پل های باز شونده در سنت پترزبورگ

در سنت پترزبورگ رودخانه های زیادی وجود دارد که از یک طرف عبور از روی آنها نیازمند وجود پل های متعدد بوده، و از طرف دیگر این پل ها می توانند راه عبور کشتی ها را سد نمایند. بنابراین پل های باز شونده را برای حل این مشکل در سنت پترزبورگ ساخته اند که بسیار جالب و دیدنی هستند.


رود نوا در سنت پترزبورگ، رودخانه لاداگو را به دریای بالتیک متصل می کند و طی فصل ناوبری تابستان ده ها کشتی باربری در روز از این مسیر مهم عبور می کنند و لازم است پل های باز شونده را در نوا در مرکز سنت پترزبورگ برای عبور کشتی ها از میان آن ها باز کنند.


تعداد پل ها در سنت پترزبورگ یه قدری زیاد است که حرکت بیش از چند صد متر در مرکز سنت پترزبورگ بدون عبور از روی پل ها کار سختی است.


شبکه رودخانه ها و کانال هایی که از دلتای نوا  عبور می کنند، توجه و پرداختن به پل ها و پل سازی را به عنوان بخش مهمی از زیرساخت های سنت پترزبورگ از زمان تاسیس شهر، برای معماران این شهر واجب ساخته است.


و بسیاری از بزرگترین معماران و مهندسین روسیه در طول سه قرن گذشته تلاش در راه غلبه کردن بر این چالش را در پیش گرفته اند.


تعدادی از 342 پلی که در سنت پترزبورگ وجود دارند، شاهکارهای فنی و زیبایی هستند که جزو جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ به شمار می روند.


در این مقاله اطلاعات و عکس هایی را از زیبا ترین پل های باز شونده سنت پترزبورگ در اختیار علاقمند به گردشگری در این شهر قرار می دهیم:


1: پل کاخپل کاخ هنگام باز شدن


این یکی از مهم ترین پل های سنت پترزبورگ است که در مرکز تاریخی این شهر قرار دارد.


این پل در هنگام شب منظره بسیار زیبای را پدید می آورد، که هزاران نفر در اطراف آن به پیاده روی و گردش و تماشای این منظره زیبا می پردازند.


پرسه زدن و پیاده روی در اطراف این پل می تواند فرصتی برای داشتن لحظاتی آرام و دل انگیز به همراه خانواده برای گردشگران خارجی در سنت پترزبورگ باشد.


2: پل آنیشکف (Anichkov)نمایی از پل آنیشکف از داخل آب


این پل که بر روی رودخانه فونتانکا قرار دارد، یکی از زیبا ترین مناظر منطقه نوسکی (Nevsky) بوده و شهرت آن بیشتر به خاطر چهار مجسمه سوار کار (سواری بر روی اسب) می باشد که در چهار گوشه آن قرار دارد.


3: پل لومونوسوف (Lomonosov)پل لومونوسوف در هنگام شب


با یک پیاده روی کوتاه از خیابان نوسکی به این پل می رسید که با سنگ های زیبا ساخته شده و قدمت آن به دهه 1780 می رسد و یکی از معدود پل های آن دوران است که تا کنون بدون تغییر باقی مانده است.


این پل با ساختاری متفاوت و تقارن ظریفی که در ساخت آن به کار رفته، به عنوان یکی از زیباترین پل های سنت پترزبورگ شناخته شده و می توان گفت که به خوبی ارزش بازدید را دارد.


4: پل بانک (The Bank Bridge)نمایی از پل بانک در هنگام شب


این پل را می توان مشهورترین پل پیاده روی سنت پترزبورگ دانست؛ که فقط چند متر پایین از کانال گریبودوف (Griboedov) و از کلیسای جامع کازان، قرار داشته و شهرت خود را مدیون چهار موجود افسانه ای بالدار با بال های طلایی می باشد.


5: پل ترینیتی (Trinity Bridge)پل ترینیتی هنگام باز شدن در شب


این پل از لحاظ اهمیت موقعیتی بعد از پل کاخ در رتبه دوم قرار دارد و پلی با ساختار بزرگ و با شکوه، و دارای ساختاری نوآورانه است.


این پل در رودخانه نوا و بین مرکز سنت پترزبورگ و سمت پتروگراد (Petrograd) قرار دارد.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : ستار کنجوری