مسکو پایتخت موزه های جهان

مسکو    


مسکو با جمعیتی بالغ بر 13 میلیون نفر، بزرگترین شهر روسیه ، پایتخت این کشور و نیز پایتخت موزه های جهان است.


مسکو به عنوان بزگترین شهر در اروپا و درکنار رودخانه  قرار دارد  که  سایت بریم یجا این شهر را پیشنهاد به دیدن میکند . در واقع نام این شهر برگرفته از نام رود مسکو است.مسکو همچنین بزرگترین مرکز علمی و مرکز اموزش عالی در روسیه است.


از جمله جاذبه های گردشگری و دیدنی این شهر میتوان به کلیسای جامع سنت باسیل ، میدان سرخ ، نگارخانه ترتیاکوف و تاتر بولشوی اشاره کرد.


یکی از بزرگترین مجموعه های دیدنی شهر مسکو مجموعه زیبای میدان سرخ است که هر ساله شمار بسیار زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می کند. علت این نامگذاری اجرهای قرمز رنگی است که کف آن را پوشانده. این میدان دربرگیرنده معروف ترین بناهای مسکو و روسیه همچون کاخ کرملین و کلیسای سنت باسیل است.از دیگر بناهای بسیار معروف مسکو کاخ کرملین است که در غرب میدان سرخ واقع شده است. این بنای 500 ساله محل زندگی رییس جمهور روسیه می باشد.شما در مدت زمان کوتاهی خواهید توانست دیوار کرملین به طول حدودا 2 کیلومتر را طی کرده وبه مدت چند ساعت میتوانید خیابان سادوویه کالتسو به طول 16 کیلومتر را دور بزنید.


مسکو دارای یکی از بزرگترین سیستم های حمل و نقل در جهان است که شامل چهار فرودگاه بین المللی ، 9 پایانه حمل و نقل ریلی ، سیستم تراموا و مونوریل و البته یکی از پرعمق ترین سیستم های مترو در جهان با ایستگاههای بسیار زیبا می باشد. 


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .