هزینه تعطیلات در تایلند

هزینه تعطیلات در تایلند چقدر است ؟سفر به Thailand میتواند به عنوان یک سفر گران قیمت یا ارزان باشد این انتخاب شما است که می خواهید چه نوع تفریحات و هزینه هایی داشته باشید. تایلند کشوری است که می توانید با 3 دلار یا 1000 دلار به آن سفر کنید. غذای خیابانی با هزینه ای کم یا شام لذیذ با هزینه های بالا.


هنگامی که دوستانم دسامبر گذشته تصمیم گرفتند که به تایلند سفر کنند، برای سفر سه هفته ای خود، 1700 دلار بودجه داشتند. "من گفتم" این عالی است، برای تایلند حتی این مبلغ هم زیاد است. هزینه سفر به این کشور واقعا کم است. » اما چیزی که باید به آن توجه کرد این است که تعطیلات با مسافرت های درون شهری و کوچک متفاوت است .


 صرفه جویی در هزینه ها نیاز به ذهنیت متفاوت دارد. به راحتی می توانید با بودجه کمتری از مسافرت خود لذت ببرید، حتی می توانید به جای چند هفته هزینه های خود را برای چند ماه به طور استفاده کنید.در مسافرت و تفریحات علاقه و رقابت شما برای دیدن مکان های بیش تر موجب افزایش هزینه می شود.


 تایلند یک کشور ارزان است که در آن هم مردمی زندگی می کند و هم مردمی به آن سفر می کند . من اینجا پول کمتری خرج می کنم اما وقتی که دوستانم آمدند، این روند تغییر کرد، و این تغییر در مخارج برای همه کسانی که قصد رفتن به تایلند را دارند مهم است. به دلیل این که دوستانم اینجا بودند، من پول بیش تری خرج می کردم. برای 24 روز سفر کردیم، من 1 596.27 دلار یا 66.51 دلار در روز صرف کردم. در ادامه چند قیمت از تایلند را برایتان می آورم :


 
اقامت (مهمانان ارزان، خانه های ییلاقی ساحلی زیبا، کلبه های لوکس لوکس) - 13656


پروازها در سراسر تایلند - 4200


حمل و نقل (اتوبوس های عمومی، قطار، تاکسی) - 1،470


حمل و نقل به جزایر اطراف - 1،875


گشت و گذار در کوه تائو - 800


پیاده روی در Khao Sok  - 1200


فیلم و پاپ کورن (بدون دیدن شرلوک هولمز 2!) - 320


متفرقه (اسپری اشکال، مسواک، و غیره) - 363


نوشیدنی (که بعنوان جزئی از تعطیلات محسوب می شد!) - 10،115


خانه جیم تامپسون (یک موزه در بانکوک ) - 100


هزینه های پزشکی (مناسب بود برای من چون هنگام غواصی محافظ گوش نداشتم و باعث شده بود گوشم آسیب ببینه!) - 1،890


غذا (غذاهای خیابانی،غذاهای دریایی، غذاهای شگفت انگیز بین المللی در بانکوک ) - 11،000


ملزومات کامپیوتری برای کار - 890


آب - 100


مجموع هزینه: 47،888 بکت یا 1 596،27 دلار آمریکا


 توجه: $ 1 دلار = 30 بایت


من اعتقاد دارم زندگی درتایلند حدود 30 تا 35 دلار هر روز هزینه دارد، بسته به میزان مصرف الکل و تعداد روزهایی که در جزایر صرف می کنید، هزینه های گفته شده می تواند بیشترشود. من فقط یک هفته در شهر شمالی چیانگ مای اقامت داشتم و تنها در حدود 25 دلار در روز هزینه کردم. این اقامت شامل (اتاق خصوصی با حمام)، غذای محلی، استارباکس، غذای گاه به گاه غربی و چند نوشیدنی بود.


 


چرا من دوبار خرج کردم؟


 


غروب خورشید در Ko Lanta، تایلند


اگرچه قصد داشتم «سفر به تایلند را با کم ترین هزینه » انجام دهم، در سفر با دوستانم متوجه شدم زمانی که فرصت کم یبرای گشت و گزار داریم و این سفر هم ممکن است تنها سفر تمام سال باشد سعی می کنیم پول هایمان را بهتر خرج کنیم. مسافرت رفتن و تفریح کردن نه نیاز به ثروت زیاد دارد و نه هزینه ی گزاف اما اگر در تمام زمانی که قرار است مسافرت کنیم در وقتمان صرفه جویی نکنیم و یا حتی از تمام امکانات موجود استفاده نکنیم ممکن است اصلا از سفر کردن لذت نبریم.


یک از کارهایی که برای صرفه جویی هر چه بیشتر در زمان استفاده میکنیم استفاده از هواپیما به جای استفاه از قطار است زیرا زمان کم تری را از دست خواهیم داد و این موجب میشود بتوانیم تفریحات بیش تری را انجام دهیم.


 و دوستانی که با کمن همراه بودند تمام تفریحات ممکن را می خواستند.


 


چقدر نیاز دارید؟ ساحل نزدیک Ko Lipe، تایلند


همه ی این صحبت ها به معنای این نیست که من یک روز ارزان رو در تایلند میتونم تجربه کنم بلکه به این معنی هست که این جزیره برای یک مسافرت کوتاه با بودجه روزانه 50 دلار مکان مناسبی می تواند باشد. حتی شاید من خیلی زیاد هزینه کردم و ممکنه شما بتونید با مدیریت بهتر و کم تر خرج کردن حتی به پول کم تر از این هم احتیاج داشته باشید.


 پولی را برای سفر به تایلند به دست بیاورید حداکثر 55 دلار و این پول میتونه کمک کنه شما تعطیلات خوبی رو در تایلند داشته باشید .


 در حالی که تمام نکات جهت صرفه جویی پول در این سفر رو در این مطلب توضیح دادم . بسته به نوع سفر کردن شما از جمله صرفه جویی در هزینه های رفت و امد . در صورتی که زمان رسیدن به مقصد برایتان تفاوتی ندارد می توانید با قطار و با هزینه ی کم تر به تایلند بروید .


 


رودخانه Khao Sok


 این تجربه باعث شد متوجه بشم در سفرهایی که در وقت صرفه جویی میکنیم علاقه و فرصت بیش تری برای لذت بردن از مکان ها و جاهای دیدنی دارم . ولی در مجموع اگر من به تنهایی به این سفر می رفتم تا این اندازه هزینه نمی کردم و استفاده هرروزه از غذاهای لذیذ بین المللی و جابجایی با هواپیما همه به خاطر وجود اون ها بود.


 یک تعطیلات سه هفته ای در تایلند به اندازه یک سفر کوهنوردی سه ماهه هزینه دارد در صورتی که سعی کنید از همه ی تفریحات به اندازه ی لازم استفاده کنید .


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.

  • نویسنده مطلب: سمیرا عارفی