موزه عالی دبی Dubai Museum

موزه عالی دبیDubai Museumموزه عالی دبی که در قلعه فهیدی Fahidi Fort   قرار دارد، که در سال 1787 برای دفاع از شهر دبی ساخته شده است .


در دیوار قلعه از بلوک های مرجانی که با خمیر آهکی بر روی هم سوار شده اند استفاده شده است . طبقه های فوقانی که با ستون های چوبی مستحکم  شده  است و برای سقف قلعه از برگ ها و شاخه های نخل ، گل، و گچ استفاده شده است  .


در تاریخ آمده است که از قلعه به عنوان محل اقامت خانواده حاکم، مقر دولتی و حکومتی، پادگان و زندان استفاده شده است که  در سال 1971 ترمیم این قلعه  ترمیم شده و  در سال  1995 به صورت کامل ترمیم گردیده است و در حال حاضر به عنوان موزه عالی شهر از آن استفاده میشود  .


ورود به یک نمایشگاه جذاب از نقشه های قدیمی از امارات و دبی، نشان دادن گسترش بزرگ  کشور، پس از رونق صنعت نفت در این نمایشگاه بسیار  جذاب میباشد که سایت بریم یه جا پیشنهاد میکند  در محوطه قلعه چند قایق سنتی و قدیمی و خانه هایی که با برگ و شاخه نخل برگ ساخته شده اند و  یک برج  بادگیر که  به سبک  اماراتی که  برگرفته از بادگیرهای یزد کشور عزیزمان ایران هستش بسیار میتواند توجه گردشگران رو به  خودش جلب کند .در سالن های موزه سمت راست نمونه های سلاح ها و ویژگی های آن و سمت چپ ویترینی از آلات موسیقی اماراتی وعربی وجود دارد .در طبقه زیر همکف سالن نمایش , نمایشگاه و پوشش های فرهنگ عربی  و جنبه های مختلف زندگی اماراتی سنتی از جمله صید مروارید و بادیه نشین هایی که در بیابان زندگی میکردند و همچنین آثار مکشوفه از گورهای 3000 الی  4000 ساله که در القصیص سایت باستان شناسی دبی کشف شده دیده میشود .   


آدرس : خیابان آل فحیدی - موزه فحیدی


Location : Al-Fahidi Street, Al-Fahidi


 


 


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد . 


.