سه مکان خاص و دیدنی در چین

سه مکان خاص و دیدنی در چینچین کشوری کهن با تمدن چند هزارساله است. تقریباً تمام خانه‌های این کشور از آثار دیدنی و کهن این سرزمین محسوب می‌شوند. البته بیشتر گردشگران برای تماشای دیوار چین، معبد شائولین، شهر ممنوعه و جنگجویان سرخ به این کشور می‌آیند. درحالی‌که تماشای زندگی عادی این مردم 1.3 میلیاردی به‌خودی‌خود یکی از جاذبه‌های دیدنی این کشور است.


چین دارای مناطق شگفت‌انگیزی است و این سه منطقه که در ادامه معرفی می‌شود جزو جذاب‌ترین تماشایی های این کشور است. مناطقی که می‌توانید بدون هجوم جمعیتی در حد دیزنی لند از آن‌ها دیدن کنید.


غار Longman یا مرد بزرگتنها با 40 دلار می‌توانید این غار قدیمی که زمانی جزو معابد چین بوده است را تماشا کنید.وجود تعداد زیادی مجسمه‌ی بودا در اندازه‌های مختلف که  در دل‌سنگ‌های غار تراشیده شده‌اند و زاویه‌ی دید هرکدام به نقطه‌ی متفاوتی است ، برای کسانی که دیدن آثار باستانی را به گردش در شهرهای مدرن ترجیح می‌دهند بسیار جذاب است.


دیوار شهر شیانقدیمی‌ترین و زیباترین دیوار در کشور چین همین دیوار شهر شیان است. هر شب در این مکان زیبا و دیدنی جنب‌وجوش مردم را می‌توانید تماشا کنید. چینی‌هایی که با دوچرخه دور دیوار شهر شیان می‌چرخند و هرکدام به مسیری می‌روند. شما نیز می‌توانید دوچرخه تهیه کنید و شب‌هنگام اطراف برج‌های 100 متری این دیوار چرخ بزنید.


Soung Mountain یا کوه سانگاغلب کسانی که به فیلم‌هایی با موضوع کونگ‌فو علاقه‌مند هستند معبد شائولین را به‌خوبی می‌شناسند. متأسفانه بخش مهمی از معبد اکنون تخریب‌شده است و هرروز میلیون‌ها نفر برای تماشای آثار کم به‌جامانده از آن به اینجا می‌آیند. اما در اطراف معبد کوه سانگ قرار دارد.منظره‌ای بی‌نظیر از مجموعه تپه‌های پوشیده از خزه که آرامش عجیب آن روح را تسخیر می‌کند و اغلب اوقات پوشیده از مه است. به‌راحتی می‌توانید در این منطقه پیاده‌روی کنید و به کاوش پرداخته و لذت ببرید.


در پایان باید گفت:


بهترین کار پیش از آغاز سفر به یک مقصد جدید این است که در مورد تمام مکان‌های دیدنی آن اطلاعات کسب کنید و این موضوع که کجای منطقه واقعاً دیدنی است را به دست راهنمای سفر نسپارید. به‌این‌ترتیب احتمالاً مناطق خاص و بکر را برای تماشا از دست خواهید داد.


 


 


 


دیگر مطالب مرتبط بریم یجا


سال نو چینی در تایوان به چه صورت است 


جشنواره سال نو در هنگ کنگ


جاذبه های دیوار چین