معبد میمون بالی

یکی از مراسم های محبوب در بالی Bali تماشای معبد میمون ها در اوباد Ubud است. همچنان هم متوجه نشدم و به این حقیقت پی نبردم که چرا نمی توانید وارد معابد واقعی میمون ها بشوید واقعا چیز عجیب و غیر منتظره ای در آن جا وجود ندارد اما خب این هم یکی از رسوم عجیب این منطقه به شمار می آید با این حال زمین هایی در اطراف آن معابد وجود دارند که بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند... و بله.. وقتی دقیق تر به این زمین ها نگاه کنید می تونید میمون های زیادی رو در اونجا ببینید!


اما من بر خلاف مردم عادی طرفدار این که میمون ها در معرض و ارتباط مستقیم با انسان ها باشند نیستم! بگذارید یکی از خاطره های سفرم رو براتون تعریف کنم مطمئنا شما نیز هم عقیده ی من خواهید شد: هنگامی که در لوفاری  Lopburi در کشور تایلند Thailand بودم توسط مواد غذایی به وسیله ی میمون ها مورد حمله قرار گرفتم!! بله درست حدس زدید اون ها مواد غذایی رو درون دهان من به زور قرار میدادند...! اون هم نه یک بار بلکه دوبار! همچنین در اون جا شاهد این امر نیز بودم که چندین تن از میمون ها موهای یک توریست ژاپنی رو می کشیدند. این یک حقیقته که وقتی میمون ها به انسان ها حمله می کنند مسلما انسان ها هم حالت تهاجمی می گیرند.


فکر میکنم شما هم با من موافق باشید که ارتباط غیرعادی این دو موجود به ضرر طبیعت تموم میشه.


اما با این حال هرکسی در مورد این منطقه نظرات مخصوص به خودش را داره بنابر این تصمیم گرفتم هنگام پیاده روی در این مناطق بسیار زیبا و دوست داشتنی یک ویدئو تهیه کنم و اون ویدئو رو با شما به اشتراک بگذارم چون همانطور که قبلا هم حتما تجربه کردید ارزش تصاویر هزاران بیشتر از ارزش کلمه ها هستند و با دیدن این ویدئو خودتون در مورد محیط قضاوت کنید:


 


 


 


مراقب میمون ها باشید!


بسیاری از مردم به میمون ها غذا میدن تا با استفاده از این راه بتونن با اون ها ارتباط برقرار کنند اما خب این روش مناسب و درستی نیست و اغلب روش خطرناکی محسوب میشه و خود من شاهد چندین حمله از طرف میمون ها به توریست های مختلف در این مواقع بودم! چون میمون ها اصولا وقتی میخواهید بهشون غذا بدید در حالت حمله و تهاجم قرار دارند. پس بهتره که غذا رو براشون روی زمین بگذارید و زیاد بهشون نزدیک نشوید.