این خاطرات خود را از تعطیلات خانوادگی خود از این کشور خیره کننده را به اشتراک گذاشته است. Christina Bryant نیز نگاهی به سفر خود به استانبول داشته است، جاییکه او به مرکز پارچه و بازارهای بسیاری از شهر سر زده بود.


2- هتل های ترکیه به زودی تبدیل به مقاصدی مهم در سطح جهانی خواهند شد


ترکیه برای معماری آن، تاریخ غنی، نقاط سفری لوکس، مسیرهای کروز، هتل های شگفت انگیز، بالون سواری، غذاهای فراموش نشدنی، هنر و فرهنگ و غیره مکانی خاص است.  


تعداد هتل ها در طی سال های گذشته در استانبول زیاد شده است؛ سطح کیفیت این اقامتگاه ها برای اهداف سفر کافی است. به طور مرکزی در Raffles واقع شده اند، از هتل های 5 ستاره می توان EDITION، SOHO House، Shangri-La  را می توان نام برد.


3- هنر و فرهنگ دائماً در حال رشد است.


چشم انداز هنر در استانبول در حال رشد است. فستیوال بین‌المللی فرهنگ و هنر استانبول که به عنوان IST شناخته شده است، یکی از گردهمایی های رسمی برای نمایشگاه های آزاد هنری و مکالمات درباره تغییرات فرهنگ، ادبیات و معماری است. نام هایی مانند Zaha Hadid، Gore Vidal و Courtney Love در میان مهمان های افتخاری در این فستیوال تاریخی دیده می شوند.


یکی از زیباترین بخش های شهر این است که شما می‌توانید تعهد استانبول به هنر را در هر گوشه ای ببینید. اگر به دنبال مجموعه ای وسیع از هنر هستید، Istanbul Modern باید در ابتدای لیست شما باشد. SALT، یک فضای معاصر برای نمایش هنر محلی، وضعیت فرهنگی شهر را برای هردو گروه از بازدید کنندگان و طراحان تغییر داده است. با تئاتر، کتابخانه تحقیقاتی، رستوران پانورامیک و آرشیوی گسترده، هیچ جای دیگر بهتر از اینجا برای غرق شدن در فرهنگ و هنر گذشته و حال استانبول وجود ندارد.


ترکیه


4- بازارهای ترکیه فرصتی برای غوطه‌ور کردن خودتان در فرهنگ این کشور است


بازار بزرگ بی‌نظیر، به خاطر منسوجات فوق العاده، جواهرات محلی ساخته شده و لوازم خانگی آن یک بازار شناخته شده در سراسر جهان است. به پیش بروید و سعی نکنید آن را بدون تهیه یک سوغات که مطمئناً می‌تواند افتخاری برای کلکسیون شما باشد ترک کنید. 


5- در ترکیه منظره بدی وجود ندارد


آن‌هایی که به دنبال جذابیت های آب یا هوا هستند، هیچ کمبودی در ترکیه پیدا نخواهند کرد، از بالن‌هایی که بر فراز Capdepera پرواز می کند تا بسیاری از کروزها که از نقاط باستانی کشور عبور می کند (مانند ازمیر، افسس، کوشاداسی). اگر فقط یک مکان وجود داشته باشد که بتوانید از تمام زوایا به آن نگاه کنید همین مکان است.


این فقط تعداد کمی از دلایل دوست داشتن ترکیه است. در ذیل می توانید برخی دیگر از جنبه های جذاب برای بازدید از آن از نظر ویراستار آورده شده است.