شهر باستانی Anemurium

خرابه های پراکنده و به طور ترسناک آرام Anemurium در طول 500 متر یک ساحل سنگی کشیده شده است، با دیوارهای سنگی به بزرگی دامنه کوهستان. از منطقه گورستان عظیم (که خودش اندازه یک شهر است)، در جهت جنوب شرقی قدم بزنید تا از قصر سلطنتی متعلق به قرن چهارم بگذرید، پشت آن به گذرگاه موزاییکی از کاشی ها که منتهی به دریا می شود نگاه کنید. بالای کلیسا یکی از دو مجرای آب وجود دارد. یکی از بهترین ساختارهای حاضر در Anemurium حمامی است که با کاشی های رنگی موزاییک شده است که هنوز قسمتی از کف را تزئین کرده است.همچنین پیدا کردن تئاتر با قدمت قرن دوم بعد از میلاد ارزش زیادی دارد، در مقابل، سینمای قدیمی با 900 صندلی که کف آن با کاشی پوشیده شده است.


باوجود اینکه توسط فنیقی‌های قرن چهارم پیش از میلاد مسیح تأسیس شده است، Anemurium از تعداد شکست های ویران کننده، از جمله حمله‌ای در 52 قبل از میلاد توسط قبیله فاسد Cilician آسیب دیده است، و اغلب خرابه های قابل مشاهده قدمتی از روم قدیم و پیش از دوره‌های Byzantine دارد. باستان شناسان همچنین شواهدی کشف کرده اند که زلزله در حدود 580 شهر را نابود کرده است.


از سمت غرب Anamur یا پایین کوه‌های Cilician به آن نزدیک شوید، یک علامت جنوب را به سمت خرابه های Anemurium Antik Kenti نشان می دهد. جاده پس از 2 کیلومتر تا gişe (کیوسک بلیت) دست‌انداز دارد، اینجا 500 متر تا پارکینگ فاصله دارد.