چابهار بالاترین شاخص‌های امنیتی را دارد


معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار گفت: حضور بالای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه زیرساخت‌های ملی و بین المللی دلیلی بر امنیت بالای چابهار است.‌به گزارش ایسنا‌، به نقل از فرمانداری چابهار، ایوب درویشی اظهار کرد: با اتمام احداث خط لوله گاز ایرانشهر به چابهار علاوه بر برخوردای مردم از نعمت گاز شاهد توسعه صنایع بزرگ و کوچک در منطقه هستیم.


وی ضمن تشکر از کارفرما، پیمانکار، کارگران و مدیران این پروژه افزود: خوشبختانه پروژه خط انتقال گاز به چابهار از ایرانشهر فعال و در نوع خود بسیار مهم است‌.


فرماندار ویژه چابهار به نقش این خط لوله برای تبدیل چابهار به قطب سوم پتروشیمی کشور اشاره کرد و گفت: خط لوله گاز ایرانشهر-چابهار در تامین خوراک واحدهای پتروشیمی در چابهار نقش اساسی دارد چراکه پتروشیمی مکران از پروژه‌های پیشگام در چابهار و مهم در سطح ملی و منطقه‌ای است.


درویشی با اشاره به ظرفیت‌های خدادی استان گفت: سیستان و بلوچستان هرگز فقیر نبوده است و منابع، پتانسیل‌‌ها و ظرفیت‌های بالایی در آن وجود دارد.


وی ریشه پایین بودن برخی شاخص‌های رفاه در منطقه را در محرومیت‌های مزمن تاریخی، دوری از مرکز و خشکسالی دانست و گفت: دولت‌های مختلف فعالیت‌های خوبی از قبیل برق رسانی، آب رسانی، تکمیل مسیرهای جاده‌ای، آموزش و بهداشت، در شهرها و روستاها برای ارتقای شاخص‌های رفاه کرده‌اند، ولی با این حال هنوز با نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد‌.


مقام عالی دولت در شهرستان چابهار حمل و نقل و ترانزیت را از مزایای رقابتی چابهار دانست و گفت: امروزه طرح‌های زیربنایی چون توسعه بندر، فرودگاه و راه آهن زمینه حمل و نقل ترکیبی را فراهم می‌کند و این ظرفیتها، سرمایه گذاران این حوزه را به منطقه سرازیر می‌کند‌.


درویشی در ادامه بیان کرد: نگاه ما به چابهار صرفا توسعه آن نیست چراکه انتظار داریم راه اندازی کریدور ترانزیتی شرق-غرب و راه‌اندازی صنایعی چون پتروشیمی، فولاد، پرورش ماهی در قفس و همچنین مزیت‌های گردشگری منطقه، چابهار را یک منطقه موفق در توسعه پایدار در سطح ملی کند.


وی درباره نقش صنایع در ارتقای امنیت پایدار در منطقه گفت: حضور سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی دلیل بر امنیت بالای منطقه است چراکه سرمایه گذاران در منطقه امنی چون چابهار‌ سرمایه‌گذاری کرده‌اند.


فرماندار ویژه چابهار سفر هیئت‌های سرمایه گذاری داخلی وخارجی را بیانگر امنیت دانست و افزود: صنایع بزرگ و مولد در ارتقای شاخص‌های اشتغال، توسعه و تامین معیشت مردم و مرزنشینان موثرند و باعث رنگ باختن اقدامات ضد امنیتی کور که غالبا توسط دشمنان ما در خارج مرزها طراحی می‌شود، می‌گردد.


 


تاریخ : دوشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۶ 


منبع  : ایسنا