غذاهای تایلندی در کلرادوی آمریکا


یکی از لذت‌های سفر کشف غذاهای جدید است مخصوصا شمایی که با تور های تایلند به این کشور سفر میکنید  . حتی از این بهتر که غذاهای جدید عشق تو به زادگاهش در همان شهر است .


تایلندی مدرن در مرکز شهر دنور است. ساکنان و زنان تایلندی ( Bangkok Bo Bean و Arisa Chanchokpong ) سنت های آشپزی خانوادگی خود را به کلرادو هم برده اند و افزودن یک پیچ و تاب بسیار رنگارنگ به این غذا ها  که کاملا مناسب مکان جدید شده است .


مادر آنها،به نام کیم، یکی از 10 کودک خانواده بوده است که در محله چینی های شهر بانکوک بزرگ شده است . در خانواده یک سنت قدیمی در آشپزی داشته اند . وقتی کیم و دخترانش در سال 2006 به ایالات متحده مهاجرت کردند، این سنت را با خود به یادگار آوردند . آنها اولین رستوران خود را در بولدر، کلرادو (آشپزی Aloy Thai )، که شامل دستور العمل های خانوادگی گره خورده و با دقت محافظت شده کیم بود، باز کردند.


خانواده کیم


حالا دختران ، همراه با مادر خود، سر آشپزان ، Aloy مدرن تایلندی را هستند . رستوران تنها غذای مجلل تایلندی را به بازار دنور ارائه می دهد، فقط با پیچ و تاب های محلی. دنور به خاطر گذشته  خود به هنر آبجو شناخته شده است و مردم این شهر از مرزهای خود پرانرژی با پشتیبانی محلی تقویت شده دفاع میکنند .


مدیر رستوران جردن کلارک بر سنت کارهای هنری سرمایه گذاری کرده است، تخصص و آموزش عالی خود را در خدمات سه ستاره میشلین را به Aloy مدرن تایلندی آورده است. او کارکنان خود را به خوبی آموزش داده است، زیرا آنها توانستند پیشنهادات خوبی را ارائه دهند که کاملا مناسب هر ظرف بود.


یکی از نوشیدنی های مورد علاقه من کتل مکزیکی چاق و چله، یک لیوان نوشیدنی  که از یک دستور 500 ساله آزتک برای شکلات داغ مکزیکی الهام گرفته شده بود ترکیب شده بود . کوکتل غیر معمول اما خوشمزه ای بود . اسموکی رویایی رستوران، ترکیبی از نوشیدنی امریکایی، cocchi دی تورینو، سبز فسفری زرد، لئوپولد سه پین و گردو تلخ بود.هم گروه های ما  دوست داشتند کوکتل Kikushi Funaguchi Yello و Schmitt Riesling Spatlese باشد .


 من نوشیدنی ها را یک مکمل مناسب برای بعضی از بهترین مواد غذایی تایلندی که تا به حال در ایالات متحده داشته ام و شاید حتی در تایلند پیدا کردم میدونم.من می خواستم  یک کاسه بیشتر از سوپ تام کاه داشته باشم، یک ترکیب خوشمزه از مرغ، گیاهان، شیر نارگیل و روغن چیلی، و سنتی پد تایلندی یک طراوت تازه در مورد ظرف مورد علاقه بود.بیشتر تعجب آور برای من این بود که هر جند Mussamun از گوشت بره بود. من معمولا مثل گوشت بره را دوست ندارم، اما زمانی که غذای دوستم را تست کردم تا حداقل سس ماسنمون (یک سس کاری قرمز نرم) را امتحان کنم، می خواستم تمام ظرف را بخورم. ظرف پر از گوشت بره و سیب زمینی شیرین چیزی است که بریم یجا پیشنهاد میکند.


 اگر نمیتوانید به تایلند بروید، اما مطمئنا می توانید از پخت و پز تایلندی عالی در در کلرادو لذت ببرید.


 


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران


  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .