پارک ملی خائویای یا Khao Yai در تایلند

پارک ملی خائویای یا Khao Yai در تایلندپارک ملی خائویای در حدود 2:30 دقیقه با شهر بانکوک فاصله دارد. این پارک در سال 1962 میلادی تأسیس شد و اولین پارک ملی تایلند است. اکنون این پارک در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.


این پارک ازنظر زیبایی فوق‌العاده و بی‌مثال است. در سراسر محیط حفاظت‌شده‌ی آن انواع و اقسام حیوانات و پرندگان درنهایت آرامش زندگی می‌کنند و حتی فیل‌های وحشی در آن حضور دارند. نکته‌ی جالب دیگر پارک این است که اصلاً مورد استقبال مردم تایلند و گردشگران نبوده و به همین دلیل معبد تاریخی و قدیمی آن هنوز هم برای مراقبه مکان ساکت و بی‌نظیری است.


یکی دیگر از مزیت‌های تماشای پارک ملی خائویای این است که راهنماهای آن برخلاف تمام راهنماهای تایلند که اصلاً زبان انگلیسی نمی‌دانند و فقط به‌عنوان نگهبان و راه‌بلد شمارا از جایی به‌جای دیگری می‌برند، کاملاً به زبان انگلیسی مسلط هستند و می‌توانند شمارا از ریز جزئیات اطلاعات در مورد حیوانات، پرندگان و حتی حشرات موجود در پارک آگاه کنند.پارک دارای دو غار است که در هرکدام بیش از 5 هزار خفاش زندگی می‌کنند. این موجودات بی‌آزار را می‌توانید از غروب آفتاب به بعد ببینید یا با لنز دوربین خود عکس‌های فوق‌العاده‌ای از آن‌ها شکار کنید.


در تمام تایلند هرلحظه تورهای بسیاری را می‌بینید که مشغول گشت‌وگذار و خوش‌گذرانی‌های پرسروصدا هستند. اما در این پارک که پیاده‌روی در آن حداقل به 5 ساعت زمان نیاز دارد ، شما با میمون‌ها، گیبون ها، کوالاها، انواع پرندگان و بسیاری از گونه‌های مختلف حیوانات تنها هستید. در حقیقت اینجا شما با طبیعت بکر و دست‌نخورده‌ای به آرامش می‌رسید.


حضور در پارک ملی خائویای


حضور در پارک ملی خائویای به معنی داشتن یک تجربه‌ی فوق‌العاده در فضایی امن و ساکت باراهنماهای کاربرد و دست‌یابی به آرامش در دل طبیعت است.


در پایان باید گفت :


اگر به تایلند سفر کردید مثل سایر توریست‌هایی که این پارک دیدنی را از دست می‌دهند نباشید و حتماً از جاذبه‌های طبیعی این کشور بهره‌مند شوید.


 


دیگر مطالب مرتبط :


راهنمای سفر به سامویی


راهنمای سفر به پوکت


راهنمای سفر به پاتایا


راهنمای سفر به بانکوک


هر آنچه از سفر به تایلند باید بدانید