شهر زیر زمینی ترکیه

صخره ها و دره ها در تمام اطراف فلات Ani با صدها غار سوراخ‌سوراخ شده اند، اکثریت فراوانی از آن‌ها توسط انسان ها و در طول هزار سال کنده شده اند. از آن‌ها به‌عنوان محل اسکان، پناهگاه حیوانات، کلیسا استفاده می شده است و شاید تعداد قابل توجهی از آن‌ها لانه کبوترهایی است که روی طاقچه های صخره ای با ظرافت تراشیده شده است. تحقیقات روی این شهر زیرزمینی محدود شده است اما هرکسی می‌تواند گشتی در اطراف آن داشته باشد (فقط به سمت گورستان Arpaçay منحرف نشوید، زیرا محدود شده است).


شهر زیر زمینی ترکیه


حصاری پیرامون فلات وجود ندارد که آن را از ورود افراد دور نگه دارد، تلاشی برای دور نگه داشتن حیوانات از آنجا صورت گرفته که زیاد هم موفق نیست.


از ده‌ها کلیسای غارها، که اغلب دارای خاستگاه ارمنی‌اند، قابل دسترس ترین آنها مربوط به اوایل قرن 10 است که در فلات و دقیقاً جنوب کاخ سلجوقی (Seljuk Palace) واقع است. شما می توانید ردیف هایی از غارها را در مجرای زیر کلیسای St Gregory و در میان دره از کاخ سلجوقی ببینید. آسان‌ترین راه برای رسیدن به این آخری دنبال کردن مسیر به‌سوی غرب در امتداد دیوار خارجی از Arslan Kapısı است.


برای پیدا کردن شگفت انگیزترین غارها، کاروانسراهای چندمنظوره، کلیساهایی با نقاشی فرشته، خانه‌های خمره‌ای شکل کبوتر و تونل های بلند درون سنگ نیاز به راهنما دارید. Celil Ersözoğlu پیشنهاد می کند: او تورهای دو تا سه ساعته یا تورهای ترکیبی شش ساعته را برای بازدید از فلات اصلی و شهر زیرزمینی را ارائه می دهد. برای سفر کردن به این شهر زیبا حتما توصیه می کنیم که از تور ترکیه ما دیدن فرمایید.