موزه تاریخ و هنر ازمیر

موزه تاریخ و هنر ازمیر


این موزه توسط بسیاری از بازدیدکنندگان به شهر که خرابی های بزرگی در این سیر ایجاد کرده اند مورد غفلت قرار گرفته شده است. بیش از سه سالن گسترش یافته، این یکی از غنی ترین مخازن آثار هنری عتیقه در کشور و نمایشگاه مجسمه با آثار ارزشمندی از Smyrna، Teos، Miletos و Pergamon است. مجموعه های نفیس و نمایشگاه های سرامیک شامل جواهرات، سکه ها و گلدان ها است که همگی به شکل مدرن نمایش داده شده است و دارای برچسب هایی به زبان انگلیسی است.


موزه تاریخ و هنر ازمیر


موارد برجسته شامل مجموعه سکه در غرقه اشیاء قیمتی است که شامل برخی از سکه هایی از ساردیس مربوط به سلطنت King Croesus است. این ها قدمتی از اوایل قرن هفتم قبل از میلاد است و از الکتروم ساخته شده که ترکیبی از آلیاژ طلا و نقره است. جواهرات این غرفه نیز چشمگیر است.


غرفه مجسمه مملو از گنج هایی است که نمی توان یکی از آنها را به عنوان بهترین در نظر گرفت. حاشیه های زینتی مربوط به معبد Dionysos در Teos و مخصوصاً مربوط به تئاتری در Miletosرا که بسیار خیره کننده است از دست ندهید. همچنین در طبقات بالا و توجه ویژه به قطعاتی از مجسمه ای از Belevi Mausoleum در نزدیکی Ephesus وجود دارد که قدمت آن به قرن 3 قبل از میلاد برمی گردد.


در طبقه پایین، نگاهی به مجسمه رومی خدای رود Kaistros از Ephesus (مربوط به قرن دوم بعد از میلاد) بیندازید، Hellenistic سه پیکر یادبود سنگی از Tralleis (Aydın) و حجاری‌هایی عظیم از منشأ Demeter و Poseidon از منطقه Agora ازمیر که به‌طور شگفت انگیز واقعی جلوه می کنند وجود دارد