موزه Rahmi M Koç

موزه باشکوه به تاریخ حمل‌ونقل، صنعت و ارتباطات در ترکیه اختصاص داده شده است. توسط رئیس گروه صنعتی Koç که یکی از برجسته ترین سازمانهای تجاری است بنیان گذاری شده است، این موزه آثاری مربوط به صنعت استانبول از گذشته را نمایش می دهد و بسیار تعاملی است و مکانی لذت بخشی برای مسافران و فرزندان آن‌ها ایجاد می کند.


موزه Rahmi M Koç


کلکسیون موزه بسیار متمایز است و مجموعه ای چیزهای جالبی را ارائه می دهد که در طی دهه ها جمع آوری شده و توسط افراد، سازمان ها یا شرکت هایی که نمی دانستند با آن‌ها چه کار دیگری می توان انجام داد به موزه اهدا شده اند. ممکن است به نظر برسد در حال انتقاد و ضعیف جلوه دادن آن هستیم، اما این‌طور نیست، در حقیقت ما به شدت توصیه می کنیم که از آنجا بازدید کنید. این موزه دارای دو قسمت است: ساختمان جدید در حدود قرن 19 در حیاط خلوت Golden Horn کنار جاده ساخته شده و یک ساختمان سنگی بیزانت که به عنوان Lengerhane شناخته می شود بازسازی شده است. دومی به عنوان یک ریخته گری توسط عثمانی ها استفاده می‌شده است و اکنون یک افلاک نما و مجموعه ای بزرگ از مدل های ترن و کشتی را در خود جای داده است. این نمایشگاه روی شکل هایی از حمل و نقل تمرکز کرده است: شما می توانید مجموعه ای بزرگ از ماشین های کلاسیک را تحسین کنید؛ به روی تراموای تاریخی بروید، یک کشتی تفریحی بازسازی شده از سال 1963 را ببینید (تنها برای تعطیلات تابستانی)، وارد کابینی از 1942 شوید، سوار زیردریایی ایالات متحده مربوط به سال 1944 بشوید یا سفری کوتاه بر روی خط آهن باریک داشته باشید.


پانل تفسیر به زبان ترکی و انگلیسی ارائه شده است. یک رستوران ترکی نیز درست در کنار اسکله وجود دارد، یک کافه در قایق مسافربری بازسازی شده 1953 و یک رستوران فرانسوی در Lengerhane خواهید دید.