معرفی شهر دبی و محله بستکیه

دبی قدیم


berimyeja.com


شهر دبی که  در کشور امارات  قرار داد و  یکی همسایگان  عرب زبان جنب کشور عزیزمان ایران است . در ابتدای  تاریخ ثبت شده اش  در سال  1833 میلادی  به  دشت شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم  شهرت داشته که از همین تاریخ  نشانه های شهر سازی در این شهر شروع  شده است .


 


دبی جدید


berimyeja.com


زرق و برق دبی نقطه داغ گردشگری از نظر اب و هوا  و  سفر های تفریحی  امارات متحده عربی شده  به  این صورت که  سالانه  درآمد بسیاری از صنعت گردشگری با سفر به دبی برای این کشور بدست می آید .


این شهر به سرعت در حال توسعه میباشد و مراکز خرید خود را در زمین های بیابانی خود توسعه  داده است که آن برای گردشگران و مسافران برای خرید و فروش های تجاری ، معاملات صنعتی ، استفاده از آفتاب ساحلی و دیگر تفریحات خانوادگی و سرگرم کننده به مرکز تفریحات گردشگران تبدیل شده  است  . 


از جاذبه های گشت و گذار مشهور دبی که سایت بریم یجا پیشنهاد میکند میتوان به برج خلیفه بلندترین ساختمان در جهان و مراکز خرید مختلف به همراه  آکواریوم های قول پیکر  و پیست اسکی سرپوشیده  اشاره کرد .


این شهر با دارا بودن بسیاری از شاخص های فرهنگی و هنری که همه  آنها برگفته  از زرق و برق اعراب میباشد که با افزودن تکنولوژی های مدرن بسیار جلب توجه میکند .


بستکیه Bastakia


berimyeja.com


با نگاه به اطراف این شهر در منطقه ای با نام بستکیه Bastakia  وجود دارد  که در آن شما میتوانید دبی قدیم را مشاهده کنید که  با داشتن بادگیر های بلند و کوچه های باریک که در امتداد خور یا نهر دبی کشیده شده است . بازارها و لنج های شناور این منطقه رو به  یکی از نقاط  چشم گیر و دهکده توریستی تبدیل کرده . در هنگام ورود به این منطقه شما با زرق و برق بسیار که اعراب بسیار علاقه دارند مواجه  میشوید که بسیار برای گردشگران جاذبه  دارد . 


 


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .