قابلیت‌های گردشگری سیستان و بلوچستان

 قابلیت‌های گردشگری سیستان و بلوچستان


مسلم بارکزهی در گفت وگو با ایسنا- ‌افزود: با توجه به قابلیت‌های کم نظیر استان و اهمیت آن در توسعه باعث شده است استاندار سیستان و بلوچستان پایه توسعه سال جاری استان را گردشگری عنوان کند، این امر باعث توجه بیشتر به مقوله ‌گردشگری در سطح کشور و معرفی بیشتر منطقه و سفر ایرانیان به این استان زیبا و پهناور می‌شود که جای تقدیر دارد.


وی در خصوص انتظارات فعالین گردشگری از مسئولین افزود: فعالین گردشگری معرفی استان و پذیرایی از گردشگران را با علاقه شخصی و بدون چشم‌داشت مالی از مسئولان انجام می‌دهند و تنها انتظارشان از آنان سفر به مناطق بکر و ناشناخته گردشگری استان از جمله روستای تنگ، پزم تیاب، گل افشان، میوه‌های گرمسیری، دریاچه‌ سد پیشین، کوه‌های مریخی و کوه‌های مینیاتوری و ... است. 


این فعال گردشگری، لباس و زبان بومی‌، سوزن دوزی‌های زیبا و فاخر زنان بلوچ، موسیقی درمانی یاگواتی، قلعه‌های تاریخی، جنگل‌های چشوکهور، باغات موز و انبه، سواحل زیبا و آبشارها و رودخانه‌های فصلی را از جذابیت‌های گردشگری جنوب استان عنوان کرد.


مسلم بارکزهی در پایان خواستار نگاه یکسان مسئولان به هر 30 نقطه هدف گردشگری استان و سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت‌های این مناطق شد.


تاریخ : دوشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۶ 


منبع  : ایسنا