سواحل پلی هیل، از ابدیت تا اینجا


خشم طبیعی این منطقه در حال رخ دادن است،تپه‌های شنی از یک‌سو و پوششی از اقیانوس لاجوردی از سوی دیگر به سمت شما هجوم می‌آورد و از صدای ترسناک آن هیچ گریزی نیست.شما سعی می‌کنید سر خود را از سمت صدا برگردانید و از آن فرار کنید اما پایتان در شن فرورفته است و هرلحظه احساس می‌کنید که قلب شما از سینه بیرون می‌جهد.


درنهایت در کنار قبرستان اوج این خشونت و ناهنجاری طبیعی را به چشم خود مشاهده می‌کنید.امواج بلند شده و گویی قبل از فروریختن ضربه‌ای محکم به آسمان وارد می‌کنند.این‌ها  همگی توصیف بخشی از جذابیت‌های عجیب و کمی ترسناک پارک ساحلی Polihale یا پلی هیل در غربی‌ترین مکان عمومی جزایر هاوایی است.جزیره‌ی پلی هیل یک منطقه‌ی ممنوعه برای زندگی است و کمتر کسی جرئت بازدید از آن را به‌عنوان توریست یا محقق دارد.


این جزیره در حدود 1000 مایل با سواحل هاوایی فاصله دارد و میلیون‌ها سال پیش در اثر آتشفشان این منطقه تشکیل‌شده است و هم‌اینک به دلیل بادهای شدید و طوفان‌های موسمی این ناحیه در حال فروپاشی است.در حقیقت تماشای امواج خروشان و سهمگین پولی هیل نمایشی از نابودی لحظه‌به‌لحظه‌ی این جزیره به دست اقیانوس است.


این سواحل طولانی‌ترین مسیر در تمام هاوایی را دارد اما رفتن به آن بدون دلیل و صرفاً برای تماشا اصلاً توصیه نمی‌شود.در حقیقت برای رفتن به این منطقه که جاده‌های آن‌یک مسیر باریک شنی است و در بیشتر روزهای سال مه‌گرفته و مرطوب است نیاز به یک جیپ مجهز و راهنما دارد.


جیپ مناسب سفر به پلی هیل


بر طبق آنچه مشاهده‌کنندگان جزیره‌ی پلی هیل در مورد آن بیان می‌کنند سفر به این منطقه بیشتر شبیه به یک تجربه‌ی معنوی است.اینجا جایی است که مرز بین مرگ وزندگی به‌خوبی حس می‌شود و گویی روح از کالبد خویش رهاشده و به قلمرو خود در آسمان پرواز می‌کند.


البته بسیاری از بازدیدکنندگان با این جزیره مثل سایر جزایر هاوایی برخورد می‌کنند.قدم زدن روی ساحل و آفتاب گرفتن جزو تفریحات مردمی است که خود را به این منطقه می‌رسانند.درواقع به‌ظاهر همه‌چیز در اینجا آزاد است به‌جز شنا کردن در دریا.چراکه هیچ گشت ساحلی و نیروی امدادی در این منطقه تردد ندارد و در صورت بروز هرگونه خطر و مشکل امکان کمک‌رسانی دریایی وجود ندارد.این منطقه برخلاف خطرناک و عجیب بودنش محبوبیت زیادی بین گردشگران دارد . " تالاب ملکه" یکی از جذاب‌ترین نقاط آن است و گردشگران می‌توانند در مناطق خاصی که توسط پلیس ساحلی تعیین‌شده است بمانند. این مناطق تعیین‌شده دارای امکانات رفاهی همچون دوش آب گرم، سالن‌های پیک‌نیک و سرویس‌های بهداشتی است.


مردم محلی همواره از سواحل پلی هیل لذت می‌برند اما شاید این منطقه برای گردشگرانی که برای شنا و تفریحات دریایی به این منطقه می‌آیند چندان خوشایند نباشد.


در پایان باید گفت:


اگر قصد دیدن سواحل پلی هیل را دارید باید یک روز آفتابی را برای سفر ماشینی به این منطقه انتخاب کنید تا جاده ی ماسه ای آن به‌اندازه‌ی کافی ایمن باشد، ضمن آن‌که تجهیزاتی همچون غذای سفری و لباس مناسب همراه داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که رفتن به چنین منطقه‌ای نیازمند داشتن چتر مناسبی است که شمارا در برابر باران‌های شدید و طوفان‌های شن احتمالی محافظت کند.


berimyeja.com مرجع کامل گردشگری و معرف بهترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران  • این مطلب توسط سایت بریم یه جا تهیه شده و انتشار و استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

  • نویسنده مطلب : فائقه کهربایی